- Org.nr.
- 985 281 378
- Telefon
- 69 21 74 10
- Adresse
- Isebakkeveien 50, 1788 Halden
- Hovedeier
- KAR INVEST AS, 100 %
Driftsresultat28 2009,8 % margin
Årsresultat−51 899−18,1 % margin
Egenkapital−325 102−828,6 % av eiendelene
HEATMED SPORT & MEDICAL CARE AS er et aksjeselskap innen engroshandel med apotekvarer og medisinske varer, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 985 281 378
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 15.01.2003
- Registrert
- 21.01.2003
- Adresse
- Isebakkeveien 50, 1788 Halden
- Telefon
- 69 21 74 10
- Kommune
- Halden
- Næring
- 46.460 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varerEngroshandel med apotekvarer og medisinske varer i Halden (19)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HEATMED SPORT & MEDICAL CARE AS985 297 193 · HALDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av varer og tjenester innenfor området sport, helse og velvære, samt handelsvirksomhet for øvrig gjennom deltakelse i selskaper med samme interesse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 286 895 | - | - | - | 47 229 |
| Sum driftsinntekter | 286 895 | 212 009 | 14 443 | 16 619 | 47 229 |
| Varekostnad | 252 960 | - | - | 15 844 | 21 942 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | 16 085 |
| Annen driftskostnad | 5 735 | - | - | 2 199 | 42 546 |
| Sum driftskostnader | 258 694 | 215 188 | −749 | 18 043 | 80 573 |
| Driftsresultat | 28 200 | −3 179 | 15 192 | −1 424 | −33 344 |
| Resultat før skatt | - | −3 261 | 15 157 | −1 424 | −33 344 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −33 344 |
| Annen rentekostnad | 6 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 35 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 41 | 82 | 35 | - | - |
| Netto finans | −41 | −82 | −35 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 28 160 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 80 059 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −51 899 | 107 262 | 27 660 | 27 660 | −33 344 |
| Udekket tap | −51 899 | - | - | - | −33 344 |
| Sum overføringer og disponeringer | −51 899 | - | - | - | −33 344 |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | - | 194 555 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | 194 555 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 110 523 | 0 | 214 641 | 194 555 |
| Varer | - | - | - | - | 77 000 |
| Sum varer | - | - | - | - | 77 000 |
| Kundefordringer | 15 500 | - | - | - | 6 761 |
| Sum fordringer | 15 500 | - | - | - | 6 761 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 735 | - | - | - | 813 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 735 | - | - | - | 813 |
| Sum omløpsmidler | 39 235 | 15 710 | 1 146 | 101 280 | 84 574 |
| Sum eiendeler | 39 235 | 126 233 | 1 146 | 315 921 | 279 129 |
| Selskapskapital | 100 000 | - | - | - | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 425 102 | - | - | - | 469 107 |
| Sum opptjent egenkapital | −425 102 | −342 738 | −450 000 | −461 735 | −469 107 |
| Sum egenkapital | −325 102 | −242 738 | −350 000 | −361 735 | −369 107 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 59 794 |
| Langsiktig konserngjeld | 21 517 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 21 517 | - | - | - | 59 794 |
| Sum langsiktig gjeld | 21 517 | 13 317 | 12 572 | 11 372 | 59 794 |
| Leverandørgjeld | 38 727 | - | - | - | 191 686 |
| Skyldige offentlige avgifter | 8 086 | - | - | - | 256 |
| Annen kortsiktig gjeld | 296 007 | - | - | - | 396 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 342 820 | 355 655 | 338 574 | 666 284 | 588 442 |
| Sum gjeld | 364 337 | 368 972 | 351 146 | 677 656 | 648 236 |
| Sum egenkapital og gjeld | 39 235 | - | - | - | 279 129 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,11▲ | 0,04 | 0,00 | 0,15 | 0,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,12▲ | −1,52 | −1,00 | −1,87 | −1,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 34,1 %▲ | −5,0 % | 9,6 % | −0,5 % | −11,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,8 %▲ | −1,5 % | 105,2 % | −8,6 % | −70,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −18,1 %▼ | 50,6 % | 191,5 % | 166,4 % | −70,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −828,6 %▼ | −192,3 % | −30 541,0 % | −114,5 % | −132,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HEATMED SPORT & MEDICAL CARE AS9,8 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
Sykehusapotekene HF−0,0 % 5 582,7 mill.1 218 ansatte 2025
ALLIANCE HEALTHCARE NORGE AS1,6 % 12 369,7 mill.170 ansatte 2025
NOVO NORDISK NORWAY AS3,5 % 3 470,9 mill.87 ansatte 2025
HEATMED SPORT & MEDICAL CARE AS9,8 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.460.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Trond Sverre Andersen | 1969 |
| Styrets leder | Trond Sverre Andersen | 1969 |
| Varamedlem | Morten Setalid | 1962 |
| Regnskapsfører | AVA ØKONOMI AS928 699 285 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KAR INVEST AS100,0 %Halden · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KAR INVEST AS
- Multiconnect AS100,0 %
- HEATMED SPORT & MEDICAL CARE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.