- Org.nr.
- 918 315 225
- Adresse
- c/o Henrik Moestue Bang, Furulundsveien 3D, 0282 Oslo
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−38 240ikke oppgitt
Årsresultat830 677ikke oppgitt
Egenkapital6 817 01766,4 % av eiendelene
HEBA HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 315 225
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 25.11.2016
- Registrert
- 04.01.2017
- Adresse
- c/o Henrik Moestue Bang, Furulundsveien 3D, 0282 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Oslo (14 328)
- Aksjekapital
- 70 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å være et investeringsselskap, herunder investeringer i aksjer, andeler i selskap etter selskapsloven og utenlandske selskaper, obligasjoner, fast eiendom, og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 38 240 | - | - | 19 239 | 17 996 |
| Sum driftskostnader | 38 240 | 28 548 | 23 897 | 19 239 | 17 996 |
| Driftsresultat | −38 240 | −28 548 | −23 897 | −19 239 | −17 996 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 642 857 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 2 523 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 540 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 185 380 | 540 000 | 1 084 586 | - | 2 057 143 |
| Annen rentekostnad | 168 500 | - | - | 62 660 | - |
| Sum finanskostnader | 168 500 | 174 852 | 141 100 | 62 660 | 19 300 |
| Netto finans | 1 016 880 | 365 148 | 943 486 | −62 660 | 2 037 843 |
| Resultat før skatt | - | 336 600 | 919 590 | −81 899 | 2 019 847 |
| Resultat før skattekostnad | 978 640 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 147 963 | - | - | 167 008 | 592 498 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −248 907 | - |
| Årsresultat | 830 677 | −203 008 | 560 220 | −248 907 | 1 427 349 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 830 677 | - | - | −248 907 | - |
| Totalresultat | 830 677 | - | - | −248 907 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −248 907 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 830 677 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 830 677 | - | - | −248 907 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 999 500 | - | - | 2 999 500 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 7 161 000 | - | - | 2 161 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 160 500 | - | - | 5 160 500 | - |
| Sum anleggsmidler | 10 160 500 | 10 160 500 | 5 160 500 | 5 160 500 | 5 160 500 |
| Bankinnskudd | 107 126 | - | - | 27 833 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 107 126 | - | - | 27 833 | - |
| Sum omløpsmidler | 107 126 | 515 600 | 621 514 | 27 833 | 560 070 |
| Sum eiendeler | 10 267 626 | 10 676 100 | 5 782 014 | 5 188 333 | 5 720 570 |
| Aksjekapital | 70 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 20 000 | - |
| Overkurs | 4 980 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 5 050 000 | 5 050 000 | 50 000 | 50 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 767 017 | - | - | 1 179 129 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 767 017 | 1 536 341 | 1 739 348 | 1 179 129 | 1 428 036 |
| Sum egenkapital | 6 817 017 | 6 586 341 | 1 789 348 | 1 229 129 | 1 458 036 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 8 750 | - | - | 7 500 | - |
| Betalbar skatt | 147 963 | - | - | 167 008 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 293 896 | - | - | 3 784 696 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 450 609 | 4 089 759 | 3 992 666 | 3 959 204 | 4 262 534 |
| Sum gjeld | 3 450 609 | 4 089 759 | 3 992 666 | 3 959 204 | 4 262 534 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 267 626 | - | - | 5 188 333 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03▼ | 0,13 | 0,16 | 0,01 | 0,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,51▼ | 0,62 | 2,23 | 3,22 | 2,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,0 %▲ | 6,2 % | 19,3 % | −0,4 % | 35,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 66,4 %▲ | 61,7 % | 30,9 % | 23,7 % | 25,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Henrik Moestue Bang | 1983 |
| Varamedlem | Hans Jørgen Moestue Bang | 1980 |
| Revisor | VEKST REVISJON AS960 132 734 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HENRIK MOESTUE BANG100,0 %f. 1983 · Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Odontoclinica AS5,00 %921 311 869 · 4 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.