- Org.nr.
- 991 602 488
- Telefon
- 95810000
- Adresse
- Havgløttveien 5B, 3143 Kjøpmannskjær
- Hovedeier
- BETTY HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat1 051 55975,5 % margin
EBITDA1 263 059før av- og nedskrivninger
Årsresultat547 65039,3 % margin
Egenkapital723 4059,5 % av eiendelene
HEBAS AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 602 488
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 13.08.2007
- Registrert
- 21.08.2007
- Adresse
- Havgløttveien 5B, 3143 Kjøpmannskjær
- Telefon
- 95810000
- Kommune
- Færder
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Færder (346)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HEBAS AS991 616 896 · FÆRDER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive fast eiendom og hva herved står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 392 576 | 1 362 600 | 759 514 | 1 229 640 | 1 167 600 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 542 510 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 392 576 | 1 362 600 | 1 302 024 | 1 229 640 | 1 167 600 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 211 500 | 199 000 | 198 126 | 186 400 | 175 000 |
| Annen driftskostnad | 129 517 | 47 873 | 60 305 | 116 464 | 132 938 |
| Sum driftskostnader | 341 017 | 246 873 | 258 431 | 302 864 | 307 938 |
| Driftsresultat | 1 051 559 | 1 115 727 | 1 043 593 | 926 776 | 859 662 |
| Annen renteinntekt | 41 952 | 312 | 145 | 1 | - |
| Sum finansinntekter | 41 952 | 312 | 145 | 1 | - |
| Annen rentekostnad | 391 715 | 402 646 | 363 819 | 237 703 | 152 136 |
| Sum finanskostnader | 391 715 | 402 646 | 363 819 | 237 703 | 152 136 |
| Netto finans | −349 763 | −402 334 | −363 674 | −237 702 | −152 136 |
| Resultat før skatt | - | - | 679 919 | 689 074 | 707 526 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 155 656 |
| Resultat før skattekostnad | 701 796 | 713 393 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 154 146 | 156 878 | 149 582 | 151 598 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 530 337 | 537 476 | 551 870 |
| Årsresultat | 547 650 | 556 515 | 530 337 | 537 476 | 551 870 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 547 650 | 556 515 | 530 337 | 537 476 | 551 870 |
| Totalresultat | 547 650 | 556 515 | 530 337 | 537 476 | 551 870 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 124 900 |
| Avgitt konsernbidrag | 472 566 | 1 169 483 | 225 159 | 164 989 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −612 968 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 75 084 | - | 305 178 | 372 487 | 426 970 |
| Sum overføringer og disponeringer | 547 650 | 556 515 | 530 337 | 537 476 | 551 870 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 6 626 500 | 6 822 500 | 7 018 500 | 7 066 400 | 7 138 800 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 75 000 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 6 686 000 | 6 897 500 | 7 018 500 | 7 066 400 | 7 138 800 |
| Sum anleggsmidler | 6 686 000 | 6 897 500 | 7 018 500 | 7 066 400 | 7 138 800 |
| Kundefordringer | 2 288 | 1 631 | 136 576 | 128 088 | 1 285 |
| Andre kortsiktige fordringer | 50 908 | 4 060 | 3 700 | 3 440 | 3 265 |
| Konsernfordringer | 490 821 | 1 220 000 | 750 000 | 539 872 | 350 000 |
| Sum fordringer | 544 017 | 1 225 691 | 890 276 | 671 400 | 354 550 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 370 766 | 235 820 | 808 648 | 952 134 | 621 481 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 370 766 | 235 820 | 808 648 | 952 134 | 621 481 |
| Sum omløpsmidler | 914 783 | 1 461 511 | 1 698 924 | 1 623 533 | 976 032 |
| Sum eiendeler | 7 600 783 | 8 359 011 | 8 717 424 | 8 689 933 | 8 114 832 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 623 405 | 548 321 | 1 411 289 | 1 106 111 | 733 624 |
| Sum opptjent egenkapital | 623 405 | 548 321 | 1 411 289 | 1 106 111 | 733 624 |
| Sum egenkapital | 723 405 | 648 321 | 1 511 289 | 1 206 111 | 833 624 |
| Utsatt skatt | 159 360 | 168 410 | 171 905 | 176 322 | 176 295 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 159 360 | 168 410 | 171 905 | 176 322 | 176 295 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 990 000 | 5 990 000 | 5 990 000 | 6 500 000 | 6 500 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 990 000 | 5 990 000 | 5 990 000 | 6 500 000 | 6 500 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 149 360 | 6 158 410 | 6 161 905 | 6 676 322 | 6 676 295 |
| Leverandørgjeld | - | - | 187 783 | - | - |
| Betalbar skatt | 29 908 | 29 856 | 90 493 | 105 036 | 117 909 |
| Skyldig offentlige avgifter | 15 256 | 28 424 | 16 885 | 48 268 | 21 974 |
| Kortsiktig konserngjeld | 605 854 | 1 300 000 | 288 665 | 211 524 | 160 128 |
| Annen kortsiktig gjeld | 77 000 | 194 000 | 460 404 | 442 672 | 304 902 |
| Sum kortsiktig gjeld | 728 018 | 1 552 280 | 1 044 230 | 807 500 | 604 913 |
| Sum gjeld | 6 877 378 | 7 710 690 | 7 206 135 | 7 483 822 | 7 281 208 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 600 783 | 8 359 011 | 8 717 424 | 8 689 933 | 8 114 832 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,26▲ | 0,94 | 1,63 | 2,01 | 1,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,51▼ | 11,89 | 4,77 | 6,20 | 8,73 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,7 %▲ | 13,1 % | 12,0 % | 11,0 % | 10,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 75,5 %▼ | 81,9 % | 80,2 % | 75,4 % | 73,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 39,3 %▼ | 40,8 % | 40,7 % | 43,7 % | 47,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,5 %▲ | 7,8 % | 17,3 % | 13,9 % | 10,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HEBAS AS75,5 %
1,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
HEBAS AS75,5 % 1,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Elisabeth Hatleskog Halvorsen | 1966 |
| Styrets leder | Elisabeth Hatleskog Halvorsen | 1966 |
| Styremedlem | Sverre Halvorsen | 1954 |
| Regnskapsfører | REVISJONSFIRMAET ÅSVANG & CO AS987 679 026 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BETTY HOLDING AS100,0 %Kjøpmannskjær · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BETTY HOLDING AS
- HEBAS AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.