- Org.nr.
- 992 513 241
- Telefon
- 908 33 126
- Adresse
- c/o Heidal Regnskap AS, Heidalsvegen 1805, 2676 Heidal
Driftsresultat162 42113,8 % margin
EBITDA383 049før av- og nedskrivninger
Årsresultat123 09510,4 % margin
Egenkapital2 093 82379,8 % av eiendelene
Heidal Miljøenergi AS er et aksjeselskap innen vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 513 241
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 30.01.2008
- Registrert
- 29.04.2008
- Adresse
- c/o Heidal Regnskap AS, Heidalsvegen 1805, 2676 Heidal
- Telefon
- 908 33 126
- Postadresse
- Heidalsvegen 1805
- Kommune
- Sel
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Heidal Miljøenergi AS992 618 965 · SEL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon av damp og varmtvannsforsyning, samt annen virksomhet i denne forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 170 406 | 1 431 604 | 1 847 688 | 1 336 367 | 1 337 361 |
| Annen driftsinntekt | 10 272 | 10 008 | 9 787 | 9 077 | 369 890 |
| Sum driftsinntekter | 1 180 678 | 1 441 612 | 1 857 475 | 1 345 444 | 1 707 251 |
| Varekostnad | 478 434 | 517 978 | 480 800 | 383 060 | 621 077 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 84 409 | 55 262 | - |
| Lønnskostnad | 83 765 | 79 061 | - | - | 71 795 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 220 628 | 220 628 | 220 628 | 200 407 | 206 585 |
| Annen driftskostnad | 235 429 | 275 854 | 257 914 | 159 915 | 204 650 |
| Sum driftskostnader | 1 018 257 | 1 093 521 | 1 043 751 | 798 644 | 1 104 107 |
| Driftsresultat | 162 421 | 348 091 | 813 724 | 546 799 | 603 144 |
| Annen renteinntekt | 177 | 566 | 680 | 270 | 74 |
| Annen finansinntekt | 8 699 | 8 029 | 7 414 | 6 944 | 7 282 |
| Sum finansinntekter | 8 876 | 8 595 | 8 094 | 7 214 | 7 356 |
| Annen rentekostnad | 13 496 | 50 753 | 87 355 | 80 492 | 79 593 |
| Sum finanskostnader | 13 496 | 50 753 | 87 355 | 80 492 | 79 593 |
| Netto finans | −4 620 | −42 158 | −79 261 | −73 278 | −72 237 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 530 907 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 116 800 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 414 107 |
| Resultat før skattekostnad | 157 802 | 305 933 | 734 463 | 473 521 | - |
| Skattekostnad | 34 706 | 67 306 | 161 781 | 104 169 | - |
| Årsresultat | 123 095 | 238 628 | 572 682 | 369 352 | 414 107 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 414 107 |
| Ordinært utbytte | 75 000 | 50 000 | 200 000 | 150 000 | 100 000 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | 314 107 |
| Annen egenkapital | 48 095 | 188 628 | 372 682 | 219 352 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 572 682 | 369 352 | 414 107 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 721 337 | 761 365 | 801 393 | 841 421 | 881 449 |
| Maskiner og anlegg | 1 122 435 | 1 303 035 | 1 483 635 | 1 664 235 | 1 824 614 |
| Sum varige driftsmidler | 1 843 772 | 2 064 400 | 2 285 028 | 2 505 656 | 2 706 063 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 843 772 | 2 064 400 | 2 285 028 | 2 505 656 | 2 706 063 |
| Varer | 215 000 | 195 000 | 50 000 | 150 000 | 239 350 |
| Sum varer | - | - | 50 000 | 150 000 | 239 350 |
| Kundefordringer | 216 221 | 271 747 | 560 212 | 693 009 | 194 358 |
| Andre kortsiktige fordringer | 90 425 | 86 669 | 78 355 | 72 477 | - |
| Sum fordringer | 306 646 | 358 416 | 638 567 | 765 486 | 299 104 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 259 279 | 299 898 | 426 626 | 444 643 | 391 425 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 259 279 | 299 898 | 426 626 | 444 643 | 391 425 |
| Sum omløpsmidler | 780 925 | 853 314 | 1 115 193 | 1 360 129 | 929 878 |
| Sum eiendeler | 2 624 697 | 2 917 714 | 3 400 221 | 3 865 785 | 3 635 941 |
| Aksjekapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Annen egenkapital | 1 593 823 | 1 545 728 | 1 357 101 | 984 419 | 765 066 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 593 823 | 1 545 728 | 1 357 101 | 984 419 | 765 066 |
| Sum egenkapital | 2 093 823 | 2 045 728 | 1 857 101 | 1 484 419 | 1 265 066 |
| Utsatt skatt | 130 688 | 153 726 | 171 973 | 184 769 | 183 804 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 130 688 | 153 726 | 171 973 | 184 769 | 183 804 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 815 515 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 305 311 | 743 718 | 1 595 447 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 305 311 | 743 718 | 1 595 447 | 1 815 515 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 915 691 | 1 780 216 | 1 999 319 |
| Leverandørgjeld | 225 893 | 236 781 | 97 246 | 144 978 | 193 539 |
| Betalbar skatt | 57 744 | 85 553 | 174 577 | 103 204 | 27 806 |
| Skyldige offentlige avgifter | 33 227 | 33 207 | 115 659 | 159 184 | 28 098 |
| Utbytte | 75 000 | 50 000 | 200 000 | 150 000 | 100 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 8 322 | 7 408 | 39 948 | 43 785 | 22 113 |
| Sum kortsiktig gjeld | 400 186 | 412 949 | 627 429 | 601 150 | 371 556 |
| Sum gjeld | 530 874 | 871 986 | 1 543 121 | 2 381 366 | 2 370 875 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 624 697 | 2 917 714 | 3 400 221 | 3 865 785 | 3 635 941 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,95▼ | 2,07 | 1,78 | 2,26 | 2,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,25▼ | 0,43 | 0,83 | 1,60 | 1,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,2 %▼ | 11,3 % | 22,6 % | 14,8 % | 16,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,8 %▼ | 24,1 % | 43,8 % | 40,6 % | 35,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,4 %▼ | 16,6 % | 30,8 % | 27,5 % | 24,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 79,8 %▲ | 70,1 % | 54,6 % | 38,4 % | 34,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Heidal Miljøenergi AS13,8 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−75 %−50−25025
Lunera Energi AS−69,5 % 829,7 mill.110 ansatte 2025
Hafslund Celsio AS10,2 % 2 427,6 mill.265 ansatte 2025
Eidsiva Bioenergi AS13,2 % 560,5 mill.85 ansatte 2025
Heidal Miljøenergi AS13,8 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−75 %−50−25025
De tre andre er de største selskapene i næringskode 35.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øyvind Holen | 1974 |
| Styrets leder | Per Heringstad | 1968 |
| Styremedlem | Øyvind Holen | 1974 |
| Styremedlem | Erik Steine | 1973 |
| Styremedlem | Tore Semon Prestgard | 1969 |
| Styremedlem | Rune Anders Randen | 1969 |
| Varamedlem | Stein Tofte | 1956 |
| Regnskapsfører | OTTA REGNSKAPSKONTOR AS940 828 147 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- THOR RUSTEN14,3 %f. 1945 · 71 697 ordinære aksjer
- TORE SEMON PRESTGARD8,60 %f. 1969 · Heidal · 43 019 ordinære aksjer
- Synnøve Rindhølen Harerusten8,60 %f. 1969 · Heidal · 43 019 ordinære aksjer
- Petter Faukstad8,60 %f. 1938 · Nedre Heidal · 43 019 ordinære aksjer
- HELGE INGAR BARKENÆS7,17 %f. 1970 · Heidal · 35 849 ordinære aksjer
- OLA FJERDINGREN7,17 %f. 1966 · Heidal · 35 849 ordinære aksjer
- PER HERINGSTAD7,17 %f. 1968 · Heidal · 35 849 ordinære aksjer
- ØYVIND HOLEN5,74 %f. 1974 · Heidal · 28 679 ordinære aksjer
- TERJE DJUPDALEN2,87 %f. 1980 · Heidal · 14 340 ordinære aksjer
- BJØRN ARVID STEINEIDE2,87 %f. 1966 · Heidal · 14 340 ordinære aksjer
- + 14 andre26,9 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.