- Org.nr.
- 917 002 649
- Adresse
- Kirkeåsveien 22A, 1178 Oslo
Driftsresultat−60 609ikke oppgitt
Årsresultat3 339 976ikke oppgitt
Egenkapital19 179 16073,2 % av eiendelene
Heitzen Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 002 649
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.01.2016
- Registrert
- 18.04.2016
- Adresse
- Kirkeåsveien 22A, 1178 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Finansielt holdingselskap, aksje og annen økonomisk virksomhet og investering, eiendomsinvestering, handel og deltagelse i norske og utenlandske selskaper og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 5 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 55 609 | - | - | 24 027 | 27 024 |
| Sum driftskostnader | 60 609 | 30 581 | 30 619 | 24 027 | 27 024 |
| Driftsresultat | −60 609 | −30 581 | −30 619 | −24 027 | −27 024 |
| Annen renteinntekt | 32 401 | - | - | 277 | 39 |
| Annen finansinntekt | 5 018 303 | - | - | 5 343 636 | 4 795 645 |
| Sum finansinntekter | 5 050 704 | 4 646 184 | 4 347 510 | 5 343 913 | 4 795 684 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | - | 25 845 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 809 874 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 832 115 | - | - | - | 2 121 |
| Sum finanskostnader | 1 641 989 | 367 737 | 204 627 | - | 27 966 |
| Netto finans | 3 408 715 | 4 278 447 | 4 142 883 | 5 343 913 | 4 767 719 |
| Resultat før skatt | - | 4 247 866 | 4 112 264 | 5 319 886 | 4 740 695 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 5 319 886 | 4 740 695 |
| Resultat før skattekostnad | 3 348 106 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 8 130 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 3 339 976 | 4 247 866 | 4 112 264 | 5 319 886 | 4 740 695 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 4 740 695 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 339 976 | - | - | 5 319 886 | - |
| Totalresultat | 3 339 976 | - | - | 5 319 886 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 5 319 886 | - |
| Ordinært utbytte | 7 000 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −3 660 024 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 339 976 | - | - | 5 319 886 | 4 740 695 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 321 781 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 327 327 | - | - | 136 182 | 136 182 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 649 108 | - | - | 136 182 | 136 182 |
| Sum anleggsmidler | 1 649 108 | 1 027 327 | 336 182 | 136 182 | 136 182 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 4 667 171 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 877 633 | - | - | 4 699 263 | - |
| Sum fordringer | 3 877 633 | - | - | 4 699 263 | 4 667 171 |
| Markedsbaserte aksjer | 19 904 840 | - | - | 7 537 888 | 3 880 880 |
| Sum investeringer | 19 904 840 | - | - | 7 537 888 | 3 880 880 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 635 597 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 755 709 | - | - | 2 105 904 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 755 709 | - | - | 2 105 904 | 635 597 |
| Sum omløpsmidler | 24 538 182 | 21 811 858 | 18 255 318 | 14 343 055 | 9 183 649 |
| Sum eiendeler | 26 187 290 | 22 839 184 | 18 591 500 | 14 479 237 | 9 319 831 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 19 149 160 | - | - | 14 449 055 | 9 129 168 |
| Sum opptjent egenkapital | 19 149 160 | 22 809 184 | 18 561 318 | 14 449 055 | 9 129 168 |
| Sum egenkapital | 19 179 160 | 22 839 184 | 18 591 318 | 14 479 055 | 9 159 168 |
| Utsatt skatt | 4 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 8 130 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 8 130 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 182 | 160 662 |
| Utbytte | 7 000 000 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 000 000 | - | 182 | 182 | 160 662 |
| Sum gjeld | 7 008 130 | 0 | 182 | 182 | 160 662 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 187 290 | - | - | 14 479 237 | 9 319 831 |
| å kr 100,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,51 | - | 100 303,95 | 78 807,99 | 57,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,37▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,4 %▼ | 22,3 % | 26,1 % | 44,7 % | 51,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 73,2 %▼ | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 98,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Haakon Johan Eitzen | 1977 |
| Styrets leder | Haakon Johan Eitzen | 1977 |
| Regnskapsfører | AS SOLREGN956 623 103 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HAAKON JOHAN EITZEN100,0 %f. 1977 · Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- THE G7 AS14,3 %931 419 943 · 1 000 ordinære aksjer
- NUEVA GROUP AS8,62 %916 361 777 · 1 251 ordinære aksjer
- PROSAFE SE0,43 %823 139 772 · 1 500 000 ordinære aksjer
- THOR MEDICAL ASA0,11 %994 297 422 · 400 000 ordinære aksjer
- PEXIP HOLDING ASA0,05 %919 850 175 · 50 000 ordinære aksjer
- Polight ASA0,02 %988 862 703 · 50 000 ordinære aksjer
- Nordic Semiconductor ASA0,01 %966 011 726 · 15 000 ordinære aksjer
- Equinor ASA0,00 %923 609 016 · 6 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.