- Org.nr.
- 926 809 725
- Adresse
- Årsvollveien 152, 4312 Sandnes
- Hovedeier
- SLB Invest AS, 100 %
Driftsresultat133 15336,6 % margin
Årsresultat104 29328,7 % margin
Egenkapital320 29094,1 % av eiendelene
Heli-Vest AS er et aksjeselskap innen annen trafikkskoleundervisning, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 809 725
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 04.03.2021
- Registrert
- 17.03.2021
- Adresse
- Årsvollveien 152, 4312 Sandnes
- Postadresse
- Postboks 23
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Heli-Vest AS926 902 482 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skoler og Undervisning.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 363 690 | 830 096 | 748 600 | 291 700 | 25 000 |
| Sum driftsinntekter | 363 690 | 830 096 | 748 600 | 291 700 | 25 000 |
| Varekostnad | - | 4 267 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 230 537 | 769 036 | 569 250 | 213 614 | 33 545 |
| Sum driftskostnader | 230 537 | 773 303 | 569 250 | 213 614 | 33 545 |
| Driftsresultat | 133 153 | 56 793 | 179 350 | 78 086 | −8 545 |
| Annen finansinntekt | 1 401 | 676 | 236 | - | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 236 | - | - |
| Annen finanskostnad | 986 | 2 214 | 1 576 | 35 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 1 576 | 35 | - |
| Netto finans | 415 | −1 538 | −1 340 | −35 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 178 010 | 78 051 | −8 545 |
| Resultat før skattekostnad | 133 568 | 55 255 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 29 275 | 14 160 | 39 202 | 15 291 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 138 808 | 62 760 | −8 545 |
| Årsresultat | 104 293 | 41 095 | 138 808 | 62 760 | −8 545 |
| Ordinært utbytte | - | - | 50 000 | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | 104 293 | 41 095 | 88 808 | 60 880 | −8 546 |
| Sum overføringer og disponeringer | 104 293 | 41 095 | 138 808 | 60 880 | −8 546 |
| Andre fordringer | 1 077 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 077 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 077 | - | 1 880 | 0 | 1 880 |
| Kundefordringer | - | - | 12 600 | - | - |
| Sum fordringer | - | - | 12 600 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 339 151 | 214 924 | 248 461 | 99 504 | 21 454 |
| Sum omløpsmidler | 339 151 | 214 924 | 261 061 | 99 504 | 21 454 |
| Sum eiendeler | 340 228 | 214 924 | 262 941 | 99 504 | 23 334 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 1 880 | - | 1 880 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 1 880 | - | 1 880 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 290 290 | 185 997 | 144 902 | 54 214 | −6 666 |
| Sum opptjent egenkapital | 290 290 | 185 997 | 144 902 | 54 214 | −6 666 |
| Sum egenkapital | 320 290 | 215 997 | 174 902 | 84 214 | 23 334 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | −9 336 | −13 352 | −1 162 | - | - |
| Betalbar skatt | 29 275 | 12 280 | 39 202 | 15 291 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 50 000 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 939 | −1 072 | 88 040 | 15 291 | - |
| Sum gjeld | 19 939 | −1 072 | 88 040 | 15 291 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 340 229 | 214 925 | 262 942 | 99 505 | 23 334 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 17,01▲ | −200,49 | 2,97 | 6,51 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,06▲ | −0,00 | 0,50 | 0,18 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 48,0 %▲ | 24,1 % | 99,1 % | 127,1 % | −36,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 36,6 %▲ | 6,8 % | 24,0 % | 26,8 % | −34,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 28,7 %▲ | 5,0 % | 18,5 % | 21,5 % | −34,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,1 %▼ | 100,5 % | 66,5 % | 84,6 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Heli-Vest AS36,6 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
Redflight Aviation AS−17,9 % 4,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
TK Utrykning AS7,9 % 8,1 mill.11 ansatte 2025
Kystskolen AS29,9 % 9,5 mill.5 ansatte 2025
Heli-Vest AS36,6 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.532.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ståle Lundgren Bakkan | 1989 |
| Styrets leder | Ståle Lundgren Bakkan | 1989 |
| Regnskapsfører | ELLZACH REGNSKAP, ELLEN STENBY ZACHARIASSEN916 789 122 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SLB Invest AS100,0 %Kleppe · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SLB Invest AS
- Heli-Ex AS100,0 %
- Heli-Vest AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.