- Org.nr.
- 914 397 049
- Adresse
- Holtveien 28, 1177 Oslo
- Hovedeier
- THV Meyers GT 52 AS, 100 %
- Bransje
- Forebyggende helsearbeid
Helsefaglig Holding AS er et aksjeselskap innen forebyggende helsearbeid, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 397 049
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 23.10.2014
- Registrert
- 03.11.2014
- Adresse
- Holtveien 28, 1177 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 35 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Helsefaglig Holding AS934 685 512 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Er å være et faglig rådgivende organ for å fremme kompetansehevende tiltak innen prehospital akuttmedisin eller annen helsefaglig og almennyttig aktivitet. Dette gjelder også produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 102 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 102 000 | 104 407 | 102 000 | 59 500 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 8 713 | - | - | 5 083 | - |
| Annen driftskostnad | 13 902 | - | - | 48 368 | - |
| Sum driftskostnader | 22 615 | 29 952 | 22 804 | 53 451 | - |
| Driftsresultat | 79 385 | 74 455 | 79 196 | 6 049 | - |
| Annen rentekostnad | 83 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 83 | 169 | 102 | - | - |
| Netto finans | −83 | −169 | −102 | 0 | - |
| Resultat før skatt | 79 302 | 74 286 | 79 094 | 6 049 | - |
| Skattekostnad på resultat | 17 465 | - | - | 1 331 | - |
| Årsresultat | 61 837 | 57 907 | 61 693 | 4 718 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 61 837 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 61 837 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 61 837 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 61 837 | - | - | - | - |
| Ordinært resultat før skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 640 113 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 640 113 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 640 113 | 1 648 826 | 1 657 539 | 1 666 252 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 30 966 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 30 966 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 110 178 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 110 178 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 110 178 | 41 897 | 127 604 | 489 798 | 30 966 |
| Sum eiendeler | 1 750 291 | 1 690 723 | 1 785 143 | 2 156 050 | 30 966 |
| Aksjekapital | 35 000 | - | - | - | 35 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 450 000 | - | - | - | −4 034 |
| Sum innskutt egenkapital | 485 000 | 485 000 | 485 000 | 485 000 | 30 966 |
| Annen egenkapital | 182 121 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 182 121 | 120 284 | 62 377 | 685 | - |
| Sum egenkapital | 667 121 | 605 284 | 547 377 | 485 685 | 30 966 |
| Utsatt skatt | 21 676 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 21 676 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 049 034 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 049 034 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 070 710 | 1 065 705 | 1 230 560 | 1 670 365 | 0 |
| Betalbar skatt | 12 460 | - | - | - | 5 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 460 | 19 734 | 7 206 | - | - |
| Sum gjeld | 1 083 170 | 1 085 439 | 1 237 766 | 1 670 365 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 750 291 | - | - | - | 30 966 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,84▲ | 2,12 | 17,71 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,62▼ | 1,79 | 2,26 | 3,44 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,6 %▲ | 4,3 % | 4,0 % | 0,6 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 77,8 %▲ | 71,3 % | 77,6 % | 10,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 60,6 %▲ | 55,5 % | 60,5 % | 7,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,1 %▲ | 35,8 % | 30,7 % | 22,5 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.992.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tarjei Høidahl | 1974 |
| Styrets leder | Tarjei Høidahl | 1974 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- THV Meyers GT 52 AS100,0 %Oslo · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- THV Meyers GT 52 AS
- Eiendoms- & Forvaltningsselskap av 1999 AS100,0 %
- Theresesgt 42 AS80,0 %
- Helsefaglig Holding AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.