- Org.nr.
- 911 764 482
- Telefon
- 913 88 788
- Adresse
- Havnevegen 4, 8700 Nesna
- Hovedeier
- Havnevegen Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat32 1614,0 % margin
Årsresultat25 7703,2 % margin
Egenkapital695 47087,5 % av eiendelene
Hemnes Bunkerservice AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 764 482
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 11.02.2013
- Registrert
- 03.04.2013
- Adresse
- Havnevegen 4, 8700 Nesna
- Telefon
- 913 88 788
- Kommune
- Nesna
- Aksjekapital
- 800 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hemnes Bunkerservice AS911 774 992 · NESNA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selge bensin, diesel og avgiftsfri diesel til båter, maskiner og utstyr samt dertil hørende relatert virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 940 184 |
| Sum driftsinntekter | 813 794 | 899 970 | 991 703 | 828 169 | 940 184 |
| Varekostnad | - | - | - | 764 846 | 855 567 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 4 466 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 32 850 | 16 425 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 72 234 | 68 424 |
| Sum driftskostnader | 781 633 | 947 054 | 821 815 | 869 930 | 944 882 |
| Driftsresultat | 32 161 | −47 084 | 169 888 | −41 761 | −4 698 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 3 |
| Sum finansinntekter | 876 | 1 424 | 673 | - | 3 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 457 |
| Sum finanskostnader | - | 353 | 57 | - | 457 |
| Netto finans | 876 | 1 071 | 616 | 0 | −454 |
| Resultat før skatt | 33 037 | −46 013 | 170 504 | −41 761 | −5 152 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −9 187 | 44 594 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −49 746 |
| Årsresultat | 25 770 | −35 968 | 132 980 | −32 574 | −49 746 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −49 746 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −49 746 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −49 746 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −49 746 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 390 026 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 390 026 |
| Sum anleggsmidler | 260 326 | 437 326 | 324 326 | 357 176 | 390 026 |
| Sum varer | - | - | - | - | 157 800 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 1 890 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 1 882 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 3 772 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 51 575 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 51 575 |
| Sum omløpsmidler | 534 316 | 445 084 | 654 785 | 278 335 | 213 147 |
| Sum eiendeler | 794 642 | 882 411 | 979 111 | 635 511 | 603 173 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 800 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −194 738 |
| Sum opptjent egenkapital | −104 530 | −130 299 | −94 332 | −227 312 | −194 738 |
| Sum egenkapital | 695 470 | 669 701 | 705 668 | 572 688 | 605 262 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 44 594 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 44 594 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 7 603 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 7 603 |
| Sum langsiktig gjeld | 56 203 | 55 361 | 65 406 | 43 010 | 52 197 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | −55 617 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | −7 170 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 8 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 42 969 | 157 349 | 208 037 | 19 812 | −54 287 |
| Sum gjeld | 99 172 | 212 710 | 273 443 | 62 822 | −2 090 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 603 173 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,43▲ | 2,83 | 3,15 | 14,05 | −3,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,14▼ | 0,32 | 0,39 | 0,11 | −0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,9 %▲ | −4,9 % | 21,1 % | −6,7 % | −0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▲ | −5,2 % | 17,1 % | −5,0 % | −0,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,2 %▲ | −4,0 % | 13,4 % | −3,9 % | −5,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 87,5 %▲ | 75,9 % | 72,1 % | 90,1 % | 100,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hemnes Bunkerservice AS4,0 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %2468
UNO-X MOBILITY NORGE AS1,7 % 15 660,0 mill.95 ansatte 2025
BLUE ENERGY AS2,8 % 914,3 mill.6 ansatte 2025
Hemnes Bunkerservice AS4,0 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Circle K Detaljist AS6,8 % 1 751,9 mill.1 435 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Nils Johan Johansen | 1963 |
| Styrets leder | Unni Måsøy | 1967 |
| Styremedlem | Nils Johan Johansen | 1963 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Havnevegen Eiendom AS100,0 %Nesna · 160 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Havnevegen Eiendom AS
- Hemnes Bunkerservice AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.