- Org.nr.
- 912 580 628
- Adresse
- Hanøytangen 122, 5310 Hauglandshella
- Hovedeier
- HEN GROUP AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat211 8281,6 % margin
EBITDA231 828før av- og nedskrivninger
Årsresultat213 2171,7 % margin
Egenkapital756 51214,0 % av eiendelene
HENBU AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 580 628
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 01.09.2013
- Registrert
- 14.10.2013
- Adresse
- Hanøytangen 122, 5310 Hauglandshella
- Kommune
- Askøy
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HENBU AS812 586 262 · ASKØY5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av arbeidskraft innenfor byggenæringen, utføring av oppdrag innenfor bygg og anlegg, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- HENBU1 AS14.10.2013 til 30.11.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Varekostnad | 4 251 087 | 2 716 282 | 4 845 866 | 3 255 857 | 9 467 060 |
| Lønnskostnad | 2 124 687 | 2 893 957 | 4 195 499 | 4 658 255 | 3 614 530 |
| Ordinære avskrivninger | 20 000 | 40 000 | 54 138 | 58 224 | 69 517 |
| Andre driftskostnader | 6 284 470 | 5 460 961 | - | - | 4 495 667 |
| Sum driftskostnader | 12 680 244 | 11 111 200 | 12 559 550 | 11 989 480 | 17 646 775 |
| Driftsresultat | 211 828 | −191 111 | −379 730 | −652 556 | 355 482 |
| Andre finansinntekter | 3 053 | 3 601 | - | - | 14 081 |
| Sum finansinntekter | 3 053 | 3 601 | 755 | −7 336 | 14 081 |
| Andre finanskostnader | 1 663 | 3 634 | - | - | 4 186 |
| Sum finanskostnader | 1 663 | 3 634 | 134 | 1 067 | 4 186 |
| Netto finans | 1 390 | −33 | 621 | −8 403 | 9 895 |
| Resultat før skatt | - | - | −379 109 | −660 959 | 365 377 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −31 885 | 73 214 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 292 163 |
| Resultat før skattekostnad | 213 217 | −191 144 | - | - | - |
| Årsresultat | 213 217 | −191 144 | −379 109 | −629 074 | 292 163 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 213 217 | −191 144 | - | - | 292 163 |
| Totalresultat | 213 217 | −191 144 | - | - | 292 163 |
| Overført til/fra annen egenkapital | 213 217 | −191 144 | - | - | 292 163 |
| Sum overføringer og disponeringer | 213 217 | −191 144 | - | - | 292 163 |
| Salgsinntekt 12 892 O71 | - | 10 920 089 | - | - | - |
| Sum inntekter 12 892 O71 | - | 10 920 089 | - | - | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 17 840 830 |
| Andre driftsinntekter | - | - | - | - | 161 426 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 12 179 820 | 11 336 925 | 18 002 256 |
| Driftsløsøre, inventar o.1. | 20 001 | 40 001 | - | - | 178 712 |
| Sum varige driftsmidler | 20 001 | 40 001 | - | - | 192 363 |
| Obligasjoner og andre fordringer | −26 404 | −5 157 | - | - | 70 844 |
| Sum finansielle anleggsmidler | −26 404 | −5 157 | - | - | 70 844 |
| Sum anleggsmidler | −6 404 | 34 843 | 74 475 | 184 455 | 263 207 |
| Sum varer | 653 366 | 601 535 | - | - | 659 678 |
| Kundefordringer | 1 242 997 | 1 016 590 | - | - | 697 782 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 847 926 | 1 846 025 | - | - | 749 679 |
| Sum fordringer | 3 090 923 | 2 862 615 | - | - | 1 447 461 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 662 758 | 242 540 | - | - | 1 549 946 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 662 758 | 242 540 | - | - | 1 549 946 |
| Sum omløpsmidler | 5 407 047 | 3 706 690 | 3 901 021 | 4 013 697 | 3 657 085 |
| Sum eiendeler | 5 400 643 | 3 741 533 | 3 975 496 | 4 198 152 | 3 920 291 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 13 651 |
| kr 1 000) | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 726 512 | 513 295 | - | - | 1 712 622 |
| Sum opptjent egenkapital | 726 512 | 513 295 | 704 439 | 1 083 547 | 1 712 622 |
| Sum egenkapital | 756 512 | 543 295 | 734 439 | 1 113 547 | 1 742 622 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 31 885 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 31 885 |
| Øvrig langsiktig gjeld | −2 130 | −2 130 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | −2 130 | −2 130 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | −2 130 | −2 130 | 0 | 0 | 31 885 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 438 | 5 438 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 415 055 | 221 974 | - | - | 322 329 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 41 329 |
| Skyldige offentlige avgifter | 651 792 | 401 362 | - | - | 396 783 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 573 977 | 2 571 595 | - | - | 1 385 343 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 646 261 | - | 3 241 057 | 3 084 605 | 2 145 785 |
| Sum gjeld | 4 644 131 | 3 198 238 | 3 241 057 | 3 084 605 | 2 177 670 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 400 643 | 3 741 533 | - | - | 3 920 291 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▲ | 1,16 | 1,20 | 1,30 | 1,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,14▲ | 5,89 | 4,41 | 2,77 | 1,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,7 %▲ | −4,9 % | −9,3 % | −16,3 % | 9,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,6 %▲ | −1,8 % | −3,1 % | −5,8 % | 2,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,7 %▲ | −1,8 % | −3,1 % | −5,5 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,0 %▼ | 14,5 % | 18,5 % | 26,5 % | 44,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HENBU AS1,6 %
12,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
0 %246
HENBU AS1,6 % 12,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Håkon Egge Nilsen | 1965 |
| Styremedlem | Andre Teigen | 1964 |
| Revisor | ICI REVISJON AS999 079 539 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HEN GROUP AS100,0 %Hauglandshella · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HEN GROUP AS
- HENBU HANØYTANGEN AS100,0 %
- HENBU AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.