- Org.nr.
- 922 212 252
- Adresse
- Solåsveien 32, 1459 Nesodden
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−38 422ikke oppgitt
Årsresultat417 401ikke oppgitt
Egenkapital30 0006,5 % av eiendelene
HEPS HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, under avvikling, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 212 252
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 20.11.2018
- Registrert
- 12.02.2019
- Adresse
- Solåsveien 32, 1459 Nesodden
- Kommune
- Nesodden
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Nesodden (207)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Aksjeforvaltning herunder kjøp og salg av aksjer og andeler, samt deltakelse i og drift av andre selskaper med økonomisk formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 38 422 | - | - | 27 526 | 39 676 |
| Sum driftskostnader | 38 422 | 35 787 | 26 703 | 27 526 | 39 676 |
| Driftsresultat | −38 422 | −35 787 | −26 703 | −27 526 | −39 676 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 455 823 | - | - | 529 049 | 877 980 |
| Sum finansinntekter | 455 823 | 683 860 | 708 536 | 529 049 | 877 980 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 223 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 225 | 0 | 223 |
| Netto finans | 455 823 | 683 860 | 708 311 | 529 049 | 877 757 |
| Resultat før skatt | - | 648 073 | 681 608 | - | 838 080 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 838 080 |
| Resultat før skattekostnad | 417 401 | - | - | 501 523 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 417 401 | 648 073 | 681 608 | 501 523 | 838 080 |
| Ordinært utbytte | 417 401 | - | - | 450 000 | 800 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 51 523 | 38 080 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 501 523 | 838 080 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | - | - | - | 6 670 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 24 754 | 6 670 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 30 796 | 24 754 | 24 754 | 6 670 |
| Konsernfordringer | 36 399 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 36 399 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 425 504 | - | - | 571 393 | 871 839 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 425 504 | - | - | 571 393 | 871 839 |
| Sum omløpsmidler | 461 903 | 682 990 | 784 917 | 571 393 | 871 839 |
| Sum eiendeler | 461 903 | 713 786 | 809 671 | 596 147 | 878 509 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 89 603 | 38 080 |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 21 211 | 89 603 | 38 080 |
| Sum egenkapital | 30 000 | 30 000 | 51 211 | 119 603 | 68 080 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 8 460 | 10 429 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 0 | - |
| Utbytte | 417 401 | - | - | 450 000 | 800 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 14 502 | - | - | 18 084 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 431 903 | 683 786 | 758 460 | 476 544 | 810 429 |
| Sum gjeld | 431 903 | 683 786 | 758 460 | 476 544 | 810 429 |
| Sum egenkapital og gjeld | 461 903 | - | - | 596 147 | 878 509 |
| kr 1 000,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,07▲ | 1,00 | 1,03 | 1,20 | 1,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 14,40▼ | 22,79 | 14,81 | 3,98 | 11,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 71,0 %▼ | 85,1 % | 97,0 % | 68,0 % | 95,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,5 %▲ | 4,2 % | 6,3 % | 20,1 % | 7,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Preben Støbakk | 1975 |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Preben Støbakk100,0 %f. 1975 · Nesodden · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.