- Org.nr.
- 980 380 564
- Telefon
- 24 12 44 83
- Adresse
- Henrik Ibsens gate 53, 0255 Oslo
Driftsresultat1 765 75574,0 % margin
Årsresultat6 699 971
Egenkapital101 602 13175,3 % av eiendelene
Hestia Werring AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 980 380 564
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 16.09.1998
- Registrert
- 29.12.1998
- Adresse
- Henrik Ibsens gate 53, 0255 Oslo
- Telefon
- 24 12 44 83
- Postadresse
- Postboks 1777 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 10 676 115
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hestia Werring AS898 110 192 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte verdipapirer, eiendommer og andre formuesgjenstander av enhver art, samt delta i andre selskaper. Selskapet kan også delta i samfunnsnyttige formål.
Tidligere navn
- Hestia AS29.12.1998 til 29.12.1998
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Avkastning på finansinvesteringer | 2 385 574 | 4 488 997 | 3 135 034 | 1 609 655 | 1 276 833 |
| Sum driftsinntekter | 2 385 574 | 4 488 997 | 3 135 034 | 1 609 655 | 1 276 833 |
| Lønnskostnad | 91 280 | 91 280 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 528 539 | 471 223 | 487 226 | 768 871 | 931 070 |
| Sum driftskostnader | 619 819 | 562 503 | 487 226 | 768 871 | 931 070 |
| Driftsresultat | 1 765 755 | 3 926 494 | 2 647 808 | 840 784 | 345 763 |
| Inntekt fra investering i datterselskap | - | - | - | 7 538 | - |
| Annen renteinntekt | 758 110 | 728 668 | 149 875 | 31 715 | 21 094 |
| Annen finansinntekt | 6 112 500 | 13 384 000 | 10 099 | 49 983 | 16 095 |
| Sum finansinntekter | 6 870 610 | 14 112 668 | 159 973 | 89 236 | 37 189 |
| Nedskrivning av finansielle anleggsmidler | 1 077 796 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 689 660 | 27 602 | 49 448 | 65 329 | 7 167 |
| Annen finanskostnad | 44 993 | 268 | 30 219 | 25 774 | - |
| Sum finanskostnader | 1 812 450 | 27 870 | 79 667 | 91 103 | 7 167 |
| Netto finans | 5 058 160 | 14 084 798 | 80 306 | −1 867 | 30 021 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 728 114 | 838 918 | 375 785 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 728 114 | 838 918 | 375 785 |
| Resultat før skattekostnad | 6 823 915 | 18 011 292 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 123 944 | 75 075 | - | - | - |
| Årsresultat | 6 699 971 | 17 936 217 | 2 728 114 | 838 918 | 375 785 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 699 971 | 17 936 217 | 2 728 114 | 838 918 | 375 785 |
| Totalresultat | 6 699 971 | 17 936 217 | 2 728 114 | 838 918 | 375 785 |
| Ordinært utbytte | 16 000 000 | 7 600 000 | 2 826 175 | 10 500 000 | 6 600 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 6 699 971 | 10 336 217 | 2 728 114 | 838 918 | 375 785 |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | - | - | - | −4 941 170 | −6 600 000 |
| Overført fra overkurs | −16 000 000 | - | −2 826 175 | −5 558 830 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 699 971 | 17 936 217 | 2 728 114 | 838 918 | 375 785 |
| Kunst | 94 500 | 94 500 | 94 500 | 94 500 | 94 500 |
| Sum varige driftsmidler | 94 500 | 94 500 | 94 500 | 94 500 | 94 500 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 1 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 528 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 042 224 | 5 120 020 | 5 120 020 | 5 120 020 | 5 120 020 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 826 400 | 796 914 | 783 080 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 042 224 | 5 120 020 | 5 946 420 | 5 916 934 | 6 431 101 |
| Sum anleggsmidler | 4 136 724 | 5 214 520 | 6 040 920 | 6 011 434 | 6 525 601 |
| Andre kortsiktige fordringer | 159 | 1 | 1 | 54 036 | 56 657 |
| Sum fordringer | 159 | 1 | 1 | 54 036 | 56 657 |
| Omløpsaksjer og -aksjefond | 64 672 163 | 38 543 102 | 26 264 821 | 28 704 960 | 32 035 862 |
| Andeler i deltakerligende selskaper | 16 650 | 31 099 | 45 709 | 45 709 | 45 709 |
| Obligasjoner og pengemarkedsfond | 35 881 924 | 19 422 378 | 19 597 341 | 23 582 574 | 32 936 567 |
| Sum investeringer | 100 570 738 | 57 996 579 | 45 907 872 | 52 333 243 | 65 018 138 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 30 268 074 | 21 203 358 | 6 607 608 | 736 581 | 2 485 549 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 30 268 074 | 21 203 358 | 6 607 608 | 736 581 | 2 485 549 |
| Sum omløpsmidler | 130 838 971 | 79 199 938 | 52 515 481 | 53 123 861 | 67 560 344 |
| Sum eiendeler | 134 975 695 | 84 414 458 | 58 556 401 | 59 135 295 | 74 085 945 |
| Aksjekapital | 10 676 115 | 7 668 150 | 7 668 150 | 7 668 150 | 7 645 260 |
| Overkurs | 25 101 979 | 1 627 785 | 1 627 785 | 4 453 960 | 9 885 680 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 4 956 795 |
| Sum innskutt egenkapital | 35 778 094 | 9 295 935 | 9 295 935 | 12 122 110 | 22 487 735 |
| Annen egenkapital | 65 824 037 | 59 124 065 | 48 787 848 | 46 059 734 | 45 220 816 |
| Sum opptjent egenkapital | 65 824 037 | 59 124 065 | 48 787 848 | 46 059 734 | 45 220 816 |
| Sum egenkapital | 101 602 131 | 68 420 000 | 58 083 783 | 58 181 844 | 67 708 551 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 33 446 | - | 25 897 |
| Betalbar skatt | 121 856 | 73 502 | - | - | - |
| Utbytte | 16 000 000 | 5 000 000 | - | - | 6 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 17 251 707 | 10 920 955 | 472 618 | - | 351 497 |
| Sum kortsiktig gjeld | 33 373 563 | 15 994 457 | 472 618 | - | 6 377 394 |
| Sum gjeld | 33 373 563 | 15 994 457 | 472 618 | 953 451 | 6 377 394 |
| Sum egenkapital og gjeld | 134 975 695 | 84 414 458 | 58 556 401 | - | 74 085 945 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,92▼ | 4,95 | 111,12 | - | 10,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,33▲ | 0,23 | 0,01 | 0,02 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,9 %▼ | 25,2 % | 4,8 % | 1,4 % | 0,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 74,0 %▼ | 87,5 % | 84,5 % | 52,2 % | 27,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 280,9 %▼ | 399,6 % | 87,0 % | 52,1 % | 29,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,3 %▼ | 81,1 % | 99,2 % | 98,4 % | 91,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hestia Werring AS74,0 %
2,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Hestia Werring AS74,0 % 2,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ingeborg Lind Werring | 1959 |
| Styremedlem | Agnes Elisabeth Werring | 1956 |
| Styremedlem | Petter Fredrik Neslein | 1954 |
| Styremedlem | Stein Erik Haavi | 1961 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
| Regnskapsfører | FORMUE ACCOUNTING AS889 990 082 | - |
| Forretningsfører | FORMUE ACCOUNTING AS889 990 082 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INGEBORG LIND WERRING54,1 %f. 1959 · Snarøya · 5 745 A-aksjer
- INGEBORG LIND WERRING28,2 %f. 1959 · Snarøya · 2 993 D-aksjer
- INGEBORG LIND WERRING10,4 %f. 1959 · Snarøya · 1 100 C-aksjer
- Kantaka AS7,39 %Oslo · 785 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- AS Wingana17,6 %930 994 545 · 1 200 preferanse aksjer
- AMBO EUROPE AS1,00 %989 961 020 · 222 ordinære aksjer
- VIKING ARM MEDICAL AS0,73 %826 790 792 · 900 ordinære aksjer
- Balancial AS0,24 %925 161 187 · 125 000 ordinære aksjer
- 995 277 905 · 23 853 ordinære aksjer
- PARETO BANK ASA0,01 %990 906 475 · 11 346 ordinære aksjer
- Nykode Therapeutics ASA0,01 %990 646 066 · 17 500 ordinære aksjer
- Kongsberg Gruppen ASA0,00 %943 753 709 · 11 125 ordinære aksjer
- AKER ASA0,00 %886 581 432 · 445 ordinære aksjer
- ORKLA ASA0,00 %910 747 711 · 90 ordinære aksjer
Vis alle 11 · 1 til
- FJORD DEFENCE GROUP ASA0,00 %917 811 288 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.