- Org.nr.
- 921 622 309
- Adresse
- Midttunveien 1, 1177 Oslo
Driftsresultat597 64464,1 % margin
Årsresultat148 66415,9 % margin
Egenkapital4 754 24938,5 % av eiendelene
HHV 114 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 622 309
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 11.10.2018
- Registrert
- 27.10.2018
- Adresse
- Midttunveien 1, 1177 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 4 750 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HHV 114 AS821 745 152 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utvikling og utleie av eiendom, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 933 031 | 1 084 880 | 1 188 825 | 1 107 839 | - |
| Sum driftsinntekter | 933 031 | 1 084 880 | 1 188 825 | 1 107 839 | 1 099 837 |
| Lønnskostnad | 20 000 | 20 000 | 20 000 | - | - |
| Annen driftskostnad | 315 387 | 279 005 | 458 769 | 279 437 | 351 066 |
| Sum driftskostnader | 335 387 | 299 005 | 478 769 | 279 437 | 351 066 |
| Driftsresultat | 597 644 | 785 875 | 710 056 | 828 402 | 748 771 |
| Annen renteinntekt | 22 896 | 19 986 | 4 061 | 965 | - |
| Sum finansinntekter | 22 896 | 19 986 | 4 061 | 965 | 55 |
| Annen rentekostnad | 360 480 | 302 543 | 257 952 | 168 843 | - |
| Annen finanskostnad | 69 403 | - | 600 | 600 | - |
| Sum finanskostnader | 429 883 | 302 543 | 258 552 | 169 443 | 132 430 |
| Netto finans | −406 987 | −282 557 | −254 491 | −168 478 | −132 375 |
| Resultat før skatt | - | - | 455 565 | 659 924 | 616 396 |
| Resultat før skattekostnad | 190 657 | 503 319 | - | - | - |
| Skattekostnad | 41 993 | 111 018 | 100 250 | 145 183 | 135 607 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 355 315 | 514 741 | - |
| Årsresultat | 148 664 | 392 301 | 355 315 | 514 741 | 480 789 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 355 315 | 514 741 | - |
| Totalresultat | - | - | 355 315 | 514 741 | - |
| Ordinært utbytte | 540 000 | 0 | 360 000 | 530 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −4 685 | −15 259 | - |
| Udekket tap | 0 | −7 969 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −391 336 | 400 269 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 148 664 | 392 301 | 355 315 | 514 741 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 210 378 | 8 729 570 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 9 210 378 | 8 729 570 | 8 662 300 | 8 662 300 | - |
| Sum anleggsmidler | 9 210 378 | 8 729 570 | 8 662 300 | 8 662 300 | 8 662 300 |
| Kundefordringer | 0 | 30 700 | 2 272 | 36 524 | - |
| Sum fordringer | 0 | 30 700 | 2 272 | 36 524 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 693 472 | 935 945 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 141 554 | 558 098 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 141 554 | 558 098 | 693 472 | 935 945 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 141 554 | 588 798 | 695 744 | 972 469 | 504 410 |
| Sum eiendeler | 12 351 932 | 9 318 368 | 9 358 044 | 9 634 769 | 9 166 710 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 8 662 300 | 8 662 300 | - |
| Selskapskapital | 4 750 000 | 4 750 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 750 000 | 4 750 000 | 4 750 000 | 4 750 000 | 4 750 000 |
| Udekket tap | - | - | 3 284 | - | - |
| Annen egenkapital | 4 249 | 395 585 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 249 | 395 585 | 3 284 | 7 969 | 9 072 |
| Sum egenkapital | 4 754 249 | 5 145 585 | 4 753 284 | 4 757 969 | 4 759 072 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 792 142 | 3 927 978 | 3 995 454 | 4 069 878 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 792 142 | 3 927 978 | 3 995 454 | 4 069 878 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 6 792 142 | 3 927 978 | 3 995 454 | 4 069 878 | 4 158 911 |
| Leverandørgjeld | 59 059 | 6 504 | 8 522 | 605 | - |
| Betalbar skatt | 41 993 | 111 018 | 100 250 | 145 183 | - |
| Utbytte | 540 000 | 0 | 360 000 | 530 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 164 489 | 127 284 | 140 534 | 131 134 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 805 541 | 244 806 | 609 306 | 806 922 | 248 727 |
| Sum gjeld | 7 597 683 | 4 172 784 | 4 604 760 | 4 876 800 | 4 407 639 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 351 932 | 9 318 368 | 9 358 044 | 9 634 769 | - |
| Aksjekapital | - | - | 4 750 000 | 4 750 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,90▲ | 2,41 | 1,14 | 1,21 | 2,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,60▲ | 0,81 | 0,97 | 1,02 | 0,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,7 %▼ | 8,6 % | 7,5 % | 8,8 % | 8,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 64,1 %▼ | 72,4 % | 59,7 % | 74,8 % | 68,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,9 %▼ | 36,2 % | 29,9 % | 46,5 % | 43,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,5 %▼ | 55,2 % | 50,8 % | 49,4 % | 51,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HHV 114 AS64,1 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
HHV 114 AS64,1 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Fredrik Halmrast Harvil | 1983 |
| Styremedlem | Nina Lian | 1986 |
| Styremedlem | Tor Eirik Løkke | 1983 |
| Styremedlem | Linda Christine Løkke | 1983 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NEMI HOLDING AS50,0 %Oslo · 23 750 ordinære aksjer
- 13/16 Holding AS50,0 %Oslo · 23 750 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.