- Org.nr.
- 927 150 425
- Adresse
- c/o John Våge, Vestre Høylandsvei 41, 4580 Lyngdal
- Hovedeier
- JOHE HOLDING AS, 66,7 %
Driftsresultat1 369 64679,9 % margin
EBITDA1 488 581før av- og nedskrivninger
Årsresultat683 75339,9 % margin
Egenkapital999 29214,3 % av eiendelene
HILDURS TUN AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 150 425
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.04.2021
- Registrert
- 26.05.2021
- Adresse
- c/o John Våge, Vestre Høylandsvei 41, 4580 Lyngdal
- Kommune
- Lyngdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lyngdal (161)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HILDURS TUN AS927 320 134 · LYNGDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, kjøp og utleie av eiendom og salg av eiendom og eiendomsselskaper, samt deltakelse og investeringer i andre selskaper og eiendom, og hva som dertil står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 714 104 | 1 133 945 | 533 906 | 400 403 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 714 104 | 1 133 945 | 533 906 | 400 403 | 196 000 |
| Avskrivning driftsmidler | 118 935 | 117 597 | 117 597 | 58 799 | 12 102 |
| Annen driftskostnad | 225 523 | 76 673 | 105 667 | 80 746 | 116 441 |
| Sum driftskostnader | 344 458 | 194 270 | 223 264 | 139 545 | 128 543 |
| Driftsresultat | 1 369 646 | 939 675 | 310 642 | 260 858 | 67 457 |
| Annen rentekostnad | 493 040 | 528 190 | 456 692 | 235 184 | - |
| Sum finanskostnader | 493 040 | 528 190 | 456 692 | 235 184 | 66 848 |
| Netto finans | −493 040 | −528 190 | −456 692 | −235 184 | −66 848 |
| Resultat før skatt | - | - | −146 050 | 25 674 | 609 |
| Resultat før skattekostnad | 876 606 | 411 485 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 192 853 | 90 527 | −32 131 | 5 648 | 134 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −113 919 | 20 026 | - |
| Årsresultat | 683 753 | 320 958 | −113 919 | 20 026 | 475 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 683 753 | 320 958 | −113 919 | 20 026 | - |
| Totalresultat | 683 753 | 320 958 | −113 919 | 20 026 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −113 919 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 683 753 | 320 958 | - | 20 026 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 683 753 | 320 958 | −113 919 | 20 026 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 6 894 410 | 7 152 747 | 7 352 121 | 7 469 718 | - |
| Sum varige driftsmidler | 6 894 410 | 7 152 747 | 7 352 121 | 7 469 718 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 894 410 | 7 152 747 | 7 378 470 | 7 469 718 | 4 515 432 |
| Kundefordringer | - | 30 905 | 38 332 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 18 130 | 856 926 | 14 184 | 30 633 | - |
| Sum fordringer | 18 130 | 887 831 | 52 516 | 30 633 | - |
| Bankinnskudd | 95 072 | 147 586 | 437 151 | 556 256 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 95 072 | 147 586 | 437 151 | 556 256 | - |
| Sum omløpsmidler | 113 202 | 1 035 417 | 489 666 | 586 889 | 491 722 |
| Sum eiendeler | 7 007 612 | 8 188 164 | 7 868 136 | 8 056 607 | 5 007 154 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 26 349 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 26 349 | - | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 88 475 |
| Annen egenkapital | 899 292 | 215 539 | −105 419 | 8 500 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 899 292 | 215 539 | −105 419 | 8 500 | - |
| Sum egenkapital | 999 292 | 315 539 | −5 419 | 108 500 | 88 475 |
| Utsatt skatt | 257 031 | 64 178 | - | 5 782 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 257 031 | 64 178 | - | 5 782 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 330 000 | 7 808 446 | 7 868 343 | 7 937 600 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 330 000 | 7 808 446 | 7 868 343 | 7 937 600 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 5 587 031 | 7 872 624 | 7 868 343 | 7 943 382 | 4 228 464 |
| Leverandørgjeld | 10 013 | - | 5 212 | 4 725 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 411 276 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 421 289 | - | 5 212 | 4 725 | 690 215 |
| Sum gjeld | 6 008 320 | 7 872 624 | 7 873 555 | 7 948 107 | 4 918 679 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 007 612 | 8 188 163 | 7 868 136 | 8 056 607 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,27 | - | 93,95 | 124,21 | 0,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,01▼ | 24,95 | −1 452,95 | 73,25 | 55,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,0 %▲ | 11,7 % | 3,9 % | 4,0 % | 1,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 79,9 %▼ | 82,9 % | 58,2 % | 65,1 % | 34,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 39,9 %▲ | 28,3 % | −21,3 % | 5,0 % | 0,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,3 %▲ | 3,9 % | −0,1 % | 1,3 % | 1,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HILDURS TUN AS79,9 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
HILDURS TUN AS79,9 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | John Våge | 1968 |
| Styremedlem | Ivar Henning Persson | 1966 |
| Styremedlem | Jørn Ove Høgli | 1965 |
| Regnskapsfører | KRAFT RÅDGIVNING OG ØKONOMI AS919 886 684 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JOHE HOLDING AS66,7 %Lyngdal · 6 667 ordinære aksjer
- HØGLI DV AS33,3 %Lyngdal · 3 333 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JOHE HOLDING AS
- Nybyggeren AS100,0 %
- JOHE UTVIKLING AS100,0 %
- Romåsen Utvikling AS100,0 %
- Lyngutbyggeren AS100,0 %
- Nybyggern AS96,0 %
- Skrumoen Eiendom AS63,8 %
- ERV INVEST AS55,4 %
- HILDURS TUN AS66,7 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.