- Org.nr.
- 926 397 931
- Adresse
- Berglyveien 14, 3260 Larvik
Driftsresultat−7 262ikke oppgitt
Årsresultat1 429 303ikke oppgitt
Egenkapital3 281 38487,8 % av eiendelene
HIPA INVEST AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 397 931
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 13.12.2020
- Registrert
- 15.01.2021
- Adresse
- Berglyveien 14, 3260 Larvik
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Larvik (787)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i andre foretak, kjøp, salg og utleie av fast eiendom og varer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 44 | - |
| Sum driftskostnader | 7 262 | 7 297 | 5 525 | 44 | - |
| Driftsresultat | −7 262 | −7 297 | −5 525 | −44 | - |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | 150 000 | - |
| Sum finansinntekter | 1 444 867 | 900 000 | 800 000 | 150 000 | - |
| Netto finans | 1 444 862 | 899 908 | 799 989 | 150 000 | - |
| Resultat før skatt | 1 437 601 | 892 611 | 794 464 | 149 956 | 0 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 980 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 148 976 | 0 |
| Årsresultat | 1 429 303 | 888 276 | 790 399 | 148 976 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 148 976 | - |
| Totalresultat | - | - | - | 148 976 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 148 976 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 148 976 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum finanskostnader | 5 | 92 | 11 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 2 085 400 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 2 085 400 | 2 085 400 |
| Sum anleggsmidler | 3 625 400 | 2 225 400 | 2 085 400 | 2 085 400 | 2 085 400 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 30 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 29 956 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 29 956 | 30 000 |
| Sum omløpsmidler | 112 552 | 79 286 | 23 440 | 29 956 | 30 000 |
| Sum eiendeler | 3 737 952 | 2 304 686 | 2 108 840 | 2 115 356 | 2 115 400 |
| Holding AS | - | - | - | - | 2 085 400 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 143 406 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 251 384 | 1 822 081 | 933 805 | 143 406 | - |
| Sum egenkapital | 3 281 384 | 1 852 081 | 963 805 | 173 406 | 24 430 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 1 940 970 | 2 090 970 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 1 940 970 | 2 090 970 |
| Sum langsiktig gjeld | 448 270 | 448 270 | 1 140 970 | 1 940 970 | 2 090 970 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 980 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 298 | 4 335 | 4 065 | 980 | - |
| Sum gjeld | 456 568 | 452 605 | 1 145 035 | 1 941 950 | 2 090 970 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 2 115 356 | 2 115 400 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 13,56▼ | 18,29 | 5,77 | 30,57 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,14▼ | 0,24 | 1,19 | 11,20 | 85,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 47,6 %▲ | 40,5 % | 37,6 % | 7,1 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 87,8 %▲ | 80,4 % | 45,7 % | 8,2 % | 1,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Paal Svendsen | 1970 |
| Styrets leder | Paal Svendsen | 1970 |
| Styremedlem | Hilde Rosenblad | 1971 |
| Regnskapsfører | HLO REVISJON & RÅDGIVNING AS989 027 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HILDE ROSENBLAD50,0 %f. 1971 · Larvik · 1 500 ordinære aksjer
- PAAL SVENDSEN50,0 %f. 1970 · Larvik · 1 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Vestporten i 4 AS14,0 %834 501 082 · 154 ordinære aksjer
- TVETER & LUND HOLDING AS10,0 %924 440 872 · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.