- Org.nr.
- 924 605 081
- Adresse
- Østre Nesttunvegen 2, 5221 Nesttun
- Hovedeier
- Brinil Holding AS, 100 %
Driftsresultat1 676 13030,0 % margin
EBITDA2 096 080før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 307 29923,4 % margin
Egenkapital2 507 24577,2 % av eiendelene
HJERTEKLINIKKEN VEST AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 605 081
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.02.2020
- Registrert
- 14.02.2020
- Adresse
- Østre Nesttunvegen 2, 5221 Nesttun
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Bergen (287)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HJERTEKLINIKKEN VEST AS924 624 841 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Spesialisert legetjeneste.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 580 507 | 5 456 567 | 5 153 490 | 4 727 129 | - |
| Sum driftsinntekter | 5 580 507 | 5 456 567 | 5 153 490 | 4 727 129 | 4 635 945 |
| Lønnskostnad | 2 546 671 | 2 863 156 | 2 483 656 | 2 069 897 | 1 747 150 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 419 950 | 755 000 | 755 000 | 755 000 | 750 800 |
| Annen driftskostnad | 937 756 | 882 504 | 860 673 | 753 764 | 731 957 |
| Sum driftskostnader | 3 904 377 | 4 500 660 | 4 099 329 | 3 578 660 | 3 243 005 |
| Driftsresultat | 1 676 130 | 955 907 | 1 054 161 | 1 148 469 | 1 392 940 |
| Annen renteinntekt | 67 | - | 172 | - | - |
| Sum finansinntekter | 67 | - | 172 | - | - |
| Annen rentekostnad | 173 | 370 | 129 | 5 841 | - |
| Sum finanskostnader | 173 | 370 | 129 | 5 841 | 35 633 |
| Netto finans | −106 | −370 | 43 | −5 841 | −35 633 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 054 204 | 1 142 628 | 1 357 307 |
| Resultat før skattekostnad | 1 676 024 | 955 537 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 368 725 | 210 219 | 232 127 | 251 378 | 298 608 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 822 077 | 891 250 | - |
| Årsresultat | 1 307 299 | 745 318 | 822 077 | 891 250 | 1 058 699 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 307 299 | 745 318 | 822 077 | 891 250 | - |
| Totalresultat | 1 307 299 | 745 318 | 822 077 | 891 250 | - |
| Ordinært utbytte | - | 1 500 000 | 1 500 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 307 299 | −754 682 | −677 923 | 891 250 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 307 299 | 745 318 | 822 077 | 891 250 | - |
| Varekostnad | - | - | - | - | 13 098 |
| Utsatt skattefordel | 161 990 | 210 825 | 111 788 | 31 031 | - |
| Goodwill | - | 162 500 | 812 500 | 1 462 500 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 161 990 | 373 325 | 924 288 | 1 493 531 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 116 500 | 34 200 | 139 200 | 244 200 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 116 500 | 34 200 | 139 200 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 278 490 | 407 525 | 1 063 488 | 1 737 731 | 2 461 700 |
| Kundefordringer | 33 894 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 26 167 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 60 061 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 908 002 | 1 541 017 | 1 638 270 | 2 227 381 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 908 002 | 1 541 017 | 1 638 270 | 2 227 381 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 968 064 | 1 541 017 | 1 638 270 | 2 227 381 | 1 442 991 |
| Sum eiendeler | 3 246 554 | 1 948 542 | 2 701 758 | 3 965 112 | 3 904 691 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 477 245 | 1 169 946 | 1 924 628 | 2 602 551 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 477 245 | 1 169 946 | 1 924 628 | 2 602 551 | 1 711 301 |
| Sum egenkapital | 2 507 245 | 1 199 946 | 1 954 628 | 2 632 551 | 1 741 301 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 649 511 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 649 511 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 1 544 928 |
| Leverandørgjeld | 21 035 | −1 998 | 5 467 | 20 279 | - |
| Betalbar skatt | 319 890 | 309 256 | 312 884 | 308 633 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 154 939 | 198 362 | 157 041 | 135 645 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 243 445 | 242 977 | 271 738 | 218 494 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 739 309 | 748 597 | 747 130 | 683 051 | 618 462 |
| Sum gjeld | 739 309 | 748 597 | 747 130 | 1 332 561 | 2 163 390 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 246 554 | 1 948 542 | 2 701 758 | 3 965 112 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,66▲ | 2,06 | 2,19 | 3,26 | 2,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,29▼ | 0,62 | 0,38 | 0,51 | 1,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 64,5 %▲ | 41,1 % | 31,6 % | 29,2 % | 35,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 30,0 %▲ | 17,5 % | 20,5 % | 24,3 % | 30,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 23,4 %▲ | 13,7 % | 16,0 % | 18,9 % | 22,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,2 %▲ | 61,6 % | 72,3 % | 66,4 % | 44,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HJERTEKLINIKKEN VEST AS30,0 %
5,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %010203040
Klinikk Hausken AS−2,3 % 100,8 mill.42 ansatte 2025
Memira AS13,0 % 279,2 mill.56 ansatte 2025
Moloklinikken AS15,0 % 109,9 mill.41 ansatte 2025
HJERTEKLINIKKEN VEST AS30,0 % 5,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %010203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Britt Undheim | 1969 |
| Styrets leder | Britt Undheim | 1969 |
| Regnskapsfører | STORETVEDT REGNSKAPSBYRÅ AS952 151 533 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Brinil Holding AS100,0 %Rådal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Brinil Holding AS
- HJERTEKLINIKKEN VEST AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.