- Org.nr.
- 990 003 211
- Adresse
- Luksefjellvegen 252, 3721 Skien
Driftsresultat55 3282,5 % margin
Årsresultat51 7102,3 % margin
Egenkapital55 8556,2 % av eiendelene
Hjerterommet Familiebarnehage AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 003 211
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 26.06.2006
- Registrert
- 19.08.2006
- Adresse
- Luksefjellvegen 252, 3721 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Skien (13)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hjerterommet Familiebarnehage AS973 512 706 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive barnehage og annen virksomhet i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 245 302 | 2 174 980 | 2 085 172 | 2 108 269 | 2 059 226 |
| Annen driftsinntekt | 10 000 | 59 | 147 | - | 31 630 |
| Sum driftsinntekter | 2 255 302 | 2 175 039 | 2 085 319 | 2 109 154 | 2 090 856 |
| Varekostnad | 56 232 | 44 810 | 46 594 | 45 345 | 43 591 |
| Lønnskostnad | 1 927 753 | 1 914 261 | 1 884 897 | 1 848 687 | 1 810 578 |
| Annen driftskostnad | 215 990 | 198 530 | 198 598 | 211 657 | 263 333 |
| Sum driftskostnader | 2 199 975 | 2 157 601 | 2 130 089 | 2 105 689 | 2 117 502 |
| Driftsresultat | 55 328 | 17 438 | −44 770 | 3 464 | −26 646 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 24 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | - | 24 | - |
| Annen rentekostnad | 590 | 474 | 65 | 128 | 76 |
| Sum finanskostnader | 590 | 474 | 65 | 128 | 76 |
| Netto finans | −590 | −474 | −65 | −104 | −76 |
| Resultat før skatt | 54 738 | 16 964 | −44 835 | 3 360 | −26 722 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −44 835 | 3 360 | −26 722 |
| Skattekostnad på resultat | 3 028 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 51 710 | 16 964 | −44 835 | 3 360 | −26 722 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 51 710 | 16 964 | −44 835 | 3 360 | - |
| Totalresultat | 51 710 | 16 964 | −44 835 | 3 360 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 1 344 | −1 344 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −25 377 |
| Avsatt til annen egenkapital | 51 710 | 16 964 | −44 835 | 2 016 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 51 710 | 16 964 | −44 835 | 3 360 | −26 722 |
| Kundefordringer | 17 450 | 12 560 | 2 185 | 3 535 | 2 577 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 47 066 |
| Andre kortsiktige fordringer | 37 650 | 35 816 | 37 154 | 40 815 | - |
| Sum fordringer | 55 100 | 48 376 | 39 339 | 44 350 | 49 643 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 707 842 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 852 732 | 783 682 | 229 232 | 752 459 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 852 732 | 783 682 | 229 232 | 752 459 | 707 842 |
| Sum omløpsmidler | 907 831 | 832 058 | 268 572 | 796 809 | 757 485 |
| Sum eiendeler | 907 831 | 832 058 | 268 572 | 796 809 | 757 485 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 344 |
| Annen egenkapital | 25 855 | −25 855 | −42 819 | 2 016 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 25 855 | −25 855 | −42 819 | 2 016 | −1 344 |
| Sum egenkapital | 55 855 | 4 145 | −12 819 | 32 016 | 28 656 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | −12 950 | 36 109 | 1 183 | 11 025 | 18 821 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 123 860 |
| Betalbar skatt | 3 028 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 88 365 | 89 332 | 78 682 | 90 318 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 773 533 | 702 472 | 201 525 | 663 450 | 586 149 |
| Sum kortsiktig gjeld | 851 976 | 827 913 | 281 391 | 764 793 | 728 829 |
| Sum gjeld | 851 976 | 827 913 | 281 391 | 764 793 | 728 829 |
| Sum egenkapital og gjeld | 907 831 | 832 058 | 268 572 | 796 809 | 757 485 |
| Aksjekapital ( | - | - | - | - | 1 000 |
| aksjer å kr 30,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,07▲ | 1,01 | 0,95 | 1,04 | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 15,25▼ | 199,74 | −21,95 | 23,89 | 25,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,4 %▲ | 3,2 % | −8,4 % | 0,4 % | −3,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,5 %▲ | 0,8 % | −2,1 % | 0,2 % | −1,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,3 %▲ | 0,8 % | −2,2 % | 0,2 % | −1,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,2 %▲ | 0,5 % | −4,8 % | 4,0 % | 3,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hjerterommet Familiebarnehage AS2,5 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 678 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Hjerterommet Familiebarnehage AS2,5 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.57 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mona Nerli | 1975 |
| Styrets leder | Haavard Eivind Falkenstein | 1973 |
| Revisor | JOHRE REVISJON AS936 036 112 | - |
| Regnskapsfører | RISING REGNSKAP AS992 438 681 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MONA NERLI50,0 %f. 1975 · Skien · 500 ordinære aksjer
- SIW LYNG50,0 %f. 1975 · Skien · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.