- Org.nr.
- 889 162 732
- Adresse
- Nagelgården 6, 5004 Bergen
Driftsresultat−20 377ikke oppgitt
Årsresultat4 460 182ikke oppgitt
Egenkapital457 5289,2 % av eiendelene
HLN Holding AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 889 162 732
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 17.12.2005
- Registrert
- 27.12.2005
- Adresse
- Nagelgården 6, 5004 Bergen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 100 002
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i fast eiendom og verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Andre driftskostnader | 20 377 | - | - | - | 42 018 |
| Sum driftskostnader | 20 377 | 22 075 | 18 083 | 18 265 | 42 018 |
| Driftsresultat | −20 377 | −22 075 | −18 083 | −18 265 | −42 018 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 4 500 000 | - | - | - | 3 000 000 |
| Annen renteinntekt | 7 483 | - | - | - | 10 |
| Sum finansinntekter | 4 507 483 | 1 259 289 | 1 259 023 | 500 042 | 3 000 010 |
| Annen rentekostnad | 61 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 61 | - | - | 15 | - |
| Netto finans | 4 507 422 | 1 259 289 | 1 259 024 | 500 027 | 3 000 010 |
| Resultat før skatt | - | 1 237 214 | 1 240 941 | 481 762 | 2 957 993 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 10 558 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 947 435 |
| Resultat før skattekostnad | 4 487 045 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 26 863 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 4 460 182 | 1 231 777 | 1 235 166 | 481 762 | 2 947 435 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 460 182 | - | - | - | 2 947 435 |
| Totalresultat | 4 460 182 | - | - | - | 2 947 435 |
| Ordinært utbytte | 4 500 000 | - | - | - | 3 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | −39 818 | - | - | - | −52 566 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 460 182 | - | - | - | 2 947 435 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 268 840 | - | - | - | 268 840 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 268 840 | - | - | - | 268 840 |
| Sum anleggsmidler | 268 840 | 268 840 | 268 840 | 268 840 | 268 840 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 500 000 | - | - | - | 3 000 000 |
| Sum fordringer | 4 500 000 | - | - | - | 3 000 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 223 801 | - | - | - | 59 719 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 223 801 | - | - | - | 59 719 |
| Sum omløpsmidler | 4 723 801 | 1 489 718 | 1 752 504 | 511 564 | 3 059 719 |
| Sum eiendeler | 4 992 641 | 1 758 558 | 2 021 344 | 780 404 | 3 328 559 |
| Aksjekapital | 100 002 | - | - | - | 100 002 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 002 | 100 002 | 100 002 | 100 002 | 100 002 |
| Annen egenkapital | 357 526 | - | - | - | 198 639 |
| Sum opptjent egenkapital | 357 526 | 397 344 | 415 567 | 680 402 | 198 639 |
| Sum egenkapital | 457 528 | 497 346 | 515 569 | 780 404 | 298 641 |
| Utsatt skatt | 29 700 | - | - | - | 3 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 29 700 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 29 700 | 8 250 | 5 775 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 9 460 |
| Betalbar skatt | 5 413 | - | - | - | 20 458 |
| Skyldig utbytte | 4 500 000 | - | - | - | 3 000 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 505 413 | 1 252 962 | 1 500 000 | - | 3 029 918 |
| Sum gjeld | 4 535 113 | 1 261 212 | 1 505 775 | 0 | 3 029 918 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 992 641 | - | - | - | 3 328 559 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,05▼ | 1,19 | 1,17 | - | 1,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,91▲ | 2,54 | 2,92 | 0,00 | 10,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 132,9 %▲ | 65,5 % | 88,6 % | 23,5 % | 88,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,2 %▼ | 28,3 % | 25,5 % | 100,0 % | 9,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Henrik Lie-Nielsen | 1977 |
| Varamedlem | Hans Petter Lie-Nielsen | 1980 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Henrik Lie-Nielsen95,2 %f. 1977 · Nesttun · 20 B-aksjer
- Henrik Lie-Nielsen4,76 %f. 1977 · Nesttun · 1 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Nagelgården AS44,0 %931 734 385 · 22 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.