- Org.nr.
- 989 037 080
- Adresse
- Solfjellveien 1, 4900 Tvedestrand
Driftsresultat−746 721
EBITDA−711 421før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 358 402
Egenkapital46 445 51994,8 % av eiendelene
HØJEN AS er et aksjeselskap innen produksjon av dører og vinduer i tre, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 037 080
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.12.2005
- Registrert
- 06.12.2005
- Adresse
- Solfjellveien 1, 4900 Tvedestrand
- Kommune
- Tvedestrand
- Aksjekapital
- 110 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HØJEN AS914 723 078 · TVEDESTRAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper, samt hva derved står i sammenheng, og investering i eiendom for utleie. Selskapet skal også kunne forestå administrative tjenester for andre selskaper.
Tidligere navn
- ELLEN HOLDING AS06.12.2005 til 16.11.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 79 200 | 81 500 | 27 645 | 171 500 | 110 000 |
| Sum driftsinntekter | 79 200 | 81 500 | 27 645 | 171 500 | 110 000 |
| Lønnskostnad | 535 307 | 297 982 | 860 942 | 860 181 | 814 659 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 35 300 | 35 315 | 31 569 | 31 400 | 38 802 |
| Annen driftskostnad | 255 314 | 198 269 | 474 893 | 637 220 | 125 828 |
| Sum driftskostnader | 825 921 | 531 565 | 1 367 404 | 1 528 801 | 979 288 |
| Driftsresultat | −746 721 | −450 065 | −1 339 759 | −1 357 301 | −869 288 |
| Annen renteinntekt | 733 109 | 147 534 | 1 320 886 | 98 532 | 610 176 |
| Annen finansinntekt | 717 146 | 67 024 | 853 943 | 87 123 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 994 615 | 2 071 367 | - | - | 1 246 823 |
| Sum finansinntekter | 2 444 870 | 2 285 925 | 2 174 829 | 185 655 | 1 856 999 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 905 150 | - |
| Annen finanskostnad | 186 453 | 27 741 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 186 453 | 27 741 | - | 905 150 | - |
| Netto finans | 2 258 417 | 2 258 184 | 2 174 829 | −719 495 | 1 856 999 |
| Resultat før skatt | - | - | 835 070 | −2 076 796 | 987 711 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 182 806 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 835 070 | −2 076 796 | 804 905 |
| Resultat før skattekostnad | 1 511 696 | 1 808 119 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 153 294 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 358 402 | 1 808 119 | 835 070 | −2 076 796 | 804 905 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 358 402 | 1 808 119 | 835 070 | −2 076 796 | 804 905 |
| Totalresultat | 1 358 402 | 1 808 119 | 835 070 | −2 076 796 | 804 905 |
| Ordinært utbytte | 75 000 | 4 548 250 | 448 250 | 5 310 000 | 500 500 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 283 402 | −2 740 131 | 386 820 | −7 386 796 | 304 405 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 358 402 | 1 808 119 | 835 070 | −2 076 796 | 804 905 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 361 200 | 3 396 500 | 3 194 300 | 3 060 100 | 6 040 700 |
| Sum varige driftsmidler | 3 361 200 | 3 396 500 | 3 194 300 | 3 060 100 | 6 040 700 |
| Investering i datterselskap | 12 474 580 | 12 875 413 | 12 875 413 | 13 046 138 | 13 716 863 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 399 776 | 1 399 776 | 2 071 966 | 2 391 820 | 1 398 220 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 304 244 | 1 128 664 | 515 696 | 257 848 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 178 600 | 15 403 853 | 15 463 075 | 15 695 806 | 15 115 083 |
| Sum anleggsmidler | 18 539 800 | 18 800 353 | 18 657 375 | 18 755 906 | 21 155 783 |
| Andre kortsiktige fordringer | 25 897 | 24 763 | 36 883 | 21 551 | 1 052 657 |
| Sum fordringer | 25 897 | 24 763 | 36 883 | 21 551 | 1 052 657 |
| Markedsbaserte aksjer | 27 930 461 | 29 781 192 | 27 960 037 | 26 020 332 | 34 821 122 |
| Sum investeringer | 27 930 461 | 29 781 192 | 27 960 037 | 26 020 332 | 34 821 122 |
| Bankinnskudd | 2 506 391 | 3 312 113 | 4 126 057 | 5 592 296 | 1 796 906 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 506 391 | 3 312 113 | 4 126 057 | 5 592 296 | 1 796 906 |
| Sum omløpsmidler | 30 462 749 | 33 118 068 | 32 122 977 | 31 634 179 | 37 670 685 |
| Sum eiendeler | 49 002 549 | 51 918 421 | 50 780 351 | 50 390 084 | 58 826 468 |
| Aksjekapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Annen egenkapital | 46 335 519 | 45 052 117 | 47 792 248 | 47 405 428 | 54 792 224 |
| Sum opptjent egenkapital | 46 335 519 | 45 052 117 | 47 792 248 | 47 405 428 | 54 792 224 |
| Sum egenkapital | 46 445 519 | 45 162 117 | 47 902 248 | 47 515 428 | 54 902 224 |
| Utsatt skatt | 153 294 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 153 294 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 230 854 | 2 230 854 | 2 230 854 | 2 198 354 | 3 247 603 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 230 854 | 2 230 854 | 2 230 854 | 2 198 354 | 3 247 603 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 384 148 | 2 230 854 | 2 230 854 | 2 198 354 | 3 247 603 |
| Leverandørgjeld | - | 9 149 | 20 783 | - | 4 601 |
| Skyldig offentlige avgifter | 29 000 | 28 761 | 46 230 | 44 386 | 45 211 |
| Utbytte | 75 000 | 4 448 250 | 448 250 | 510 000 | 500 500 |
| Annen kortsiktig gjeld | 68 881 | 39 290 | 131 986 | 121 916 | 126 329 |
| Sum kortsiktig gjeld | 172 881 | 4 525 450 | 647 249 | 676 302 | 676 641 |
| Sum gjeld | 2 557 029 | 6 756 304 | 2 878 103 | 2 874 656 | 3 924 244 |
| Sum egenkapital og gjeld | 49 002 549 | 51 918 421 | 50 780 351 | 50 390 084 | 58 826 468 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 176,21▲ | 7,32 | 49,63 | 46,78 | 55,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,06▼ | 0,15 | 0,06 | 0,06 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,4 %▼ | 3,6 % | 1,7 % | −2,1 % | 1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −942,8 %▼ | −552,2 % | −4 846,3 % | −791,4 % | −790,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 715,2 %▼ | 2 218,6 % | 3 020,7 % | −1 211,0 % | 731,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,8 %▲ | 87,0 % | 94,3 % | 94,3 % | 93,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ellen Futtrup | 1956 |
| Styremedlem | Asbjørn Nicolai Solfjeld | 1959 |
| Varamedlem | Ane Futtrup Solfjeld | 1988 |
| Varamedlem | Tale Futtrup Solfjeld | 1991 |
| Revisor | AGDER-TEAM REVISJON AS981 497 023 | - |
| Regnskapsfører | TVEDESTRAND REGNSKAPSBYRÅ AS980 383 458 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ELLEN FUTTRUP72,7 %f. 1956 · Tvedestrand · 80 ordinære aksjer
- Asbjørn Nicolai Solfjeld9,09 %f. 1959 · Tvedestrand · 10 ordinære aksjer
- TALE FUTTRUP SOLFJELD9,09 %f. 1991 · Tvedestrand · 10 ordinære aksjer
- ANE FUTTRUP SOLFJELD9,09 %f. 1988 · Tvedestrand · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tangenbukta AS100,0 %916 099 509 · 800 ordinære aksjer
- Solfjeld Eiendom AS100,0 %993 003 212 · 800 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.