- Org.nr.
- 925 118 419
- Adresse
- Bogstadveien 51, 0366 Oslo
Driftsresultat−42 725ikke oppgitt
Årsresultat400 000ikke oppgitt
Egenkapital100 00019,9 % av eiendelene
HOLDING LIND AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 118 419
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 05.05.2020
- Registrert
- 26.05.2020
- Adresse
- Bogstadveien 51, 0366 Oslo
- Postadresse
- Furuveien 28
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Oslo (973)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andeler i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 42 725 | - | - | 9 068 | 9 040 |
| Sum driftskostnader | 42 725 | 21 739 | 12 774 | 9 068 | 9 040 |
| Driftsresultat | −42 725 | −21 739 | −12 774 | −9 068 | −9 040 |
| Resultat før skatt | - | 641 149 | 787 226 | 440 933 | −9 040 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −9 040 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 442 725 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 442 725 | 662 888 | 800 000 | 450 000 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 442 725 | 662 888 | 800 000 | 450 000 | - |
| Resultat før skattekostnad | 400 000 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 400 000 | 641 149 | 787 226 | 440 933 | −9 040 |
| Ordinært utbytte | 400 000 | - | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 250 000 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | −9 040 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −9 040 |
| Annen egenkapital | −250 000 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 40 000 | - | - | - | 40 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 40 000 | - | - | - | 40 000 |
| Sum anleggsmidler | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Konsernfordringer | 442 725 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 442 725 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 18 880 | - | - | - | 34 049 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 18 880 | - | - | - | 34 049 |
| Sum omløpsmidler | 461 605 | 760 000 | 570 873 | 31 707 | 34 049 |
| Sum eiendeler | 501 605 | 800 000 | 610 873 | 71 707 | 74 049 |
| Aksjekapital | 50 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 19 308 |
| Annen egenkapital | 50 000 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 50 000 | 300 000 | 58 851 | −28 375 | −19 308 |
| Sum egenkapital | 100 000 | 350 000 | 108 851 | 21 625 | 30 692 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 1 605 | - | - | - | 544 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 2 813 |
| Utbytte | 400 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - | - | - | 40 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 401 605 | 450 000 | 502 022 | 50 082 | 43 357 |
| Sum gjeld | 401 605 | 450 000 | 502 022 | 50 082 | 43 357 |
| Sum egenkapital og gjeld | 501 605 | - | - | - | 74 049 |
| kr 1 000,00) | - | - | - | - | 50 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,15▼ | 1,69 | 1,14 | 0,63 | 0,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,02▲ | 1,29 | 4,61 | 2,32 | 1,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 61,5 %▼ | 90,9 % | 230,7 % | 605,0 % | −12,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 19,9 %▼ | 43,8 % | 17,8 % | 30,2 % | 41,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anne Lind | 1972 |
| Styrets leder | Anne Lind | 1972 |
| Revisor | ROBERT LER REVISJON AS992 322 241 | - |
| Regnskapsfører | LØRENSKOG REGNSKAP AS913 191 560 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANNE LIND100,0 %f. 1972 · Vinterbro · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Majorstua Kvinneklinikk AS100,0 %925 177 539 · 40 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.