- Org.nr.
- 994 850 997
- Adresse
- Vatlandsvåg, 4235 Hebnes
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−15 267ikke oppgitt
Årsresultat500 814ikke oppgitt
Egenkapital20 191 52898,4 % av eiendelene
Holmen Investering AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 850 997
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 13.11.2009
- Registrert
- 07.12.2009
- Adresse
- Vatlandsvåg, 4235 Hebnes
- Kommune
- Suldal
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Suldal (28)
- Aksjekapital
- 1 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer og andeler i andre selskap, samt beslektet virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 15 267 | - | - | 16 736 | 33 318 |
| Sum driftskostnader | 15 267 | 27 610 | 34 451 | 16 736 | 33 318 |
| Driftsresultat | −15 267 | −27 610 | −34 451 | −16 736 | −33 318 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 500 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 16 489 | - | - | 63 868 | - |
| Sum finansinntekter | 516 489 | 658 198 | 113 004 | 63 868 | 4 379 796 |
| Annen rentekostnad | 139 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 139 | - | - | - | - |
| Netto finans | 516 350 | 658 198 | 113 004 | 63 868 | 4 379 797 |
| Resultat før skatt | - | 630 588 | 78 553 | 47 132 | 4 346 479 |
| Resultat før skattekostnad | 501 083 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 269 | - | - | 6 541 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 40 591 | - |
| Årsresultat | 500 814 | 623 859 | 61 271 | 40 591 | 4 346 479 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 500 814 | - | - | 40 591 | - |
| Totalresultat | 500 814 | - | - | 40 591 | - |
| Overført til annen egenkapital | 500 814 | - | - | 40 591 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 500 814 | - | - | 40 591 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 12 256 740 | - | - | 10 070 888 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 256 740 | - | - | 10 070 888 | - |
| Sum anleggsmidler | 12 256 740 | 12 256 740 | 12 660 299 | 10 070 888 | 10 047 696 |
| Konsernfordringer | 7 514 114 | - | - | 2 900 000 | - |
| Sum fordringer | 7 514 114 | - | - | 2 900 000 | - |
| Bankinnskudd | 749 496 | - | - | 6 064 429 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 749 496 | - | - | 6 064 429 | - |
| Sum omløpsmidler | 8 263 610 | 8 025 121 | 6 491 791 | 8 964 429 | 8 917 297 |
| Sum eiendeler | 20 520 350 | 20 281 861 | 19 152 090 | 19 035 317 | 18 964 993 |
| Aksjekapital | 1 100 000 | - | - | 1 100 000 | - |
| Overkurs | 6 810 555 | - | - | 6 810 555 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 7 910 555 | 7 910 555 | 7 910 555 | 7 910 555 | 7 910 555 |
| Annen egenkapital | 12 280 973 | - | - | 11 095 029 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 12 280 973 | 11 780 159 | 11 156 300 | 11 095 029 | 11 054 438 |
| Sum egenkapital | 20 191 528 | 19 690 714 | 19 066 855 | 19 005 584 | 18 964 993 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 729 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 250 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 250 000 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 250 000 | 500 000 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 269 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 78 553 | - | - | 29 733 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 78 822 | 91 147 | 85 235 | 29 733 | - |
| Sum gjeld | 328 822 | 591 147 | 85 235 | 29 733 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 520 350 | - | - | 19 035 317 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 104,84▲ | 88,05 | 76,16 | 301,50 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,03 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,5 %▼ | 3,2 % | 0,4 % | 0,2 % | 22,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,4 %▲ | 97,1 % | 99,6 % | 99,8 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Kato Holmen | 1971 |
| Styrets leder | Jan Kato Holmen | 1971 |
| Styremedlem | Jostein Arne Holmen | 1945 |
| Styremedlem | Kim Ivan Holmen | 1974 |
| Styremedlem | Stig Arild Holmen | 1980 |
| Styremedlem | Frank Jarle Holmen | 1984 |
| Revisor | REVISJON RYFYLKE AS983 549 896 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JOSTEIN ARNE HOLMEN20,0 %f. 1945 · Hebnes · 200 ordinære aksjer
- KIM IVAN HOLMEN20,0 %f. 1974 · Sandnes · 200 ordinære aksjer
- JAN KATO HOLMEN20,0 %f. 1971 · Hebnes · 200 ordinære aksjer
- FRANK JARLE HOLMEN20,0 %f. 1984 · Sandnes · 200 ordinære aksjer
- STIG ARILD HOLMEN20,0 %f. 1980 · Hebnes · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Vassbotn Eiendom AS100,0 %932 303 485 · 30 000 ordinære aksjer
- Holmen Industrieiendom AS100,0 %928 174 492 · 3 000 ordinære aksjer
- Holmen Maskin AS100,0 %920 123 333 · 1 000 ordinære aksjer
- Holmen Eigedom AS100,0 %988 259 497 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.