- Org.nr.
- 989 765 876
- Adresse
- Ringtunveien 1, 1712 Grålum
- Hovedeier
- AS ROLV HOLSTAD, 70,6 %
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer
Driftsresultat−19 286−0,2 % margin
Årsresultat−111 686−1,2 % margin
Egenkapital792 62221,0 % av eiendelene
HOLSTAD VÅPEN AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med sportsvarer, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 765 876
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 30.03.2006
- Registrert
- 02.05.2006
- Adresse
- Ringtunveien 1, 1712 Grålum
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 1 700 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HOLSTAD VÅPEN AS989 782 428 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg av varer innen jakt bransjen, samt alt som naturlig hører inn under dette område.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 6 609 975 | 6 497 504 | 4 846 694 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 228 974 | 213 902 | 397 398 |
| Sum driftsinntekter | 9 574 857 | 7 295 124 | 6 838 949 | 6 711 406 | 5 244 092 |
| Varekostnad | - | 5 117 341 | 4 368 988 | 4 442 300 | 3 522 129 |
| Lønnskostnad | - | 1 216 481 | 1 133 175 | 937 726 | 781 087 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 6 461 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 3 231 | 6 461 | - |
| Annen driftskostnad | - | 1 177 175 | 1 089 107 | 1 001 247 | 780 386 |
| Sum driftskostnader | 9 594 142 | 7 510 998 | 6 594 501 | 6 387 734 | 5 090 063 |
| Driftsresultat | −19 286 | −215 874 | 244 448 | 323 672 | 154 030 |
| Annen finansinntekt | - | - | 8 052 | 15 613 | 8 964 |
| Sum finansinntekter | 15 261 | 14 690 | 8 052 | 15 613 | 8 964 |
| Annen rentekostnad | - | - | 114 916 | 73 683 | 76 466 |
| Annen finanskostnad | - | - | 12 504 | 8 145 | 2 234 |
| Sum finanskostnader | 107 661 | 132 431 | 127 420 | 81 828 | 78 700 |
| Netto finans | −92 400 | −117 741 | −119 368 | −66 215 | −69 736 |
| Resultat før skatt | −111 686 | −333 614 | 125 080 | 257 457 | 84 293 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 125 080 | 257 457 | 84 293 |
| Årsresultat | −111 686 | −333 614 | 125 080 | 257 457 | 84 293 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 84 293 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 84 293 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 125 080 | 257 457 | - |
| Totalresultat | - | - | 125 080 | 257 457 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 3 | 3 231 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 3 231 | 9 692 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 56 052 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 16 476 | 36 264 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 16 476 | 36 264 | 56 052 |
| Sum anleggsmidler | 57 332 | 82 000 | 16 476 | 39 495 | 65 744 |
| Varer | - | - | - | - | 3 498 430 |
| Sum varer | - | - | 3 733 339 | 3 685 576 | 3 498 430 |
| Kundefordringer | - | - | 18 973 | 58 503 | 63 272 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 31 833 | 85 890 | - |
| Sum fordringer | - | - | 50 806 | 144 393 | 130 636 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 39 328 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 51 958 | 33 404 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 51 958 | 33 404 | 39 328 |
| Sum omløpsmidler | 3 723 804 | 3 532 623 | 3 836 103 | 3 863 372 | 3 668 394 |
| Sum eiendeler | 3 781 136 | 3 614 623 | 3 852 579 | 3 902 867 | 3 734 138 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 9 692 |
| Aksjekapital | - | - | 1 700 000 | 1 700 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 700 000 | 1 700 000 |
| Udekket tap | - | - | 462 078 | 587 158 | 844 615 |
| Sum opptjent egenkapital | −907 378 | −795 692 | −462 078 | −587 158 | −844 615 |
| Sum egenkapital | 792 622 | 904 308 | 1 237 922 | 1 112 842 | 855 385 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 228 402 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 191 699 | 291 695 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 836 711 | 836 711 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 1 028 410 | 1 128 406 | 1 228 402 |
| Sum langsiktig gjeld | 836 711 | 928 413 | 1 028 410 | 1 128 406 | 1 228 402 |
| Leverandørgjeld | - | - | 651 134 | 746 683 | 744 277 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 144 200 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 181 466 | 198 208 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 235 642 | 207 872 | 206 160 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 151 803 | 1 781 902 | 1 586 247 | 1 661 619 | 1 650 350 |
| Sum gjeld | 2 988 514 | 2 710 315 | 2 614 657 | 2 790 025 | 2 878 752 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 3 852 579 | 3 902 867 | 3 734 138 |
| å kr 5 000,00) | - | - | - | - | 1 700 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,73▼ | 1,98 | 2,42 | 2,33 | 2,22 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,77▲ | 3,00 | 2,11 | 2,51 | 3,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 %▲ | −5,4 % | 6,5 % | 8,9 % | 4,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,2 %▲ | −3,0 % | 3,6 % | 4,8 % | 2,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,2 %▲ | −4,6 % | 1,8 % | 3,8 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,0 %▼ | 25,0 % | 32,1 % | 28,5 % | 22,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HOLSTAD VÅPEN AS−0,2 %
9,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−20020
XXL SPORT & VILLMARK AS−27,4 % 3 692,9 mill.1 955 ansatte 2024
HOLSTAD VÅPEN AS−0,2 % 9,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SPORT HOLDING RETAIL AS5,7 % 1 747,2 mill.1 130 ansatte 2025
XXL GROSSIST NORGE AS16,0 % 2 880,4 mill.161 ansatte 2024
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.631.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars-Erik Holstad Lilleng | 1970 |
| Styrets leder | Lars-Erik Holstad Lilleng | 1970 |
| Revisor | SOLHØI REVISJON AS952 011 677 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 ØSTFOLD AKERSHUS REGNSKAPSHUSET AS967 122 610 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AS ROLV HOLSTAD70,6 %Grålum · 240 ordinære aksjer
- Lars-Erik Holstad Lilleng15,0 %f. 1970 · Råde · 51 ordinære aksjer
- SOLVEIG RUDI GULBRANDSEN14,4 %f. 1978 · Råde · 49 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- AS ROLV HOLSTAD
- HOLSTAD VÅPEN AS70,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.