- Org.nr.
- 925 447 900
- Adresse
- Torstvetløkka 22, 3271 Larvik
Driftsresultat35 0571,6 % margin
Årsresultat27 1551,2 % margin
Egenkapital99 06833,8 % av eiendelene
HORISONT SPORT AS er et aksjeselskap innen engroshandel med andre husholdningsvarer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 447 900
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 28.07.2020
- Registrert
- 24.10.2020
- Adresse
- Torstvetløkka 22, 3271 Larvik
- Postadresse
- Rødbølveien 14
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarerEngroshandel med andre husholdningsvarer i Larvik (22)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HORISONT SPORT AS937 961 073 · LARVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import av sportsutstyr med dertil distribusjon og salg til sluttbruker og detaljhandel, samt handel med profileringsprodukter.
Tidligere navn
- FIX HYTTA AS24.10.2020 til 28.10.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 197 945 | 66 980 | 26 400 | 56 988 | 61 850 |
| Sum driftsinntekter | 2 197 945 | 66 980 | 26 400 | 56 988 | 61 850 |
| Varekostnad | 2 140 599 | - | - | 960 | 19 971 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 5 800 | - |
| Annen driftskostnad | 22 289 | 21 523 | 14 600 | 28 476 | 14 715 |
| Sum driftskostnader | 2 162 888 | 21 523 | 14 600 | 35 236 | 34 686 |
| Driftsresultat | 35 057 | 45 457 | 11 801 | 21 752 | 27 165 |
| Annen renteinntekt | 21 | 15 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 21 | 15 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 206 | 60 | 57 | 10 | - |
| Sum finanskostnader | 206 | 60 | 57 | 10 | - |
| Netto finans | −185 | −45 | −57 | −10 | - |
| Resultat før skatt | 34 872 | 45 412 | 11 744 | 21 742 | 27 165 |
| Skattekostnad på resultat | 7 717 | 10 004 | 2 596 | 4 785 | 4 343 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 9 148 | 16 957 | 22 822 |
| Årsresultat | 27 155 | 35 408 | 9 148 | 16 957 | 22 822 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 27 155 | 35 408 | 9 148 | 16 957 | 22 822 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | 16 957 | 22 822 |
| Totalresultat | 27 155 | 35 408 | 9 148 | - | - |
| Ekstraordinært utbytte | - | 35 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 27 155 | 408 | 9 148 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 27 155 | 35 408 | 9 148 | 16 957 | 22 822 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 292 840 | 108 952 | 4 478 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 292 840 | 108 952 | 4 478 | 66 416 | 52 906 |
| Sum omløpsmidler | 292 840 | 108 952 | 4 478 | 66 998 | 53 406 |
| Sum eiendeler | 292 840 | 108 952 | 74 622 | 67 142 | 53 406 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 70 144 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 70 144 | 144 | - |
| Sum anleggsmidler | - | - | 70 144 | 144 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 500 |
| Sum fordringer | - | - | - | 582 | 500 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 66 416 | 52 906 |
| Andre fordringer | - | - | - | 144 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 69 068 | 41 912 | 41 504 | 32 357 | 15 400 |
| Sum opptjent egenkapital | 69 068 | 41 912 | 41 504 | 32 357 | 15 400 |
| Sum egenkapital | 99 068 | 71 912 | 71 504 | 62 357 | 45 400 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 150 000 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 7 717 | 10 004 | 2 596 | 4 785 | 4 343 |
| Skyldig offentlige avgifter | 12 055 | 15 035 | −283 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 24 001 | 12 001 | 1 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 193 772 | 37 040 | 3 118 | 4 785 | 8 006 |
| Sum gjeld | 193 772 | 37 040 | 3 118 | 4 785 | 8 006 |
| Sum egenkapital og gjeld | 292 840 | 108 952 | 74 622 | 67 142 | 53 406 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,51▼ | 2,94 | 1,44 | 14,00 | 6,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,96▲ | 0,52 | 0,04 | 0,08 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,5 %▼ | 49,5 % | 16,6 % | 36,1 % | 50,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,6 %▼ | 67,9 % | 44,7 % | 38,2 % | 43,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,2 %▼ | 52,9 % | 34,7 % | 29,8 % | 36,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 33,8 %▼ | 66,0 % | 95,8 % | 92,9 % | 85,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HORISONT SPORT AS1,6 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2 %0246
LYRECO NORGE AS−1,4 % 1 861,7 mill.435 ansatte 2025
HORISONT SPORT AS1,6 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SPORT HOLDING AS2,1 % 3 328,5 mill.98 ansatte 2025
MASKE AS5,7 % 1 473,5 mill.208 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.490.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ingar Sporsheim | 1964 |
| Styrets leder | Trond Gjevestad | 1961 |
| Styremedlem | Ingar Sporsheim | 1964 |
| Regnskapsfører | TJØLLING REGNSKAP SA970 077 227 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INGAR SPORSHEIM100,0 %f. 1964 · Larvik · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.