- Org.nr.
- 922 062 617
- Adresse
- Øvermarka 20, 2320 Furnes
Driftsresultat335 29758,7 % margin
EBITDA404 297før av- og nedskrivninger
Årsresultat−321 895−56,3 % margin
Egenkapital1 164 28339,5 % av eiendelene
Hovinsveen 2 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 062 617
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 30.11.2018
- Registrert
- 17.01.2019
- Adresse
- Øvermarka 20, 2320 Furnes
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Ringsaker (475)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hovinsveen 2 AS922 092 133 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift og utleie av fast eiendom med tilhørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 571 493 | 511 621 | 428 372 | 418 134 | 405 000 |
| Sum driftsinntekter | 571 493 | 511 621 | 428 372 | 418 134 | 405 000 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 69 000 | 89 450 | 79 000 | 81 700 | 87 200 |
| Annen driftskostnad | 167 197 | 165 909 | 104 151 | 116 665 | 159 797 |
| Sum driftskostnader | 236 197 | 255 359 | 183 151 | 198 365 | 246 997 |
| Driftsresultat | 335 297 | 256 263 | 245 221 | 219 769 | 158 003 |
| Annen renteinntekt | 4 209 | 4 477 | 208 | 37 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 4 209 | 4 111 | 3 042 |
| Sum finansinntekter | 4 209 | 4 477 | 4 417 | 4 148 | 3 042 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 500 000 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 111 158 | 122 137 | 115 081 | 76 939 | 61 042 |
| Sum finanskostnader | 611 158 | 122 137 | 115 081 | 76 939 | 61 042 |
| Netto finans | −606 949 | −117 660 | −110 664 | −72 791 | −58 000 |
| Resultat før skatt | - | - | 134 557 | 146 978 | 100 003 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 22 001 |
| Resultat før skattekostnad | −271 653 | 138 602 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 50 242 | 30 479 | 29 630 | 32 335 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 104 927 | 114 643 | 78 002 |
| Årsresultat | −321 895 | 108 123 | 104 927 | 114 643 | 78 002 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −321 895 | 108 123 | 104 927 | 114 643 | 78 002 |
| Totalresultat | −321 895 | 108 123 | 104 927 | 114 643 | 78 002 |
| Avsatt til annen egenkapital | −321 895 | 108 123 | 104 927 | 114 643 | 78 002 |
| Sum overføringer og disponeringer | −321 895 | 108 123 | 104 927 | 114 643 | 78 002 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom l, | 2 209 825 | 2 278 825 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 209 825 | 2 278 825 | 2 368 275 | 2 354 375 | 2 436 075 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | 500 000 | 500 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 500 000 | 500 000 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 209 825 | 2 778 825 | 2 868 275 | 2 354 375 | 2 436 075 |
| Andre kortsiktige fordringer | 281 285 | 281 397 | 4 781 | 2 853 | 7 180 |
| Sum fordringer | 281 285 | 281 397 | 4 781 | 2 853 | 7 180 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 457 826 | 1 760 | 182 611 | 688 104 | 577 216 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 457 826 | 1 760 | 182 611 | 688 104 | 577 216 |
| Sum omløpsmidler | 739 111 | 283 157 | 187 392 | 690 957 | 584 396 |
| Sum eiendeler | 2 948 936 | 3 061 982 | 3 055 667 | 3 045 332 | 3 020 471 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 2 351 325 | 2 333 225 | 2 409 725 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 16 950 | 21 150 | 26 350 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −11 820 | −11 820 | −11 820 | −11 820 | −11 820 |
| Sum innskutt egenkapital | 988 180 | 988 180 | 988 180 | 988 180 | 988 180 |
| Annen egenkapital | 176 103 | 497 998 | 389 875 | 284 948 | 170 305 |
| Sum opptjent egenkapital | 176 103 | 497 998 | 389 875 | 284 948 | 170 305 |
| Sum egenkapital | 1 164 283 | 1 486 178 | 1 378 055 | 1 273 128 | 1 158 485 |
| Utsatt skatt | 463 | 466 | 482 | 128 | 92 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 463 | 466 | 482 | 128 | 92 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 394 096 | 1 499 984 | 1 605 872 | 1 711 760 | 1 800 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 300 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 694 096 | 1 499 984 | 1 605 872 | 1 711 760 | 1 800 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 694 559 | 1 500 450 | 1 606 354 | 1 711 888 | 1 800 092 |
| Leverandørgjeld | 20 500 | 19 450 | 21 193 | 11 469 | 23 381 |
| Betalbar skatt | 50 245 | 30 495 | 29 276 | 32 299 | 21 966 |
| Annen kortsiktig gjeld | 19 349 | 25 408 | 20 789 | 16 547 | 16 547 |
| Sum kortsiktig gjeld | 90 093 | 75 353 | 71 258 | 60 315 | 61 894 |
| Sum gjeld | 1 784 652 | 1 575 803 | 1 677 612 | 1 772 203 | 1 861 986 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 948 936 | 3 061 982 | 3 055 667 | 3 045 332 | 3 020 471 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,20▲ | 3,76 | 2,63 | 11,46 | 9,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,53▲ | 1,06 | 1,22 | 1,39 | 1,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,3 %▲ | 8,5 % | 8,2 % | 7,4 % | 5,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 58,7 %▲ | 50,1 % | 57,2 % | 52,6 % | 39,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −56,3 %▼ | 21,1 % | 24,5 % | 27,4 % | 19,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 39,5 %▼ | 48,5 % | 45,1 % | 41,8 % | 38,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hovinsveen 2 AS58,7 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Hovinsveen 2 AS58,7 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sæming Myhre | 1970 |
| Styremedlem | Even Afseth | 1971 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- E Afseth Holding AS50,0 %Furnes · 500 ordinære aksjer
- SÆMING MYHRE TRADING AS50,0 %Furnes · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SNORRE PET FOOD AS16,4 %931 020 595 · 49 138 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.