- Org.nr.
- 938 381 879
- Adresse
- Backe, Lysaker torg 8, 1366 Lysaker
- Hovedeier
- BACKE PROSJEKT AS, 100 %
Driftsresultat2 822 20160,9 % margin
EBITDA3 759 423før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 292 02549,5 % margin
Egenkapital21 863 92585,9 % av eiendelene
Hovinveien 43 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1985.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 938 381 879
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 15.05.1985
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Backe, Lysaker torg 8, 1366 Lysaker
- Postadresse
- Postboks 358
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum (1 652)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hovinveien 43 AS985 102 066 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- LAMO INVEST AS19.02.1995 til 17.07.1997
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 4 632 996 | 4 526 427 | 4 369 357 | 4 095 696 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 72 414 | 8 484 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 632 996 | 4 526 427 | 4 441 771 | 4 104 180 | 3 979 147 |
| Avskrivning av varige driftsmidler | 937 222 | 937 222 | 937 222 | 937 222 | 937 222 |
| Annen driftskostnad | 873 573 | 1 071 920 | 1 209 739 | 1 101 255 | 3 |
| Sum driftskostnader | 1 810 795 | 2 009 143 | 2 146 962 | 2 038 478 | 1 828 341 |
| Driftsresultat | 2 822 201 | 2 517 284 | 2 294 809 | 2 065 702 | 2 150 806 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 505 251 | - |
| Annen finansinntekt | 116 295 | 173 163 | 82 604 | - | - |
| Sum finansinntekter | 116 295 | 173 163 | 82 604 | - | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 4 382 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 4 382 | 505 251 | 591 365 |
| Netto finans | 116 295 | 173 163 | 78 222 | −505 251 | −591 366 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 373 031 | 1 560 451 | 1 559 440 |
| Resultat før skattekostnad | 2 938 495 | 2 690 447 | - | - | - |
| Skattekostnad | 646 470 | 591 898 | 523 031 | 343 298 | 343 077 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 850 000 | 1 217 153 | - |
| Årsresultat | 2 292 025 | 2 098 549 | 1 850 000 | 1 217 153 | 1 216 363 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 292 025 | 2 098 549 | 1 850 000 | 1 217 153 | - |
| Totalresultat | 2 292 025 | 2 098 549 | 1 850 000 | 1 217 153 | - |
| Konsernbidrag | - | - | - | −14 839 760 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 14 839 760 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 1 217 153 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 2 488 269 | 2 258 270 | 1 974 132 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −196 244 | −159 721 | −124 132 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 292 025 | 2 098 549 | 1 850 000 | 1 217 153 | - |
| Utsatt skattefordel | 170 411 | 115 061 | 70 011 | 36 236 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 170 411 | 115 061 | 70 011 | 36 236 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 19 486 271 | 20 423 493 | 21 360 716 | 22 297 938 | - |
| Sum varige driftsmidler | 19 486 271 | 20 423 493 | 21 360 716 | 22 297 938 | - |
| Sum anleggsmidler | 19 656 682 | 20 538 554 | 21 430 726 | 22 334 174 | 23 249 971 |
| Sum varer | 2 646 525 | 1 554 984 | 745 252 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 2 937 657 | 509 917 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 61 034 | 126 895 | - | 61 583 | - |
| Sum fordringer | 61 034 | 126 895 | - | 61 583 | - |
| Sum likvider | 3 097 590 | 3 228 823 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 097 590 | 3 228 823 | 2 937 657 | 509 917 | - |
| Sum omløpsmidler | 5 805 148 | 4 910 702 | 3 682 909 | 571 500 | - |
| Sum eiendeler | 25 461 830 | 25 449 256 | 25 113 635 | 22 905 673 | 23 921 114 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 15 020 237 | 15 020 237 | 15 020 237 | 15 020 237 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 15 120 237 | 15 120 237 | 15 120 237 | 15 120 237 | 280 477 |
| Annen egenkapital | 6 743 688 | 6 939 932 | 7 099 652 | 7 223 784 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 743 688 | 6 939 932 | 7 099 652 | 7 223 784 | 6 006 631 |
| Sum egenkapital | 21 863 925 | 22 060 168 | 22 219 889 | 22 344 021 | 6 287 108 |
| Konserngjeld | 4 | - | 4 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 14 928 634 |
| Leverandørgjeld | 53 990 | 167 306 | 28 179 | 24 338 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 364 723 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 181 235 | 153 973 | 162 038 | 172 592 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 172 592 | 172 592 | 172 592 | - | - |
| Konsernbidrag | 3 190 089 | 2 895 218 | 2 530 938 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 597 906 | 3 389 088 | 2 893 746 | - | 2 705 372 |
| Sum gjeld | 3 597 906 | 3 389 088 | 2 893 746 | 561 653 | 17 634 006 |
| Sum egenkapital og gjeld | 25 461 830 | 25 449 256 | 25 113 635 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,61▲ | 1,45 | 1,27 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,16▲ | 0,15 | 0,13 | 0,03 | 2,80 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,5 %▲ | 10,6 % | 9,9 % | 8,8 % | 9,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 60,9 %▲ | 55,6 % | 51,7 % | 50,3 % | 54,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 49,5 %▲ | 46,4 % | 41,7 % | 29,7 % | 30,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 85,9 %▼ | 86,7 % | 88,5 % | 97,5 % | 26,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hovinveien 43 AS60,9 %
4,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Hovinveien 43 AS60,9 % 4,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn Tore Hagness | 1974 |
| Styremedlem | Lars Harald Bakstad | 1974 |
| Styremedlem | Øivind Aleksander Ekeberg | 1982 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BACKE PROSJEKT AS100,0 %Lysaker · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- AS BACKE
- BACKE PROSJEKT AS98,0 %
- Kornsilovegen 88 AS100,0 %
- Jessheimtoppen AS100,0 %
- HOVE HOME VEST AS100,0 %
- Værste Skoledrift AS100,0 %
- Værste Skolebygg AS100,0 %
- Algarheim Skolebygg AS100,0 %
- I 11 SKI AS100,0 %
- Martodden Utbygging AS100,0 %
- Skogveien 31-35 AS100,0 %
- TANKE SVILANDSGATE 73 AS100,0 %
- Moerveien 30-34 AS100,0 %
- BP HYLLE 10 AS100,0 %
- Eiksmarka Næringsbygg AS100,0 %
- Hellerudveien Eiendom AS98,0 %
- Jaktlia 1 AS96,0 %
- SINSEN TORG AS93,6 %
- Frogner Utvikling AS90,0 %
- Gamlegrendåsen Terrasse AS80,0 %
- Silurveien Utvikling AS70,0 %
- Rødshøgda AS70,0 %
- UTSIKTEN-GAMLEGRENDÅSEN NORD AS70,0 %
- Stadion Utbygging AS69,4 %
- Hovinveien 43 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.