- Org.nr.
- 993 498 238
- Telefon
- 613102848
- Adresse
- Vestre Hurdalsveg 232, 2032 Maura
Driftsresultat60 4236,1 % margin
Årsresultat57 6115,8 % margin
Egenkapital−53 339−169,0 % av eiendelene
Hovslager Beslagsmed Lørendal AS er et aksjeselskap innen tjenester tilknyttet husdyrhold, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Hovslager Beslagsmed Lørendal AS985 070 911 · NANNESTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Beslagsmed, salg av varer og deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 987 800 | 969 100 | 1 034 400 | 1 050 556 | 1 196 060 |
| Sum driftsinntekter | 987 800 | 969 100 | 1 034 400 | 1 050 556 | 1 196 060 |
| Varekostnad | 117 741 | 146 535 | 127 283 | 270 459 | 194 037 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 411 251 |
| Lønnskostnad | 315 614 | 264 129 | 442 481 | 351 770 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 17 800 | 71 200 | 71 200 | 71 200 |
| Annen driftskostnad | 494 023 | 465 540 | 485 235 | 457 967 | 510 990 |
| Sum driftskostnader | 927 377 | 894 004 | 1 126 199 | 1 151 396 | 1 187 478 |
| Driftsresultat | 60 423 | 75 096 | −91 799 | −100 840 | 8 582 |
| Annen renteinntekt | 441 | 11 | 72 | 1 804 | 1 415 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 830 | 1 400 |
| Sum finansinntekter | 441 | 11 | 72 | 2 634 | 2 815 |
| Annen rentekostnad | 3 253 | 7 102 | 10 815 | 9 513 | 13 135 |
| Sum finanskostnader | 3 253 | 7 102 | 10 815 | 9 513 | 13 135 |
| Netto finans | −2 812 | −7 091 | −10 743 | −6 879 | −10 320 |
| Resultat før skatt | 57 611 | 68 004 | −102 542 | −107 719 | −1 738 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −102 542 | −107 719 | −1 738 |
| Årsresultat | 57 611 | 68 004 | −102 542 | −107 719 | −1 738 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 57 611 | 68 004 | −102 542 | −107 719 | - |
| Totalresultat | 57 611 | 68 004 | −102 542 | −107 719 | - |
| Udekket tap | - | - | −102 542 | −107 719 | −1 738 |
| Avsatt til annen egenkapital | 57 611 | 68 004 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 57 611 | 68 004 | −102 542 | −107 719 | −1 738 |
| Kundefordringer | 34 500 | 69 300 | 54 000 | 29 750 | 86 238 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 8 545 |
| Andre kortsiktige fordringer | 9 900 | - | - | 2 631 | - |
| Sum fordringer | 44 400 | 69 300 | 54 000 | 32 381 | 94 784 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 57 897 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | −12 843 | −21 528 | −31 534 | 12 512 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | −12 843 | −21 528 | −31 534 | 12 512 | 57 897 |
| Sum omløpsmidler | 31 557 | 47 772 | 22 466 | 44 892 | 152 681 |
| Sum eiendeler | 31 557 | 47 772 | 40 266 | 127 940 | 312 881 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 17 800 | 89 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 17 800 | 89 000 | 160 200 |
| Obligasjoner | - | - | - | −5 952 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | −5 952 | - |
| Sum anleggsmidler | - | - | 17 800 | 83 048 | 160 200 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 160 200 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 153 339 | 210 950 | 278 955 | 176 413 | 68 694 |
| Sum opptjent egenkapital | −153 339 | −210 950 | −278 955 | −176 413 | −68 694 |
| Sum egenkapital | −53 339 | −110 950 | −178 955 | −76 413 | 31 306 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 40 000 | 55 727 | 118 192 | 173 216 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 40 000 | 55 727 | 118 192 | 173 216 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 40 000 | 55 727 | 118 192 | 173 216 |
| Leverandørgjeld | 18 943 | 35 001 | 19 440 | 16 760 | 29 036 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 52 781 |
| Skyldig offentlige avgifter | 40 767 | 55 254 | 41 502 | 45 338 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 25 186 | 28 467 | 102 550 | 24 064 | 26 543 |
| Sum kortsiktig gjeld | 84 896 | 118 723 | 163 493 | 86 162 | 108 359 |
| Sum gjeld | 84 896 | 158 723 | 219 220 | 204 354 | 281 575 |
| Sum egenkapital og gjeld | 31 557 | 47 772 | 40 266 | 127 940 | 312 881 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,37▼ | 0,40 | 0,14 | 0,52 | 1,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,59▼ | −1,43 | −1,23 | −2,67 | 8,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 153,4 %▼ | 170,6 % | −109,1 % | −44,6 % | 3,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,1 %▼ | 7,7 % | −8,9 % | −9,6 % | 0,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,8 %▼ | 7,0 % | −9,9 % | −10,3 % | −0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −169,0 %▲ | −232,2 % | −444,4 % | −59,7 % | 10,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hovslager Beslagsmed Lørendal AS6,1 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %2468
Ryfylke Landbrukstenester SA0,5 % 109,7 mill.2 426 ansatte 2025
Animalia AS2,4 % 198,4 mill.88 ansatte 2025
GENO SA2,7 % 495,1 mill.195 ansatte 2025
Hovslager Beslagsmed Lørendal AS6,1 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 01.620.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sven-Ole Lørendal | 1967 |
| Styrets leder | Sven-Ole Lørendal | 1967 |
| Varamedlem | Ole Vidar Stensvold | 1957 |
| Regnskapsfører | FRISIKT VEST AS991 606 823 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sven-Ole Lørendal100,0 %f. 1967 · Maura · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.