- Org.nr.
- 926 050 761
- Adresse
- Nydalsveien 15, 0484 Oslo
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat1 505 23599,0 % margin
Årsresultat1 168 84476,9 % margin
Egenkapital−1 514 997−2 732,9 % av eiendelene
HØYER KAPITAL AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 050 761
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.10.2020
- Registrert
- 27.11.2020
- Adresse
- Nydalsveien 15, 0484 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 47.710 Detaljhandel med klærDetaljhandel med klær i Oslo (1 168)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HØYER KAPITAL AS831 487 992 · OSLO · Uoppgitt
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Morselskap i konsern, deltakelse i andre virksomheter, finansielle investeringer, rådgivning, salg av handelsvarer import og eksport.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 520 538 | 1 537 928 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 520 538 | 1 537 928 | 0 | 79 048 | - |
| Annen driftskostnad | 15 303 | 54 725 | 48 981 | 42 897 | 384 084 |
| Sum driftskostnader | 15 303 | 54 725 | 48 981 | 42 897 | 384 084 |
| Driftsresultat | 1 505 235 | 1 483 203 | −48 981 | 36 151 | −384 084 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | 226 640 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 78 | 963 | - | - | 380 364 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 20 206 003 |
| Sum finansinntekter | 78 | 227 603 | 304 109 | 646 749 | 20 586 367 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 356 712 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 11 068 551 | 3 702 408 | 356 712 |
| Netto finans | 78 | 227 603 | −10 764 442 | −3 055 659 | 20 229 655 |
| Resultat før skatt | - | - | −10 813 424 | −3 019 508 | 19 845 571 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 19 845 571 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 19 845 571 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 19 845 571 |
| Resultat før skattekostnad | 1 505 313 | 1 710 806 | - | - | - |
| Skattekostnad | 336 469 | 233 204 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 168 844 | 1 477 602 | −10 813 424 | −3 019 508 | - |
| Udekket tap | 1 168 844 | 1 477 602 | - | - | 10 204 082 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 9 641 489 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 19 845 571 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 8 500 | 8 500 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 30 000 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 38 500 | 8 500 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 38 500 | 8 500 | 8 500 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 0 | 1 900 673 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 956 | 232 065 | - | - | 10 329 297 |
| Sum fordringer | 6 956 | 2 132 737 | - | - | 10 329 297 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 222 055 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 979 | 9 376 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 979 | 9 376 | - | - | 222 055 |
| Sum omløpsmidler | 16 935 | 2 142 113 | 1 991 913 | 11 252 007 | 10 551 352 |
| Sum eiendeler | 55 435 | 2 150 613 | 2 000 413 | 11 252 007 | 10 551 352 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 9 641 489 |
| Udekket tap | 1 544 997 | 2 713 841 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 544 997 | −2 713 841 | −4 191 443 | 6 621 981 | 9 641 489 |
| Sum egenkapital | −1 514 997 | −2 683 841 | −4 161 443 | 6 651 981 | 9 671 489 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Ansvarlig lånekapital | 1 210 000 | 1 950 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 210 000 | 1 950 000 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 19 263 | 744 428 | - | - | 6 148 |
| Betalbar skatt | 331 169 | 233 204 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 376 284 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 10 000 | 10 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 1 520 538 | - | - | 873 715 |
| Sum kortsiktig gjeld | 360 432 | 2 884 454 | 6 161 856 | 4 600 026 | 879 863 |
| Sum gjeld | 1 570 432 | 4 834 455 | 6 161 856 | 4 600 026 | 879 863 |
| Sum egenkapital og gjeld | 55 435 | 2 150 613 | - | - | 10 551 352 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,05▼ | 0,74 | 0,32 | 2,45 | 11,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,04▲ | −1,80 | −1,48 | 0,69 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 136,5 %▲ | 82,4 % | 3,9 % | 6,3 % | 191,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 99,0 %▲ | 96,4 % | - | 45,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 76,9 %▼ | 96,1 % | - | −3 819,8 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −2 732,9 %▼ | −124,8 % | −208,0 % | 59,1 % | 91,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HØYER KAPITAL AS99,0 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 493 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 698 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 522 ansatte 2025
HØYER KAPITAL AS99,0 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ørnulf Høyer | 1957 |
| Regnskapsfører | FRAM ØKONOMI OSLO AS931 740 296 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ØRNULF HØYER100,0 %f. 1957 · Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HC Paleet AS100,0 %936 018 270 · 30 000 ordinære aksjer
- FRAM ØKONOMI OSLO AS28,3 %931 740 296 · 850 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.