- Org.nr.
- 829 380 072
- Adresse
- Malmvegen 7, 3727 Skien
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−50 553
Årsresultat225 828
Egenkapital5 681 48398,6 % av eiendelene
Høyerinvest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 829 380 072
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 06.05.2022
- Registrert
- 18.06.2022
- Adresse
- Malmvegen 7, 3727 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Skien (397)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskap, investering i aksjer og andre verdipapirer mv.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 18 070 |
| Sum driftskostnader | 50 639 | 20 547 | 18 772 | 18 070 |
| Driftsresultat | −50 553 | −20 547 | −18 772 | −18 070 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 1 695 640 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 1 229 |
| Sum finansinntekter | 303 677 | 2 024 001 | 1 872 183 | 1 696 869 |
| Netto finans | 293 896 | 2 024 001 | 1 872 094 | 1 696 869 |
| Resultat før skatt | 243 343 | 2 003 454 | 1 853 322 | 1 678 799 |
| Skattekostnad | - | - | - | 7 486 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 671 313 |
| Årsresultat | 225 828 | 1 960 736 | 1 843 606 | 1 671 313 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 1 671 313 |
| Totalresultat | - | - | - | 1 671 313 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 1 671 313 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 671 313 |
| Sum driftsinntekter | 86 | 0 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 9 781 | - | 89 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 386 733 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 386 733 |
| Sum anleggsmidler | 386 733 | 386 733 | 386 733 | 386 733 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 1 726 869 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 1 726 869 |
| Sum omløpsmidler | 5 374 708 | 5 595 175 | 3 601 437 | 1 726 869 |
| Sum eiendeler | 5 761 441 | 5 981 908 | 3 988 170 | 2 113 602 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 1 671 313 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 651 483 | 5 475 655 | 3 514 919 | 1 671 313 |
| Sum egenkapital | 5 681 483 | 5 505 655 | 3 544 919 | 1 701 313 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 7 486 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 404 803 |
| Sum kortsiktig gjeld | 79 958 | 476 253 | 443 251 | 412 289 |
| Sum gjeld | 79 958 | 476 253 | 443 251 | 412 289 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 2 113 602 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 67,22▲ | 11,75 | 8,13 | 4,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,09 | 0,13 | 0,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,3 %▼ | 40,2 % | 60,7 % | 79,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −58 782,6 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 262 590,7 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,6 %▲ | 92,0 % | 88,9 % | 80,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Taran Høyer | 1969 |
| Regnskapsfører | SÖDERBERG & PARTNERS REGNSKAP AS931 237 764 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TARAN HØYER100,0 %f. 1969 · Skien · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HK SHIPPING GROUP AS2,83 %918 433 805 · 42 391 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.