- Org.nr.
- 998 230 438
- Adresse
- Fasanfaret 13, 2032 Maura
- Bransje
- Revisjon
Driftsresultat−7 230ikke oppgitt
Årsresultat1 659 374ikke oppgitt
Egenkapital98 1765,5 % av eiendelene
HRS AS er et aksjeselskap innen revisjon, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 230 438
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 27.03.2012
- Registrert
- 11.04.2012
- Adresse
- Fasanfaret 13, 2032 Maura
- Postadresse
- Postboks 273
- Kommune
- Nannestad
- Næring
- 69.201 Revisjon
- Aksjekapital
- 80 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Revisjon, rådgivning og bistand, eie og investere i aksjer og hva dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 7 230 | - | - | 4 750 | 4 375 |
| Sum driftskostnader | 7 230 | 6 250 | 5 625 | 4 750 | 4 375 |
| Driftsresultat | −7 230 | −6 250 | −5 625 | −4 750 | −4 375 |
| Annen finansinntekt | 1 676 075 | - | - | 1 650 000 | 1 250 000 |
| Sum finansinntekter | 1 676 075 | 1 000 000 | 800 000 | 1 650 000 | 1 250 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 8 | - |
| Sum finanskostnader | - | 57 | 42 | 8 | - |
| Netto finans | 1 676 075 | 999 943 | 799 958 | 1 649 992 | 1 250 000 |
| Resultat før skatt | - | 993 693 | 794 333 | 1 645 242 | 1 245 625 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 7 288 |
| Resultat før skattekostnad | 1 668 845 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 9 471 | - | - | 9 845 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 635 397 | 1 238 337 |
| Årsresultat | 1 659 374 | 988 468 | 790 290 | 1 635 397 | 1 238 337 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 659 374 | - | - | 1 635 397 | 1 238 337 |
| Totalresultat | 1 659 374 | - | - | 1 635 397 | 1 238 337 |
| Ordinært utbytte | 1 660 000 | - | - | 1 635 000 | 1 235 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 397 | 3 337 |
| Overført fra annen egenkapital | −626 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 659 374 | - | - | 1 635 397 | 1 238 337 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 60 000 | - | - | 60 000 | 75 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 60 000 | - | - | 60 000 | 75 000 |
| Sum anleggsmidler | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 75 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 676 075 | - | - | 1 650 000 | 1 250 000 |
| Sum fordringer | 1 676 075 | - | - | 1 650 000 | 1 250 000 |
| Bankinnskudd, kontanter | 38 172 | - | - | 38 139 | 16 555 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 38 172 | - | - | 38 139 | 16 555 |
| Sum omløpsmidler | 1 714 247 | 1 034 307 | 840 267 | 1 688 139 | 1 266 555 |
| Sum eiendeler | 1 774 247 | 1 094 307 | 900 267 | 1 748 139 | 1 341 555 |
| Aksjekapital | 80 000 | - | - | 80 000 | 80 000 |
| Overkurs | 6 515 | - | - | 6 515 | 6 515 |
| Sum innskutt egenkapital | 86 515 | 86 515 | 86 515 | 86 515 | 86 515 |
| Annen egenkapital | 11 661 | - | - | 8 529 | 8 132 |
| Sum opptjent egenkapital | 11 661 | 12 287 | 8 819 | 8 529 | 8 132 |
| Sum egenkapital | 98 176 | 98 802 | 95 334 | 95 044 | 94 647 |
| Utsatt skatt | 11 062 | - | - | - | 8 250 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 062 | - | - | 10 890 | 8 250 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 062 | 6 600 | 5 280 | 10 890 | 8 250 |
| Betalbar skatt | 5 009 | - | - | 7 205 | 3 658 |
| Utbytte | 1 660 000 | - | - | 1 635 000 | 1 235 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 665 009 | 988 905 | 799 653 | 1 642 205 | 1 238 658 |
| Sum gjeld | 1 676 071 | 995 505 | 804 933 | 1 653 095 | 1 246 908 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 774 247 | - | - | 1 748 139 | 1 341 555 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,03▼ | 1,05 | 1,05 | 1,03 | 1,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 17,07▲ | 10,08 | 8,44 | 17,39 | 13,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 116,4 %▲ | 99,6 % | 60,0 % | 106,5 % | 92,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,5 %▼ | 9,0 % | 10,6 % | 5,4 % | 7,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jan Ove Hofseth | 1972 |
| Revisor | BLOM & FOSSAN AS936 072 550 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAN OVE HOFSETH100,0 %f. 1972 · Maura · 80 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SLM Revisjon AS20,0 %972 412 112 · 600 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.