- Org.nr.
- 911 838 680
- Adresse
- Gøteborggata 27B, 0566 Oslo
- Bransje
- Arkitektvirksomhet
Driftsresultat−71 053ikke oppgitt
Årsresultat−145 167ikke oppgitt
Egenkapital−1 524 734−35 213,3 % av eiendelene
HSA AS er et aksjeselskap innen arkitektvirksomhet, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 838 680
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 11.04.2013
- Registrert
- 18.04.2013
- Adresse
- Gøteborggata 27B, 0566 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 71.110 ArkitektvirksomhetArkitektvirksomhet i Oslo (1 580)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HSA911 854 333 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Arkitekturprosjektering og arealplanlegging, eiendomsutvikling, investeringsvirksomhet i aksjer og eiendom, samt virksomhet som naturlig hører inn under nevnte.
Tidligere navn
- Håvard Skarstein Arkitektkontor AS18.04.2013 til 27.11.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 892 644 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 607 541 | 958 845 | 892 644 | 967 140 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 252 259 | 252 259 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 671 231 | 628 987 |
| Sum driftskostnader | 71 053 | 514 263 | 966 728 | 923 490 | 881 246 |
| Driftsresultat | −71 053 | 93 278 | −7 883 | −30 846 | 85 894 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 143 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 1 057 | - |
| Sum finansinntekter | 968 | 1 561 | 2 091 | 1 200 | 1 199 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 33 077 | - |
| Sum finanskostnader | 75 082 | 89 895 | 85 776 | 33 077 | −16 126 |
| Netto finans | −74 114 | −88 334 | −83 685 | −31 877 | 17 325 |
| Resultat før skatt | −145 167 | 4 944 | −91 569 | −62 723 | 103 219 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −62 723 | - |
| Årsresultat | −145 167 | 4 944 | −91 569 | −62 723 | 103 219 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −62 723 | - |
| Totalresultat | - | - | - | −62 723 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −62 723 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −62 723 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 315 323 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 315 323 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 63 065 | 315 323 | 567 582 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 164 473 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 164 473 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 752 447 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 752 447 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 330 | 76 611 | 296 847 | 916 920 | 728 580 |
| Sum eiendeler | 4 330 | 76 611 | 359 911 | 1 232 243 | 1 296 162 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −11 916 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 18 084 | 18 084 | 18 084 | 18 084 | 18 084 |
| Udekket tap | - | - | - | 1 311 028 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 542 818 | −1 397 652 | −1 402 596 | −1 311 028 | −1 248 304 |
| Sum egenkapital | −1 524 734 | −1 379 568 | −1 384 512 | −1 292 944 | −1 230 220 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 1 164 687 | - |
| Ansvarlig lånekapital | - | - | - | 1 196 183 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 2 360 870 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 521 379 | 1 451 887 | 1 573 859 | 2 360 870 | 2 369 909 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 164 295 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 22 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 685 | 4 291 | 170 564 | 164 317 | 156 474 |
| Sum gjeld | 1 529 064 | 1 456 178 | 1 744 423 | 2 525 187 | 2 526 383 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 1 232 243 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,56▼ | 17,85 | 1,74 | 5,58 | 4,66 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,00▲ | −1,06 | −1,26 | −1,95 | −2,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −173,2 %▼ | 43,5 % | −0,7 % | −2,3 % | 6,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 15,4 % | −0,8 % | −3,5 % | 8,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 0,8 % | −9,5 % | −7,0 % | 10,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −35 213,3 %▼ | −1 800,7 % | −384,7 % | −104,9 % | −94,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Håvard Skarstein | 1978 |
| Styrets leder | Håvard Skarstein | 1978 |
| Varamedlem | Myrna Becker | 1977 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS980 289 648 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Håvard Skarstein100,0 %f. 1978 · Nesoddtangen · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.