- Org.nr.
- 997 345 673
- Adresse
- Århusvegen 261, 3721 Skien
- Hovedeier
- Hoppestad AS, 80 %
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat415 0189,2 % margin
EBITDA497 760før av- og nedskrivninger
Årsresultat400 7908,9 % margin
Egenkapital667 44727,1 % av eiendelene
HST Maskin AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 345 673
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 05.09.2011
- Registrert
- 17.09.2011
- Adresse
- Århusvegen 261, 3721 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Skien (101)
- Aksjekapital
- 175 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HST Maskin AS997 368 800 · SKIEN6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utføre brøyte-og sopetjenester for privat og offentlig sektor og andre tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 141 161 | 5 327 559 | 5 151 420 | 3 535 137 | 1 955 036 |
| Annen driftsinntekt | 352 804 | 17 | 857 418 | - | 4 |
| Sum driftsinntekter | 4 493 965 | 5 327 577 | 6 008 838 | 3 535 137 | 1 955 040 |
| Varekostnad | 707 273 | 1 420 756 | 1 059 540 | 845 293 | 654 533 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 254 299 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 19 940 |
| Lønnskostnad | 1 240 571 | 2 031 731 | 1 275 178 | 934 771 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 82 742 | 134 198 | 112 573 | 55 725 | - |
| Annen driftskostnad | 2 048 361 | 2 836 543 | 2 631 275 | 1 638 686 | 699 280 |
| Sum driftskostnader | 4 078 947 | 6 423 228 | 5 078 566 | 3 474 475 | 1 628 052 |
| Driftsresultat | 415 018 | −1 095 651 | 930 272 | 60 663 | 326 987 |
| Annen renteinntekt | 279 | 2 549 | 933 | 32 | - |
| Sum finansinntekter | 279 | 2 549 | 933 | 32 | - |
| Annen rentekostnad | 14 507 | 31 831 | 25 229 | 11 075 | 308 |
| Sum finanskostnader | 14 507 | 31 831 | 25 229 | 11 075 | 308 |
| Netto finans | −14 228 | −29 282 | −24 296 | −11 043 | −308 |
| Resultat før skatt | - | - | 905 976 | 49 620 | 326 680 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 71 869 |
| Resultat før skattekostnad | 400 790 | −1 124 933 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −121 342 | 199 151 | 10 956 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 706 825 | 38 663 | 254 811 |
| Årsresultat | 400 790 | −1 003 591 | 706 825 | 38 664 | 254 811 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 254 811 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 400 790 | −1 003 591 | 706 825 | 38 663 | - |
| Totalresultat | 400 790 | −1 003 591 | 706 825 | 38 663 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −1 003 591 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 400 790 | - | 706 825 | 38 664 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 400 790 | −1 003 591 | 706 825 | 38 664 | 254 811 |
| Maskiner og anlegg | 307 823 | 524 989 | 639 187 | 303 895 | - |
| Sum varige driftsmidler | 307 823 | 524 989 | 639 187 | - | 37 520 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 3 125 |
| Andre langsiktige fordringer | 321 786 | 397 500 | 473 214 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 321 786 | 397 500 | 473 214 | - | 3 125 |
| Sum anleggsmidler | 629 609 | 922 489 | 1 112 401 | 303 895 | 40 645 |
| Kundefordringer | 127 631 | 364 623 | 1 066 732 | 582 873 | 720 522 |
| Andre kortsiktige fordringer | 212 345 | 430 803 | 176 127 | 58 067 | - |
| Sum fordringer | 339 976 | 795 426 | 1 242 859 | 640 939 | 742 572 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 737 619 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 491 647 | 687 224 | 713 264 | 698 098 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 491 647 | 687 224 | 713 264 | 698 098 | 737 619 |
| Sum omløpsmidler | 1 831 623 | 1 482 650 | 1 956 123 | 1 339 038 | 1 480 191 |
| Sum eiendeler | 2 461 232 | 2 405 138 | 3 068 524 | 1 642 933 | 1 520 836 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 37 520 |
| Aksjekapital | 175 000 | 175 000 | 175 000 | 175 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 175 000 | 175 000 | 175 000 | 175 000 | 175 000 |
| Annen egenkapital | 492 447 | 91 657 | 1 095 248 | 388 422 | 349 758 |
| Sum opptjent egenkapital | 492 447 | 91 657 | 1 095 248 | 388 422 | 349 758 |
| Sum egenkapital | 667 447 | 266 657 | 1 270 248 | 563 422 | 524 758 |
| Utsatt skatt | - | - | 121 342 | 12 077 | 8 254 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 121 342 | 12 077 | 8 254 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 246 936 | 323 678 | 149 786 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 246 936 | 323 678 | 149 786 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 246 936 | 445 020 | 161 863 | 8 254 |
| Leverandørgjeld | 863 552 | 719 289 | 275 774 | 282 131 | 237 391 |
| Betalbar skatt | - | - | 89 886 | 7 133 | 76 256 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 271 006 |
| Skyldig offentlige avgifter | 149 230 | 207 971 | 187 699 | 117 633 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 781 003 | 964 285 | 799 897 | 510 750 | 403 172 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 793 784 | 1 891 545 | 1 353 256 | 917 647 | 987 824 |
| Sum gjeld | 1 793 784 | 2 138 482 | 1 798 276 | 1 079 510 | 996 078 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 461 232 | 2 405 138 | 3 068 524 | 1 642 933 | 1 520 836 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 175 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,02▲ | 0,78 | 1,45 | 1,46 | 1,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,69▼ | 8,03 | 1,42 | 1,92 | 1,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,1 %▲ | −39,9 % | 39,5 % | 3,8 % | 21,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,2 %▲ | −20,6 % | 15,5 % | 1,7 % | 16,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,9 %▲ | −18,8 % | 11,8 % | 1,1 % | 13,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,1 %▲ | 11,1 % | 41,4 % | 34,3 % | 34,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 748 994
- Resultat per ansatt, kroner
- 69 170
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HST Maskin AS9,2 %
4,5 mill. 6 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
HST Maskin AS9,2 % 4,5 mill.6 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Arne Hoppestad | 1982 |
| Styrets leder | Per Arne Hoppestad | 1982 |
| Styremedlem | Svend Ole Øverbø | 1979 |
| Regnskapsfører | RISING REGNSKAP AS992 438 681 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hoppestad AS80,0 %Skien · 140 ordinære aksjer
- JOHAN MARTIN TOVSLID20,0 %f. 1983 · Skien · 35 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Hoppestad AS
- Industrivegen Siljan AS100,0 %
- Hoppestad Supermat AS100,0 %
- Hoppestad Naturlig AS100,0 %
- HST Maskin AS80,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.