- Org.nr.
- 813 642 522
- Telefon
- 99629629
- Adresse
- Arabergvegen 6, 4055 Sola
Driftsresultat−8 329 438−27,0 % margin
Årsresultat−7 615 860−24,7 % margin
Egenkapital9 380 53896,1 % av eiendelene
Hunting Energy Services (Norway) AS er et aksjeselskap innen andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 813 642 522
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 10.04.2014
- Registrert
- 16.05.2014
- Adresse
- Arabergvegen 6, 4055 Sola
- Telefon
- 99629629
- Kommune
- Sola
- Næring
- 09.109 Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgassAndre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass i Sola (46)
- Aksjekapital
- 10 086 890
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- huntingplc.com
Underenheter
1
- Hunting Energy Services (Norway) AS914 635 519 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Levering av produkter og tjenester til olje- og gassindustrien, samt all annen virksomhet som hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- START UP 303 AS16.05.2014 til 18.12.2014
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | - | 38 889 294 | 28 601 421 | 41 082 032 | 28 654 126 |
| Sum driftsinntekter | 30 865 766 | 38 889 294 | 28 601 421 | 41 082 032 | 28 654 126 |
| Raw materials and consumables used | - | 24 397 814 | 16 935 279 | 28 667 722 | 18 097 748 |
| Employee benefits expense l, | - | 9 309 196 | 8 517 630 | 7 431 504 | 6 714 145 |
| Depreciation and amortisation expenses | - | 3 466 887 | 1 734 471 | 1 423 663 | 1 549 453 |
| Other expenses | - | 8 134 453 | 6 614 943 | 6 332 184 | 4 374 448 |
| Sum driftskostnader | 39 195 204 | 45 308 350 | 33 802 321 | 43 855 073 | 30 735 794 |
| Driftsresultat | −8 329 438 | −6 419 056 | −5 200 900 | −2 773 042 | −2 081 668 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 66 589 | 150 556 | - | - |
| Annen renteinntekt | - | 77 159 | 440 406 | 75 191 | - |
| Other financial income | - | 5 613 905 | 585 073 | - | - |
| Sum finansinntekter | −141 819 | 5 757 652 | 1 176 036 | 75 191 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 12 734 | - | 1 599 067 | 1 316 708 |
| Other financial expenses | - | 1 889 018 | - | 10 839 465 | 651 254 |
| Sum finanskostnader | −855 398 | 1 901 753 | - | 12 438 532 | 1 967 962 |
| Netto finans | 713 579 | 3 855 900 | 1 176 036 | −12 363 341 | −1 967 962 |
| Resultat før skatt | −7 615 860 | −2 563 156 | −4 024 865 | −15 136 383 | −4 049 630 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −15 136 383 | −4 049 630 |
| Årsresultat | −7 615 860 | −2 563 156 | −4 024 865 | −15 136 383 | −4 049 630 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | −2 563 156 | −4 024 865 | −15 136 383 | −4 049 630 |
| Totalresultat | - | −2 563 156 | −4 024 865 | −15 136 383 | −4 049 630 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −4 049 630 |
| Transferred to share premium funds | - | −2 563 156 | −4 024 865 | −15 136 383 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | −2 563 156 | −4 024 865 | −15 136 383 | −4 049 630 |
| Salgsinntekt | 30 865 766 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | 8 612 982 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Equipment and other movables | - | 3 969 868 | 5 344 569 | 2 764 545 | 4 386 371 |
| Sum varige driftsmidler | - | 3 969 868 | 5 344 569 | 2 764 545 | 4 386 371 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 5 147 790 | 4 928 262 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 5 147 790 | 4 928 262 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 340 052 | 3 969 868 | 10 492 359 | 7 692 807 | 4 386 371 |
| Sum varer | - | 8 221 763 | 4 934 841 | 4 339 252 | 3 969 252 |
| Accounts receivables | - | 7 740 819 | 7 688 011 | 10 850 171 | 11 507 027 |
| Other short-term receivables | - | 2 120 811 | 1 111 014 | 684 023 | 687 282 |
| Sum fordringer | - | 9 861 630 | 8 799 025 | 11 534 194 | 12 194 309 |
| Cash and cash equivalents | - | 11 042 282 | 3 234 012 | 5 582 822 | 7 074 369 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 11 042 282 | 3 234 012 | 5 582 822 | 7 074 369 |
| Sum omløpsmidler | 8 416 693 | 29 125 675 | 16 967 878 | 21 456 268 | 23 237 930 |
| Sum eiendeler | 9 756 745 | 33 095 543 | 27 460 237 | 29 149 075 | 27 624 301 |
| Share capital | - | 10 086 890 | 10 086 890 | 10 086 890 | 6 000 000 |
| Overkurs | - | 6 909 508 | 9 472 664 | 13 497 529 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 10 086 890 | 16 996 398 | 19 559 554 | 23 584 419 | 6 000 000 |
| Other equity | - | - | - | 9 | −32 423 466 |
| Sum opptjent egenkapital | −706 352 | - | - | - | −32 423 466 |
| Sum egenkapital | 9 380 538 | 16 996 398 | 19 559 554 | 23 584 419 | −26 423 466 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 538 547 | 2 609 002 | 2 067 275 | 3 642 939 |
| Public duties payable | - | 942 897 | 1 144 332 | 737 495 | 1 753 637 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 13 363 548 | - | - | 45 778 932 |
| Other current liabilities | - | 1 254 153 | 4 147 350 | 2 759 886 | 2 872 258 |
| Sum kortsiktig gjeld | 376 207 | 16 099 145 | 7 900 683 | 5 564 656 | 54 047 767 |
| Sum gjeld | 376 207 | 16 099 145 | 7 900 683 | 5 564 656 | 54 047 767 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 33 095 543 | 27 460 237 | 29 149 075 | 27 624 301 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 22,37▲ | 1,81 | 2,15 | 3,86 | 0,43 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▼ | 0,95 | 0,40 | 0,24 | −2,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −39,5 %▼ | −2,2 % | −14,2 % | −9,5 % | −7,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −27,0 %▼ | −16,5 % | −18,2 % | −6,8 % | −7,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −24,7 %▼ | −6,6 % | −14,1 % | −36,8 % | −14,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,1 %▲ | 51,4 % | 71,2 % | 80,9 % | −95,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hunting Energy Services (Norway) AS−27,0 %
30,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−30 %−20−10010
Hunting Energy Services (Norway) AS−27,0 % 30,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AKER SOLUTIONS AS4,1 % 59 801,3 mill.8 853 ansatte 2025
Onesubsea AS7,5 % 14 850,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SCHLUMBERGER NORGE AS7,9 % 13 011,7 mill.2 490 ansatte 2025
−30 %−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 09.109.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | John James Noble-Mcnab | 1987 |
| Styrets leder | Bruce Hill Ferguson | 1971 |
| Styremedlem | Arthur James Johnson Iii | 1960 |
| Styremedlem | John James Noble-Mcnab | 1987 |
| Styremedlem | Graham Goodall | 1970 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hunting Energy Services Internatio100,0 %11 770 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.