- Org.nr.
- 965 958 584
- Telefon
- 32 79 19 99
- Adresse
- Åsveien 3, 3475 Sætre
- Hovedeier
- Targets AS, 100 %
Driftsresultat4 189 40618,0 % margin
EBITDA4 424 108før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 353 94614,4 % margin
Egenkapital2 026 58523,9 % av eiendelene
HURUM DEKK & BILGLASS AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner, stiftet 1993.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 965 958 584
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 02.01.1993
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Åsveien 3, 3475 Sætre
- Telefon
- 32 79 19 99
- Kommune
- Asker
- Næring
- 47.820 Detaljhandel med deler og utstyr til motorvognerDetaljhandel med deler og utstyr til motorvogner i Asker (19)
- Aksjekapital
- 100 089
- Ansatte
- 11
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- HURUM DEKK & BILGLASS AS972 175 994 · ASKER8 ansatte
- Drøbak Bilglass937 620 969 · FROGN · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handels- og servicevirksomhet med dekk og bilglass. Selskapet vil også delta i andre selskaper ved aksjetegning og på annen måte.
Tidligere navn
- HURUM DEKK & LANDBRUKSERVICE AS12.03.1995 til 03.12.1999
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 23 286 534 | 19 575 867 | 18 035 337 | 16 888 610 | 15 101 002 |
| Annen driftsinntekt | 875 | - | −50 000 | −238 690 | - |
| Sum driftsinntekter | 23 287 409 | 19 576 567 | 17 985 337 | 16 649 920 | 15 101 002 |
| Varekostnad | 10 760 700 | 8 587 230 | 7 607 731 | 7 556 894 | 6 581 460 |
| Lønnskostnad | 4 942 746 | 4 615 180 | 3 381 557 | 3 458 581 | 3 075 858 |
| Avskrivning av driftsmidler | 234 702 | 419 468 | 302 250 | 331 569 | 377 715 |
| Annen driftskostnad | 3 159 855 | 2 950 822 | 2 891 507 | 2 537 411 | 2 302 799 |
| Sum driftskostnader | 19 098 003 | 16 572 700 | 14 183 045 | 13 884 456 | 12 337 831 |
| Driftsresultat | 4 189 406 | 3 003 867 | 3 802 292 | 2 765 464 | 2 763 170 |
| Annen renteinntekt | 92 896 | 164 451 | 56 402 | 26 149 | 1 776 |
| Annen finansinntekt | 2 492 | 1 475 | 520 | 3 391 | 2 309 |
| Sum finansinntekter | 95 389 | 165 927 | 56 921 | 29 540 | 4 085 |
| Annen rentekostnad | 294 | 6 590 | 231 | 1 504 | 180 |
| Annen finanskostnad | 6 797 | 4 910 | 1 284 | 6 008 | 1 872 |
| Sum finanskostnader | 7 091 | 11 500 | 1 515 | 7 511 | 2 052 |
| Netto finans | 88 298 | 154 427 | 55 406 | 22 029 | 2 033 |
| Resultat før skatt | 4 277 704 | 3 158 294 | 3 857 698 | 2 787 492 | 2 765 203 |
| Skattekostnad | 923 758 | 720 961 | 850 397 | 611 078 | 605 152 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 007 301 | 2 176 414 | 2 160 051 |
| Årsresultat | 3 353 946 | 2 437 333 | 3 007 301 | 2 176 414 | 2 160 051 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 353 946 | 2 437 333 | 3 007 301 | 2 176 414 | 2 160 051 |
| Totalresultat | 3 353 946 | 2 437 333 | 3 007 301 | 2 176 414 | 2 160 051 |
| Ordinært utbytte | 3 000 000 | 2 300 000 | 3 000 000 | 2 000 000 | 2 200 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −39 949 |
| Avsatt til annen egenkapital | 353 946 | 137 333 | 7 301 | 176 414 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 353 946 | 2 437 333 | 3 007 301 | 2 176 414 | 2 160 051 |
| Maskiner og anlegg | 25 083 | 31 354 | 165 338 | 139 622 | 192 556 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 125 900 | 980 501 | 1 038 977 | - | 1 318 302 |
| Sum varige driftsmidler | 1 150 983 | 1 011 855 | 1 132 623 | 1 178 599 | 1 510 858 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 8 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 25 000 | 25 000 | 25 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 000 | 25 000 | 25 000 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 175 983 | 1 036 855 | 1 157 623 | 1 178 599 | 1 510 858 |
| Lager av varer og annen beholdning | 1 360 762 | 1 266 456 | 1 077 468 | 984 136 | 826 388 |
| Sum varer | 1 360 762 | 1 266 456 | 1 077 468 | 984 136 | 826 388 |
| Kundefordringer | 696 774 | 496 456 | 638 412 | 487 639 | 417 244 |
| Andre kortsiktige fordringer | 120 000 | 195 340 | 756 619 | 693 549 | 136 051 |
| Konsernfordringer | - | 2 286 557 | - | - | - |
| Sum fordringer | 816 774 | 2 978 353 | 1 395 031 | 1 181 188 | 553 294 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 130 231 | 1 774 073 | 3 419 755 | 2 756 101 | 2 654 502 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 130 231 | 1 774 073 | 3 419 755 | 2 756 101 | 2 654 502 |
| Sum omløpsmidler | 7 307 767 | 6 018 881 | 5 892 253 | 4 921 425 | 4 034 185 |
| Sum eiendeler | 8 483 750 | 7 055 736 | 7 049 877 | 6 100 024 | 5 545 043 |
| Aksjekapital | 100 089 | 100 089 | 100 089 | 100 089 | 100 089 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 089 | 100 089 | 100 089 | 100 089 | 100 089 |
| Annen egenkapital | 1 926 496 | 1 572 551 | 1 435 218 | 1 427 916 | 1 251 502 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 926 496 | 1 572 551 | 1 435 218 | 1 427 916 | 1 251 502 |
| Sum egenkapital | 2 026 585 | 1 672 640 | 1 535 307 | 1 528 005 | 1 351 591 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 107 425 | 417 126 | 127 220 | 556 204 | 263 972 |
| Betalbar skatt | 923 758 | 720 890 | 850 326 | 611 078 | 605 152 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 281 695 | - | 707 928 | 668 532 | 701 164 |
| Utbytte | 3 000 000 | 2 300 000 | 3 000 000 | 2 000 000 | 2 200 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 144 288 | 962 302 | 829 096 | 736 205 | 423 163 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 457 165 | 5 383 096 | 5 514 570 | 4 572 019 | 4 193 452 |
| Sum gjeld | 6 457 165 | 5 383 096 | 5 514 570 | 4 572 019 | 4 193 452 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 483 750 | - | 7 049 877 | 6 100 024 | 5 545 043 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,13▲ | 1,12 | 1,07 | 1,08 | 0,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,19▼ | 3,22 | 3,59 | 2,99 | 3,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 55,1 %▲ | 44,9 % | 58,7 % | 48,0 % | 49,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,0 %▲ | 15,3 % | 21,1 % | 16,6 % | 18,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,4 %▲ | 12,5 % | 16,7 % | 13,1 % | 14,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,9 %▲ | 23,7 % | 21,8 % | 25,0 % | 24,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 117 037
- Resultat per ansatt, kroner
- 380 855
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HURUM DEKK & BILGLASS AS18,0 %
23,3 mill. 11 ansatte 2025
−10 %01020
Bestdrive Norway AS−7,8 % 835,7 mill.398 ansatte 2025
Vianor AS2,5 % 1 585,1 mill.493 ansatte 2025
Thansen AS4,9 % 1 143,6 mill.495 ansatte 2025
HURUM DEKK & BILGLASS AS18,0 % 23,3 mill.11 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.820.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christopher Wenaas Foss | 1987 |
| Styrets leder | Svein Sønju | 1973 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Targets AS100,0 %Sætre · 99 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Targets AS
- TNT Eiendom III AS100,0 %
- HURUM DEKK & BILGLASS AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- DEKK PARTNER AS1,20 %970 903 828 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.