- Org.nr.
- 913 977 068
- Adresse
- Elgvegen 11, 3560 Hemsedal
- Hovedeier
- LCN Holding AS, 100 %
HUSET HOLDING AS er et aksjeselskap innen engroshandel med parfyme og kosmetikk, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 977 068
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.07.2014
- Registrert
- 07.08.2014
- Adresse
- Elgvegen 11, 3560 Hemsedal
- Kommune
- Hemsedal
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- HUSET HOLDING AS917 023 603 · HEMSEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forvaltning av aksjer og eiendommer, kosmetikk, møbler og inventar og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 206 327 | 979 929 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 102 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 206 429 | 979 929 | 1 739 543 | 158 477 | 232 706 |
| Varekostnad | 431 750 | 519 220 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 306 701 | 372 700 | 1 370 400 | 1 227 | 2 211 |
| Annen driftskostnad | 1 089 908 | 40 281 | 280 320 | 134 502 | 180 994 |
| Sum driftskostnader | 1 828 359 | 932 201 | 1 650 719 | 135 729 | 183 205 |
| Driftsresultat | −621 930 | 47 728 | 88 823 | 22 747 | 49 500 |
| Annen renteinntekt | - | 115 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 4 222 | 8 576 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 222 | 8 691 | - | - | 1 550 109 |
| Annen rentekostnad | 2 976 | 878 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 60 000 | 323 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 62 976 | 1 200 | - | - | - |
| Netto finans | −58 754 | 7 491 | 0 | 0 | 1 550 109 |
| Resultat før skatt | −680 684 | 55 219 | 88 823 | 22 747 | 1 599 609 |
| Skattekostnad på resultat | - | 12 219 | 19 541 | 5 004 | 10 869 |
| Årsresultat | −680 684 | 43 000 | 69 282 | 17 743 | 1 588 740 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −680 684 | 43 000 | - | - | - |
| Totalresultat | −680 684 | 43 000 | - | - | - |
| Udekket tap | −274 920 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −405 764 | 43 000 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −680 684 | 43 000 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 120 000 | 180 000 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 390 110 | 641 110 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 11 140 | 11 140 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 521 250 | 832 250 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 521 250 | 832 250 | 977 250 | 750 325 | 2 306 107 |
| Sum varer | 8 000 | 8 000 | - | - | - |
| Kundefordringer | 194 603 | 207 103 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 68 803 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 263 406 | 207 103 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 958 | 18 507 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 958 | 18 507 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 280 364 | 233 610 | 250 504 | 1 345 698 | 134 479 |
| Sum eiendeler | 801 614 | 1 065 860 | 1 227 754 | 2 096 024 | 2 440 586 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | 405 764 | - | - | - |
| Udekket tap | 274 920 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −274 920 | 405 764 | 362 765 | 293 482 | 275 739 |
| Sum egenkapital | −244 920 | 435 764 | 392 765 | 323 482 | 305 739 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 736 | 8 736 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 213 031 | −86 969 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 221 767 | −78 233 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 221 767 | −78 233 | −58 233 | −66 969 | 0 |
| Leverandørgjeld | 133 272 | 62 791 | - | - | - |
| Betalbar skatt | - | 12 219 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 15 554 | −14 834 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 675 940 | 648 153 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 824 766 | 708 329 | 893 222 | 1 839 510 | 2 134 848 |
| Sum gjeld | 1 046 534 | 630 096 | 834 989 | 1 772 541 | 2 134 848 |
| Sum egenkapital og gjeld | 801 614 | 1 065 860 | - | - | - |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,34▲ | 0,33 | 0,28 | 0,73 | 0,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,27▼ | 1,45 | 2,13 | 5,48 | 6,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −66,2 %▼ | 4,9 % | 5,3 % | 1,0 % | 65,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −51,6 %▼ | 4,9 % | 5,1 % | 14,4 % | 21,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −56,4 %▼ | 4,4 % | 4,0 % | 11,2 % | 682,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −30,6 %▼ | 40,9 % | 32,0 % | 15,4 % | 12,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.450.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Adi Velic | 1984 |
| Styrets leder | Adi Velic | 1984 |
| Varamedlem | Baris Demir | 1983 |
| Revisor | ICI REVISJON AS999 079 539 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LCN Holding AS100,0 %Hemsedal · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- LCN Holding AS
- HUSET HOLDING AS100,0 %
- LA COSMETICA AS100,0 %
- Trabia AS100,0 %
- Trapani AS100,0 %
- Mussomeli AS100,0 %
- Accardo AS100,0 %
- HUSET HOLDING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- LA COSMETICA AS100,0 %997 927 206 · 100 ordinære aksjer
- Trabia AS100,0 %916 342 756 · 30 ordinære aksjer
- Trapani AS100,0 %918 569 464 · 30 ordinære aksjer
- Mussomeli AS100,0 %919 624 175 · 30 ordinære aksjer
- Accardo AS100,0 %926 900 862 · 30 ordinære aksjer
- Malavita AS50,0 %913 168 771 · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.