- Org.nr.
- 928 294 218
- Adresse
- Hytteveien 17, 1542 Vestby
- Hovedeier
- Landlord Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat8 589 02369,8 % margin
EBITDA11 186 230før av- og nedskrivninger
Årsresultat7 058 66757,4 % margin
Egenkapital81 477 75853,0 % av eiendelene
Hytteveien 11 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 294 218
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.11.2021
- Registrert
- 20.12.2021
- Adresse
- Hytteveien 17, 1542 Vestby
- Kommune
- Vestby
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Vestby (263)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hytteveien 11 AS928 582 795 · VESTBY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Omsetning og drift av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 12 300 000 | 6 300 000 | 6 300 000 | 6 050 000 |
| Sum driftsinntekter | 12 300 000 | 6 300 000 | 6 300 000 | 6 050 000 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 597 207 | 1 608 072 | 1 608 072 | 1 596 348 |
| Annen driftskostnad | 1 113 770 | 409 884 | 440 662 | 139 298 |
| Sum driftskostnader | 3 710 977 | 2 017 956 | 2 048 734 | 1 735 646 |
| Driftsresultat | 8 589 023 | 4 282 044 | 4 251 266 | 4 314 354 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 581 904 | 514 455 | 185 004 | - |
| Sum finansinntekter | 1 581 904 | 514 455 | 185 004 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 318 732 | 221 922 | 14 042 | - |
| Sum finanskostnader | 812 749 | 221 922 | 14 042 | - |
| Netto finans | 769 155 | 292 533 | 170 962 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 4 422 228 | 4 314 354 |
| Resultat før skattekostnad | 9 358 178 | 4 574 577 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 299 511 | 1 006 407 | 221 298 | 1 036 399 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 200 930 | 3 277 955 |
| Årsresultat | 7 058 667 | 3 568 170 | 4 200 930 | 3 277 955 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 058 667 | 3 568 170 | 4 200 930 | 3 277 955 |
| Totalresultat | 7 058 667 | 3 568 170 | 4 200 930 | 3 277 955 |
| Avgitt konsernbidrag | 8 197 559 | 3 815 429 | 3 650 163 | 3 503 668 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 550 767 | −225 713 |
| Overført fra annen egenkapital | −1 138 892 | −247 259 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 058 667 | 3 568 170 | 4 200 930 | 3 277 955 |
| Utsatt skattefordel | 491 340 | 528 324 | 760 051 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 491 340 | 528 324 | 760 051 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 114 808 385 | 39 383 861 | 40 991 933 | 42 600 005 |
| Sum varige driftsmidler | 114 808 385 | 39 383 861 | 40 991 933 | 42 600 005 |
| Lån til foretak i samme konsern | 38 380 069 | 13 532 563 | 8 389 424 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 38 380 069 | 13 532 563 | 8 389 424 | - |
| Sum anleggsmidler | 153 679 794 | 53 444 748 | 50 141 408 | 42 600 005 |
| Kundefordringer | - | 4 100 000 | - | 6 050 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 90 115 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 250 000 |
| Sum fordringer | 90 115 | 4 160 000 | 60 000 | 6 360 000 |
| Sum omløpsmidler | 90 115 | 4 160 000 | 60 000 | 6 360 000 |
| Sum eiendeler | 153 769 909 | 57 604 748 | 50 201 408 | 48 960 005 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | 244 430 | 244 430 | 244 430 |
| Overkurs | 81 447 758 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 81 477 758 | 274 430 | 274 430 | 274 430 |
| Annen egenkapital | - | 306 004 | 854 729 | 303 962 |
| Sum opptjent egenkapital | - | 306 004 | 854 729 | 303 962 |
| Sum egenkapital | 81 477 758 | 580 434 | 1 129 159 | 578 392 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 48 185 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 48 185 |
| Langsiktig konserngjeld | 61 351 029 | 47 943 292 | 44 328 616 | 43 841 546 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 61 351 029 | 47 943 292 | 44 328 616 | 43 841 546 |
| Sum langsiktig gjeld | 61 351 029 | - | 44 328 616 | 43 889 731 |
| Skyldig offentlige avgifter | 262 500 | 4 100 000 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 10 603 622 | - | 4 743 633 | 4 491 882 |
| Annen kortsiktig gjeld | 75 000 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 941 122 | - | 4 743 633 | 4 491 882 |
| Sum gjeld | 72 292 151 | 57 024 314 | 49 072 249 | 48 381 613 |
| Sum egenkapital og gjeld | 153 769 909 | - | 50 201 408 | 48 960 005 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,01▼ | 0,46 | 0,01 | 1,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,89▼ | 98,24 | 43,46 | 83,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,6 %▲ | 8,9 % | 8,9 % | 8,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 69,8 %▲ | 68,0 % | 67,5 % | 71,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 57,4 %▲ | 56,6 % | 66,7 % | 54,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 53,0 %▲ | 1,0 % | 2,2 % | 1,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hytteveien 11 AS69,8 %
12,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Hytteveien 11 AS69,8 % 12,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Thor Einar Johansen | 1962 |
| Revisor | MOSS REVISJONSKONTOR AS992 227 249 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Landlord Eiendom AS100,0 %Vestby · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Landlord Eiendom AS
- PAMAN 1967 AS100,0 %
- Schweigaardsgate 58 AS100,0 %
- KAMBO SENIORSENTER AS100,0 %
- SON KRO AS100,0 %
- VESTBY PARK AS100,0 %
- RANDEM GAARD AS100,0 %
- Høgdaveien 5 AS100,0 %
- STORGATA 31 SON AS100,0 %
- Holtegata 25 AS100,0 %
- Sentrum Omsorgsbygg AS100,0 %
- Høgdaveien 7 A/S100,0 %
- Mølleveien 3 AS100,0 %
- DYBWADS GATE 8 AS99,0 %
- Hytteveien 11 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.