- Org.nr.
- 925 686 913
- Adresse
- Trollhaugmyra 15, 5353 Straume
- Hovedeier
- Ibalanse Holding AS, 51 %
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Driftsresultat88 8512,4 % margin
Årsresultat90 7502,5 % margin
Egenkapital226 76228,8 % av eiendelene
IBALANSE SOTRA AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 686 913
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 07.09.2020
- Registrert
- 23.09.2020
- Adresse
- Trollhaugmyra 15, 5353 Straume
- Kommune
- Øygarden
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- IBALANSE SOTRA AS926 049 305 · ØYGARDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Yte regnskaps og økonomitjenester samt andre aktiviteter som faller naturlig sammen med dette
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 2 211 155 | 2 200 473 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 830 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 703 241 | 2 823 511 | 2 211 985 | 2 200 543 | 1 019 443 |
| Lønnskostnad | - | 2 332 875 | 1 588 254 | 1 417 176 | 725 799 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 26 241 | 1 800 | - | - |
| Annen driftskostnad | - | 772 756 | 581 619 | 361 122 | 221 646 |
| Sum driftskostnader | 3 614 390 | 3 131 872 | 2 171 673 | 1 778 299 | 947 446 |
| Driftsresultat | 88 851 | −308 361 | 40 312 | 422 244 | 71 998 |
| Annen renteinntekt | - | - | 33 | 10 | - |
| Sum finansinntekter | 2 323 | 2 020 | 33 | 10 | 670 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 155 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 10 | - | - |
| Sum finanskostnader | 424 | 133 | 10 | 155 | - |
| Netto finans | 1 899 | 1 887 | 23 | −145 | 670 |
| Resultat før skatt | 90 750 | −306 474 | 40 335 | 422 100 | 72 668 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 12 783 | 92 862 | 16 205 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 27 552 | 329 238 | - |
| Årsresultat | 90 750 | −306 474 | 27 552 | 329 238 | 56 463 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 27 552 | 329 238 | - |
| Totalresultat | - | - | 27 552 | 329 238 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 27 552 | 329 238 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 27 552 | 329 238 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 28 633 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 28 633 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 30 333 | 47 667 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 30 333 | 47 667 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 58 966 | 47 667 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | 301 571 | 261 069 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 26 796 | 37 126 | - |
| Sum fordringer | - | - | 328 367 | 298 196 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 560 930 | 591 261 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 560 930 | 591 261 | - |
| Sum omløpsmidler | 786 714 | 652 855 | 889 297 | 889 457 | 356 392 |
| Sum eiendeler | 786 714 | 652 855 | 948 264 | 937 124 | 356 392 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 412 486 | 384 934 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 196 762 | 106 012 | 412 486 | 384 934 | 55 696 |
| Sum egenkapital | 226 762 | 136 012 | 442 486 | 414 934 | 85 696 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 109 702 | 134 180 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 12 783 | 92 862 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 216 815 | 154 464 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 166 478 | 140 684 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 559 952 | 516 843 | 505 778 | 522 190 | 270 696 |
| Sum gjeld | 559 952 | 516 843 | 505 778 | 522 190 | 270 696 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 948 264 | 937 124 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,40▲ | 1,26 | 1,76 | 1,70 | 1,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,47▼ | 3,80 | 1,14 | 1,26 | 3,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,7 %▲ | −38,3 % | 4,3 % | 65,3 % | 20,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,4 %▲ | −10,9 % | 1,8 % | 19,2 % | 7,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,5 %▲ | −10,9 % | 1,2 % | 15,0 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,8 %▲ | 20,8 % | 46,7 % | 44,3 % | 24,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
IBALANSE SOTRA AS2,4 %
3,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
AIDER AS1,3 % 1 607,6 mill.1 343 ansatte 2025
IBALANSE SOTRA AS2,4 % 3,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AZETS INSIGHT AS10,7 % 1 566,8 mill.907 ansatte 2025
Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS12,6 % 845,6 mill.585 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.202.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marita Angeltveit | 1987 |
| Styrets leder | Torstein Grimen | 1979 |
| Styremedlem | Marita Angeltveit | 1987 |
| Styremedlem | Rune Kvilhaugsvik | 1986 |
| Revisor | TONHEIM REVISJON AS912 080 269 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ibalanse Holding AS51,0 %Fitjar · 510 ordinære aksjer
- Marita Angeltveit49,0 %f. 1987 · Brattholmen · 490 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Kelubai AS
- Ibalanse Holding AS50,0 %
- Ibalanse AS100,0 %
- IBALANSE STORD AS100,0 %
- IBALANSE SOTRA AS51,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.