- Org.nr.
- 954 225 267
- Telefon
- 77 09 54 95
- Adresse
- Mellomveien 12, 9450 Hamnvik
Ibestad Vassverk SA er et samvirkeforetak innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann, stiftet 1950.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 954 225 267
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.04.1950
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Mellomveien 12, 9450 Hamnvik
- Telefon
- 77 09 54 95
- Kommune
- Ibestad
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.ibestadvassverk.no
Underenheter
1
- Ibestad Vassverk SA971 854 006 · IBESTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Foretaket skal drive vannverk med uttak, rensing og distribusjon av vann. Forsyne alle andelshaverne med kvalitetsmessig godt vann i tilstrekkelig mengder i henhold til lover og forskrifter. Foretaket skal også kunne tilby salg av tjenester og materiell som er naturlig for virksomheten, og skal kunne delta i andre virksomheter alene eller sammen med andre der dette faller naturlig inn og som vil styrke selskapets formål.
Tidligere navn
- Ibestad Vassverk AL19.02.1995 til 07.01.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 272 184 | 2 207 395 | 2 404 499 | 2 228 706 | 2 123 994 |
| Annen driftsinntekt | 225 | - | 14 399 | 2 438 | 39 067 |
| Sum driftsinntekter | 2 272 409 | 2 207 226 | 2 418 897 | 2 231 144 | 2 163 060 |
| Varekostnad | 8 013 | 43 112 | 148 708 | 7 843 | 50 444 |
| Lønnskostnad | - | - | 1 009 721 | 872 611 | 866 056 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 519 025 | 527 826 | 523 852 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | 1 042 483 | 1 019 383 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 446 570 | 442 062 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 537 628 | 730 126 | 550 892 | 575 546 | 591 396 |
| Sum driftskostnader | 2 034 694 | 2 234 683 | 2 228 346 | 1 983 825 | 2 031 748 |
| Driftøresultat | - | - | - | - | 131 312 |
| Driftsresultat | 237 714 | −27 456 | 190 552 | 247 319 | - |
| Annen renteinntekt | 1 243 | 582 | 259 | 1 110 | 2 025 |
| Sum finansinntekter | 1 243 | 582 | 259 | 1 110 | 2 025 |
| Annen rentekostnad | 186 677 | 143 593 | 124 543 | 156 170 | 178 071 |
| Sum finanskostnader | 186 677 | 143 593 | 124 543 | 156 170 | 178 071 |
| Netto finans | −185 433 | −143 012 | −124 284 | −155 060 | −176 046 |
| Ordinært resultat før øskattekostnad | - | - | - | - | −44 734 |
| Ordinært reøultat etter øskattekostnad | - | - | - | - | −44 734 |
| Resultat før skatt | - | - | 66 268 | 92 259 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 66 268 | 92 259 | - |
| Resultat før skattekostnad | 52 281 | −170 468 | - | - | - |
| Årsresultat | 52 281 | −170 468 | 66 268 | 92 259 | −44 734 |
| Åreresultat etter minoritetøinteresser | - | - | - | - | −44 734 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 66 268 | 92 259 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 66 268 | 92 259 | −44 734 |
| Annen egenkapital | 52 281 | −170 468 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 52 281 | −170 468 | 66 268 | 92 259 | −44 734 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 826 338 | 6 083 518 | 6 505 664 | 6 908 555 | 7 302 825 |
| Maskiner og anlegg | 138 061 | 163 075 | 188 089 | 194 859 | 236 222 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | 65 817 | 137 617 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 19 557 | 5 098 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 983 956 | 6 251 691 | 6 693 753 | 7 169 230 | 7 676 664 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 5 983 956 | 6 251 691 | 6 693 753 | 7 169 230 | 7 676 664 |
| Varer | 287 322 | 247 824 | 238 644 | 63 022 | 53 351 |
| Sum varer | 287 322 | 247 824 | 238 644 | 63 022 | 53 351 |
| Kundefordringer | 340 403 | 341 682 | 477 897 | 497 979 | 422 289 |
| Andre fordringer | - | - | 59 909 | 55 626 | 40 918 |
| Andre kortsiktige fordringer | 85 954 | 64 602 | - | - | - |
| Sum fordringer | 426 357 | 406 284 | 537 806 | 553 605 | 463 207 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 2 094 736 | 1 893 928 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 393 005 | 2 384 600 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 393 005 | 2 384 600 | 2 094 736 | 1 893 928 | 2 373 424 |
| Sum omløpsmidler | 3 106 684 | 3 038 708 | 2 871 186 | 2 510 555 | 2 889 982 |
| Sum eiendeler | 9 090 641 | 9 290 399 | 9 564 939 | 9 679 786 | 10 566 646 |
| Selskapskapital | 1 406 000 | 1 400 000 | 1 396 000 | 1 390 000 | 1 386 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 406 000 | 1 400 000 | 1 396 000 | 1 390 000 | 1 386 000 |
| Annen egenkapital | 5 113 316 | 5 061 035 | 5 231 503 | 5 165 235 | 5 072 976 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 113 316 | 5 061 035 | 5 231 503 | 5 165 235 | 5 072 976 |
| Sum egenkapital | 6 519 316 | 6 461 035 | 6 627 503 | 6 555 235 | 6 458 976 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 278 040 | 2 470 474 | 2 662 908 | 2 855 342 | 3 848 770 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 278 040 | 2 470 474 | 2 662 908 | 2 855 342 | 3 848 770 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 278 040 | 2 470 474 | 2 662 908 | 2 855 342 | 3 848 770 |
| Leverandørgjeld | 90 607 | 71 321 | 13 506 | 8 095 | 29 750 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 161 306 | 160 601 | 149 456 |
| Skyldige offentlige avgifter | 98 917 | 86 946 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 103 761 | 200 623 | 99 716 | 100 512 | 79 694 |
| Sum kortsiktig gjeld | 293 284 | 358 890 | 274 528 | 269 208 | 258 900 |
| Sum gjeld | 2 571 324 | 2 829 364 | 2 937 436 | 3 124 550 | 4 107 670 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 090 641 | 9 290 399 | 9 564 939 | 9 679 786 | 10 566 646 |
Nøkkeltall 2019 til 2023
| Nøkkeltall | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,59▲ | 8,47 | 10,46 | 9,33 | 11,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,39▼ | 0,44 | 0,44 | 0,48 | 0,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,6 %▲ | −0,3 % | 2,0 % | 2,5 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,5 %▲ | −1,2 % | 7,9 % | 11,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,3 %▲ | −7,7 % | 2,7 % | 4,1 % | −2,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,7 %▲ | 69,5 % | 69,3 % | 67,7 % | 61,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 36.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stein Roger Hansen | 1988 |
| Styrets leder | Einar Johan Dons | 1956 |
| Styremedlem | Siv Normann Henriksen | 1960 |
| Styremedlem | Roe Jenset | 1959 |
| Styremedlem | Sonja Helene Johansen | 1966 |
| Styremedlem | Stig Aage Steen | 1962 |
| Varamedlem | Bjørnar Harry Johansen | 1954 |
| Varamedlem | Ella Irons | 1971 |
| Varamedlem | Bjørg Elise Frantzen Steen | 1959 |
| Revisor | REVIGO AS972 415 790 | - |