- Org.nr.
- 994 849 301
- Adresse
- Flyplassveien 63, 4560 Vanse
- Hovedeier
- Vollan Holding AS, 100 %
- Bransje
- Produksjon av industrigasser
Driftsresultat1 608 16119,7 % margin
Årsresultat1 435 92317,6 % margin
Egenkapital3 379 70526,0 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
ICETECH NORGE AS er et aksjeselskap innen produksjon av industrigasser, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 849 301
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 01.10.2009
- Registrert
- 05.12.2009
- Adresse
- Flyplassveien 63, 4560 Vanse
- Kommune
- Farsund
- Aksjekapital
- 70 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ICETECH NORGE AS994 863 126 · FARSUND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon, anvendelse, salg og kjøp av tørrisprodukter, utstyr og tjenester, herunder også rådgivning og deltagelse i andre virksomheter og alt som står i naturlig forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 107 566 | 5 091 338 | 7 858 196 | 9 186 585 | 9 085 575 |
| Annen driftsinntekt | 2 062 883 | 2 143 229 | 2 080 910 | 950 826 | 845 342 |
| Sum driftsinntekter | 8 170 449 | 7 234 567 | 9 939 105 | 10 137 411 | 9 930 917 |
| Varekostnad | 1 334 483 | 1 070 134 | 1 745 272 | 1 877 966 | 1 568 781 |
| Lønnskostnad | 568 959 | 990 294 | 1 612 625 | 1 645 208 | 1 542 749 |
| Ordinær avskrivning | 346 969 | 314 996 | 252 544 | 470 846 | 537 572 |
| Annen driftskostnad | 4 311 877 | 3 516 211 | 3 631 747 | 3 652 456 | 4 219 566 |
| Sum driftskostnader | 6 562 288 | 5 891 635 | 7 242 189 | 7 646 475 | 7 868 668 |
| Driftsresultat | 1 608 161 | 1 342 933 | 2 696 917 | 2 490 936 | 2 062 249 |
| Annen renteinntekt | 243 677 | 172 944 | 112 881 | 24 042 | 465 |
| Annen finansinntekt | 10 | - | 1 599 | 1 213 | 238 |
| Sum finansinntekter | 243 687 | 172 944 | 114 480 | 25 255 | 703 |
| Annen rentekostnad | 8 692 | 1 868 | 724 | 513 | 1 272 |
| Annen finanskostnad | - | 589 | 1 439 | 192 | 1 454 |
| Sum finanskostnader | 8 692 | 2 457 | 2 163 | 705 | 2 726 |
| Netto finans | 234 994 | 170 486 | 112 317 | 24 550 | −2 023 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 809 234 | 2 515 486 | 2 060 226 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 453 910 |
| Resultat før skattekostnad | 1 843 155 | 1 513 419 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 407 232 | 340 407 | 618 031 | 553 407 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 191 203 | 1 962 079 | 1 606 316 |
| Årsresultat | 1 435 923 | 1 173 012 | 2 191 203 | 1 962 079 | 1 606 316 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 435 923 | 1 173 012 | 2 191 203 | 1 962 079 | 1 606 316 |
| Totalresultat | 1 435 923 | 1 173 012 | 2 191 203 | 1 962 079 | 1 606 316 |
| Avgitt konsernbidrag (etter skatt) | 1 201 765 | 625 840 | 1 603 047 | 2 121 079 | 1 725 587 |
| Overført fra/til annen egenkapital | 234 158 | 547 172 | 588 156 | −159 000 | −119 271 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 435 923 | 1 173 012 | 2 191 203 | 1 962 079 | 1 606 316 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 629 357 | 1 939 333 | 1 477 939 | 1 379 455 | 1 465 531 |
| Maskiner og anlegg | 903 115 | 1 272 245 | 664 540 | 210 561 | 584 134 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner o. l. | 42 033 | - | 71 717 | 55 320 | 48 916 |
| Sum varige driftsmidler | 3 574 505 | 3 266 483 | 2 214 195 | 1 645 335 | 2 098 580 |
| Andre langsiktige fordringer | 956 538 | 510 000 | 690 000 | - | 19 929 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 956 538 | 510 000 | 690 000 | - | 19 929 |
| Sum anleggsmidler | 4 531 043 | 3 776 483 | 2 904 195 | 1 725 746 | 2 154 074 |
| Sum varer | 417 719 | 417 206 | 44 555 | 115 772 | 38 625 |
| Kundefordringer | 1 802 083 | 838 198 | 1 869 639 | 1 245 792 | 1 138 399 |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 236 682 | 4 628 944 | 3 767 141 | 2 675 419 | 2 514 695 |
| Sum fordringer | 8 038 765 | 5 467 142 | 5 636 780 | 3 921 210 | 3 653 095 |
| Bankinnskudd | 29 083 | 24 711 | 53 917 | 53 113 | 46 821 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 29 083 | 24 711 | 53 917 | 53 113 | 46 821 |
| Sum omløpsmidler | 8 485 566 | 5 909 060 | 5 735 252 | 4 090 095 | 3 738 541 |
| Sum eiendeler | 13 016 609 | 9 685 543 | 8 639 447 | 5 815 840 | 5 892 615 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 80 411 | 35 565 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 80 411 | 35 565 |
| aksjer å kr 0,70) | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 | 70 000 |
| Overkurs | 360 349 | 360 349 | 360 349 | 360 349 | 360 349 |
| Sum innskutt egenkapital | 430 349 | 430 349 | 430 349 | 430 349 | 430 349 |
| Annen egenkapital | 2 949 355 | 2 715 197 | 2 168 025 | 1 579 869 | 1 738 869 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 949 355 | 2 715 197 | 2 168 025 | 1 579 869 | 1 738 869 |
| Sum egenkapital | 3 379 705 | 3 145 547 | 2 598 375 | 2 010 219 | 2 169 218 |
| Utsatt skatt | 311 550 | 243 278 | 85 479 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 311 550 | 243 278 | 85 479 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 6 714 379 | 4 724 520 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 714 379 | 4 724 520 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 7 025 929 | 4 967 798 | 85 479 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 599 570 | 555 261 | 484 222 | 695 784 | 684 812 |
| Betalbar skatt | - | 6 089 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 261 348 | 58 818 | 315 450 | 200 410 | 381 759 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 750 057 | 952 030 | 5 155 922 | 2 909 427 | 2 656 826 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 610 975 | 1 572 198 | 5 955 593 | 3 805 622 | 3 723 397 |
| Sum gjeld | 9 636 904 | 6 539 996 | 6 041 072 | 3 805 622 | 3 723 397 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 016 609 | - | 8 639 447 | 5 815 840 | 5 892 615 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,25▼ | 3,76 | 0,96 | 1,07 | 1,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,85▲ | 2,08 | 2,32 | 1,89 | 1,72 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,3 %▼ | 16,5 % | 38,9 % | 43,0 % | 35,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 19,7 %▲ | 18,6 % | 27,1 % | 24,6 % | 20,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 17,6 %▲ | 16,2 % | 22,0 % | 19,4 % | 16,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,0 %▼ | 32,5 % | 30,1 % | 34,6 % | 36,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ICETECH NORGE AS19,7 %
8,2 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %10203040
Tjeldbergodden Luftgassfabrikk DA8,9 % 282,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ICETECH NORGE AS19,7 % 8,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
NIPPON SANSO NORGE AS24,0 % 1 331,6 mill.216 ansatte 2026
LINDE GAS AS33,7 % 2 329,7 mill.212 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 20.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Helge Dagfinn Mikalsen | 1965 |
| Styrets leder | Helge Dagfinn Mikalsen | 1965 |
| Revisor | O. M. PEDERSEN REVISJON AS893 546 502 | - |
| Regnskapsfører | KRAFT RÅDGIVNING OG ØKONOMI AS919 886 684 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Vollan Holding AS100,0 %Vanse · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Vollan Holding AS
- Øygardsveien Eiendom AS100,0 %
- LISTA AUTOTEKNIKK EIENDOM AS100,0 %
- Vatnelia Panorama AS100,0 %
- HAVIK EIENDOM AS100,0 %
- Nordstranda Eiendom AS75,0 %
- BIOGASS SØR HOLDING AS68,0 %
- LAE AS60,0 %
- ICETECH NORGE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.