- Org.nr.
- 911 943 182
- Adresse
- Fanavegen 85, 5239 Rådal
Driftsresultat−28 309ikke oppgitt
Årsresultat3 294 787ikke oppgitt
Egenkapital9 892 02899,8 % av eiendelene
Ik-Holding AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 943 182
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 11.03.2013
- Registrert
- 14.05.2013
- Adresse
- Fanavegen 85, 5239 Rådal
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Bergen (1 810)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Administrasjon og investeringer i andre selskaper. Samt herved hva som står naturlig i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 28 309 | - | - | 8 543 | 17 050 |
| Sum driftskostnader | 28 309 | 43 365 | 29 650 | 8 543 | 17 050 |
| Driftsresultat | −28 309 | −43 365 | −29 650 | −8 543 | −17 050 |
| Annen renteinntekt | 14 322 | - | - | 19 424 | - |
| Annen finansinntekt | 3 830 244 | - | - | 10 426 968 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 177 728 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 022 294 | 1 095 178 | 92 816 | 10 446 392 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 12 250 | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 677 539 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 2 276 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 679 815 | 4 639 | 14 | 12 250 | - |
| Netto finans | 3 342 479 | 1 090 539 | 92 802 | 10 434 142 | - |
| Resultat før skatt | - | 1 047 173 | 63 152 | 10 425 599 | −17 050 |
| Resultat før skattekostnad | 3 314 170 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 19 383 | - | - | 1 084 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 10 424 515 | −17 050 |
| Årsresultat | 3 294 787 | 1 042 975 | 55 855 | 10 424 515 | −17 050 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 294 787 | - | - | 10 424 515 | −17 050 |
| Totalresultat | 3 294 787 | - | - | 10 424 515 | −17 050 |
| Ordinært utbytte | 1 354 051 | - | - | 600 000 | 170 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 940 736 | - | - | 9 824 515 | −187 050 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 294 787 | - | - | 10 424 515 | −17 050 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 836 233 | - | - | 3 111 233 | 33 333 |
| Andre langsiktige fordringer | 597 266 | - | - | 517 000 | 300 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 433 499 | - | - | 3 628 233 | 333 333 |
| Sum anleggsmidler | 2 433 499 | 3 667 190 | 3 598 233 | 3 628 233 | 333 333 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 177 760 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 177 760 | - | - | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 5 183 936 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 5 183 936 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 118 654 | - | - | 6 450 563 | 69 347 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 118 654 | - | - | 6 450 563 | 69 347 |
| Sum omløpsmidler | 7 480 350 | 4 288 300 | 6 222 632 | 6 450 563 | 69 347 |
| Sum eiendeler | 9 913 849 | 7 955 490 | 9 820 865 | 10 078 797 | 402 680 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 9 862 028 | - | - | 10 047 713 | 363 930 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 862 028 | 7 921 292 | 9 783 568 | 10 047 713 | 363 930 |
| Sum egenkapital | 9 892 028 | 7 951 292 | 9 813 568 | 10 077 713 | 393 930 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 438 | - | - | - | 8 750 |
| Betalbar skatt | 19 383 | - | - | 1 084 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 21 821 | 4 198 | 7 297 | 1 084 | 8 750 |
| Sum gjeld | 21 821 | 4 198 | 7 297 | 1 084 | 8 750 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 913 849 | - | - | 10 078 797 | 402 680 |
| Aksjekapital l, | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 342,81▼ | 1 021,51 | 852,77 | 5 950,70 | 7,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 44,7 %▲ | 11,8 % | 0,6 % | 199,2 % | −4,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,8 %▼ | 99,9 % | 99,9 % | 100,0 % | 97,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ingve Karlsen | 1969 |
| Styrets leder | Ingve Karlsen | 1969 |
| Regnskapsfører | ECIT SERVICES AS993 800 139 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INGVE KARLSEN100,0 %f. 1969 · Rådal · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Wicknegården Invest AS28,0 %816 881 412 · 42 ordinære aksjer
- Akvasafe AS16,8 %997 935 187 · 15 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.