- Org.nr.
- 989 002 317
- Adresse
- Agnespassasjen 84, 3290 Stavern
Driftsresultat−11 570ikke oppgitt
Årsresultat587 002ikke oppgitt
Egenkapital3 924 832100,0 % av eiendelene
IL MONTE AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 002 317
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 27.11.2005
- Registrert
- 17.01.2006
- Adresse
- Agnespassasjen 84, 3290 Stavern
- Postadresse
- c/o Kai G. Piene, S. H. Lundhs vei 10
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Et forvaltningsselskap for aksjene i familieselskapet Gustav Piene AS og investering i andre aksjer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 11 570 | 15 000 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 11 570 | 15 000 | 0 | 0 | - |
| Driftsresultat | −11 570 | −15 000 | 0 | 0 | - |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | 600 000 | 600 000 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 21 | 96 101 | - |
| Sum finansinntekter | 600 000 | 600 000 | 0 | - | 600 000 |
| Annen rentekostnad | 13 | 92 | 254 | - | - |
| Sum finanskostnader | 13 | 92 | 0 | - | - |
| Netto finans | 599 987 | 599 908 | 599 767 | 696 101 | 600 000 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 600 000 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 3 960 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 596 040 |
| Resultat før skattekostnad | 588 417 | 584 908 | 599 767 | 696 101 | - |
| Skattekostnad | 1 415 | 660 | 3 960 | 25 102 | - |
| Årsresultat | 587 002 | 584 248 | 595 807 | 670 999 | 596 040 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 596 040 |
| Totalresultat | 587 002 | 584 248 | 595 807 | 670 999 | 596 040 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 596 040 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 587 002 | 584 248 | 595 807 | 670 999 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 587 002 | 584 248 | 595 807 | 670 999 | 596 040 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 600 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 143 378 | 2 143 378 | 2 143 378 | 2 143 378 | 2 143 378 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 1 782 870 | 1 195 112 | 614 164 | 3 939 500 | 3 247 359 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 926 248 | 3 338 490 | 2 757 542 | 6 082 878 | 5 390 737 |
| Sum anleggsmidler | 3 926 248 | 3 338 490 | 2 757 542 | 6 082 878 | 5 390 737 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum eiendeler | 3 926 248 | 3 338 490 | 2 757 542 | 6 082 878 | 5 390 737 |
| Selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | - |
| Overkurs | 1 637 378 | 1 637 378 | 1 637 378 | 1 637 378 | 1 637 378 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 137 378 | 2 137 378 | 2 137 378 | 2 137 378 | 2 137 378 |
| Annen egenkapital | 1 787 455 | 1 200 453 | 616 205 | 3 920 398 | 3 249 399 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 787 455 | 1 200 453 | 616 205 | 3 920 398 | 3 249 399 |
| Sum egenkapital | 3 924 832 | 3 337 830 | 2 753 582 | 6 057 776 | 5 386 777 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 1 415 | 660 | 3 960 | 25 102 | 3 960 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 415 | 660 | 3 960 | 25 102 | 3 960 |
| Sum gjeld | 1 415 | 660 | 3 960 | 25 102 | 3 960 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 926 248 | 3 338 490 | 2 757 542 | 6 082 878 | 5 390 737 |
| å kr 1000,-) | - | - | - | - | 500 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,2 %▼ | 19,2 % | 0,0 % | 0,0 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 99,9 % | 99,6 % | 99,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kai Gustav Piene | 1972 |
| Styremedlem | Ina Kathinka Fossum-Piene | 1975 |
| Styremedlem | Bodil Katharina Piene-Johannesen | 1986 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KAI GUSTAV PIENE26,7 %f. 1972 · Oslo · 400 B-aksjer
- INA KATHINKA FOSSUM-PIENE26,7 %f. 1975 · Jar · 400 B-aksjer
- BODIL KATHARINA PIENE-JOHANNESEN26,7 %f. 1986 · Larvik · 400 B-aksjer
- KAI GUSTAV PIENE6,67 %f. 1972 · Oslo · 100 A-aksjer
- INA KATHINKA FOSSUM-PIENE6,67 %f. 1975 · Jar · 100 A-aksjer
- BODIL KATHARINA PIENE-JOHANNESEN6,67 %f. 1986 · Larvik · 100 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- GUSTAV PIENE AS40,0 %979 671 733 · 1 040 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.