- Org.nr.
- 921 848 749
- Adresse
- Dykjelsletta 14B, 4032 Stavanger
Driftsresultat−11 156ikke oppgitt
Årsresultat7 801ikke oppgitt
Egenkapital1 718 25799,9 % av eiendelene
IM Gramstad AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 848 749
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 11.10.2018
- Registrert
- 13.12.2018
- Adresse
- Dykjelsletta 14B, 4032 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 258 400
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsselskap, herunder investering i aksjer og andeler og deltakelse i andre selskaper, og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 11 156 | - | - | 9 375 | 9 438 |
| Sum driftskostnader | 11 156 | 10 000 | 9 375 | 9 375 | 9 438 |
| Driftsresultat | −11 156 | −10 000 | −9 375 | −9 375 | −9 438 |
| Annen renteinntekt | 21 164 | - | - | 7 239 | 23 413 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 72 500 | 29 000 |
| Sum finansinntekter | 21 164 | 31 326 | 93 169 | 79 739 | 52 413 |
| Annen rentekostnad | 5 | - | - | 1 | - |
| Sum finanskostnader | 5 | 69 | - | 1 | - |
| Netto finans | 21 159 | 31 257 | 93 169 | 79 738 | 52 413 |
| Resultat før skatt | - | 21 257 | 83 794 | 70 363 | 42 975 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 3 266 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 70 363 | 39 709 |
| Resultat før skattekostnad | 10 003 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 202 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 7 801 | 16 565 | 80 837 | 70 363 | 39 709 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 801 | - | - | 70 363 | 39 709 |
| Totalresultat | 7 801 | - | - | 70 363 | 39 709 |
| Avsatt til annen egenkapital | 7 801 | - | - | 70 363 | 39 709 |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 801 | - | - | 70 363 | 39 709 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 973 530 | - | - | 656 130 | 656 130 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 973 530 | - | - | 656 130 | 656 130 |
| Sum anleggsmidler | 973 530 | 973 530 | 656 130 | 656 130 | 656 130 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 786 | - | - | 3 786 | 795 605 |
| Sum fordringer | 3 786 | - | - | 3 786 | 795 605 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 743 143 | - | - | 953 138 | 94 222 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 743 143 | - | - | 953 138 | 94 222 |
| Sum omløpsmidler | 746 929 | 1 059 018 | 1 040 717 | 956 924 | 889 827 |
| Sum eiendeler | 1 720 459 | 2 032 548 | 1 696 847 | 1 613 054 | 1 545 957 |
| Aksjekapital | 258 400 | - | - | 258 400 | 258 400 |
| Overkurs | 14 825 | - | - | 14 825 | 14 825 |
| Sum innskutt egenkapital | 273 225 | 273 225 | 273 225 | 273 225 | 273 225 |
| Annen egenkapital | 1 445 032 | - | - | 1 339 829 | 1 269 466 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 445 032 | 1 437 231 | 1 420 665 | 1 339 829 | 1 269 466 |
| Sum egenkapital | 1 718 257 | 1 710 456 | 1 693 890 | 1 613 054 | 1 542 691 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 2 202 | - | - | - | 3 266 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 202 | 322 092 | 2 957 | - | 3 266 |
| Sum gjeld | 2 202 | 322 092 | 2 957 | 0 | 3 266 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 720 459 | - | - | 1 613 054 | 1 545 957 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 339,20▲ | 3,29 | 351,95 | - | 272,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,19 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,5 %▼ | 1,1 % | 5,1 % | 4,5 % | 2,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,9 %▲ | 84,2 % | 99,8 % | 100,0 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ingunn Melanie Gramstad | 1984 |
| Styrets leder | Ingunn Melanie Gramstad | 1984 |
| Regnskapsfører | ADDVANT STAVANGER AS926 956 027 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ingunn Melanie Gramstad100,0 %f. 1984 · Stavanger · 340 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 989 866 591 · 155 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.