- Org.nr.
- 931 468 421
- Adresse
- Dusavikveien 79C, 4007 Stavanger
- Hovedeier
- DNF Holding AS, 100 %
Immutable AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 468 421
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 01.06.2023
- Registrert
- 21.06.2023
- Adresse
- Dusavikveien 79C, 4007 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Stavanger (410)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Immutable AS931 636 138 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tilby IT-tjenester som bidrar til verdiskapning for kunder med fokus på utvikling IT-løsninger samt opplæring og rådgivning og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 974 500 | 2 620 368 | 1 267 200 |
| Sum driftsinntekter | 2 974 500 | 2 620 368 | 1 267 200 |
| Lønnskostnad | 1 395 004 | 1 241 562 | 314 346 |
| Annen driftskostnad | 42 987 | 16 992 | 29 813 |
| Sum driftskostnader | 1 437 991 | 1 258 554 | 344 159 |
| Driftsresultat | 1 536 509 | 1 361 814 | 923 041 |
| Annen renteinntekt | 59 | - | - |
| Sum finansinntekter | 59 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | 4 806 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 172 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 4 978 | - |
| Netto finans | 59 | −4 978 | - |
| Resultat før skatt | 1 536 568 | 1 356 836 | 923 041 |
| Skattekostnad | 637 592 | 1 | 201 843 |
| Årsresultat | 898 976 | 1 356 835 | 721 198 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 898 976 | 1 356 835 | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - |
| Totalresultat | 898 976 | 1 356 835 | - |
| Ordinært utbytte | 0 | 500 000 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 898 976 | 856 835 | 721 199 |
| Sum overføringer og disponeringer | 898 976 | 1 356 835 | 721 199 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 700 000 | 500 000 | 500 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 700 000 | 500 000 | 500 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 700 000 | 500 000 | 500 000 |
| Sum varer | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 279 000 | 223 875 | 205 875 |
| Sum fordringer | 279 000 | 223 875 | 205 875 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 776 260 | 1 785 842 | 485 978 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 776 260 | 1 785 842 | 485 978 |
| Sum omløpsmidler | 2 055 260 | 2 009 717 | 691 853 |
| Sum eiendeler | 3 755 260 | 2 509 717 | 1 191 853 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 2 471 438 | 1 572 463 | 721 199 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 471 438 | 1 572 463 | 721 199 |
| Sum egenkapital | 2 501 438 | 1 602 463 | 745 629 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 342 | 0 | - |
| Betalbar skatt | 338 031 | 0 | 201 843 |
| Skyldig offentlige avgifter | 287 427 | 264 686 | 215 286 |
| Utbytte | 500 000 | 500 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 128 021 | 142 568 | 29 096 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 253 822 | 907 254 | 446 225 |
| Sum gjeld | 1 253 822 | 907 254 | 446 225 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 755 260 | 2 509 717 | 1 191 854 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,64▼ | 2,22 | 1,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,50▼ | 0,57 | 0,60 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 49,1 %▼ | 73,6 % | 77,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 51,7 %▼ | 52,0 % | 72,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 30,2 %▼ | 51,8 % | 56,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 66,6 %▲ | 63,9 % | 62,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Martin Førre | 1990 |
| Styrets leder | Martin Førre | 1990 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DNF Holding AS100,0 %Stavanger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- DNF Holding AS
- Immutable AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.