- Org.nr.
- 829 709 732
- Adresse
- Langelandvegen 6B, 7540 Klæbu
- Hovedeier
- IVERS HOLDING AS, 90 %
IMONT AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk ikke nevnt annet sted, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 829 709 732
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 01.08.2022
- Registrert
- 26.08.2022
- Adresse
- Langelandvegen 6B, 7540 Klæbu
- Postadresse
- Valstadmyrvegen 12A
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 95.290 Reparasjon og vedlikehold av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk ikke nevnt annet stedReparasjon og vedlikehold av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk ikke nevnt annet sted i Trondheim (38)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- IMONT AS929 729 412 · TRONDHEIM6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Montasje, reparasjon, service og vedlikehold av hjelpemidler for hjelpemiddelbransjen, samt virksomhet knyttet til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 303 005 | 3 651 874 | 2 626 758 | 524 727 |
| Annen driftsinntekt | 2 000 | - | - | 200 |
| Sum driftsinntekter | 4 305 005 | 3 651 874 | 2 626 758 | 524 927 |
| Varekostnad | 481 068 | 269 214 | 30 364 | 5 093 |
| Lønnskostnad | - | - | 1 246 399 | 64 343 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 3 300 | - |
| Lønnskostnad Il, | 1 588 550 | 1 585 981 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 8 008 | 8 008 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 619 085 | 1 523 931 | 1 255 098 | 196 344 |
| Sum driftskostnader | 3 696 711 | 3 387 134 | 2 535 160 | 265 780 |
| Driftsresultat | 608 294 | 264 740 | 91 598 | 259 147 |
| Annen renteinntekt | - | - | 1 444 | - |
| Annen renteinntekt (0) | - | 803 | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 803 | 1 444 | - |
| Annen rentekostnad | 893 | 748 | 858 | 750 |
| Sum finanskostnader | 893 | 748 | 858 | 750 |
| Netto finans | −893 | 55 | 586 | −750 |
| Resultat før skatt | - | - | 92 184 | 258 397 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 20 431 | 56 847 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 71 753 | 201 550 |
| Resultat før skattekostnad | 607 401 | 264 795 | - | - |
| Skattekostnad | 133 806 | 58 078 | - | - |
| Årsresultat | 473 595 | 206 717 | 71 753 | 201 550 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 71 753 | 201 550 |
| Totalresultat | - | - | 71 753 | 201 550 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 71 753 | 201 550 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 71 753 | 201 550 |
| Ordinært utbytte | 200 000 | 50 000 | - | - |
| Annen egenkapital | 273 595 | 156 717 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 20 684 | 28 692 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 20 684 | 28 692 | 36 700 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 123 958 | 162 458 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 123 958 | 162 458 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 144 642 | 191 150 | 36 700 | 0 |
| Varer | 171 000 | 0 | - | - |
| Kundefordringer | 744 461 | 472 947 | 243 646 | 172 927 |
| Andre kortsiktige fordringer | 77 674 | 89 379 | 93 769 | 31 410 |
| Konsernfordringer | 4 000 | 25 000 | 15 000 | - |
| Sum fordringer | 826 135 | 587 327 | 352 416 | 204 337 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 374 043 | 169 882 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 501 517 | 353 643 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 501 517 | 353 643 | 374 043 | 169 882 |
| Sum omløpsmidler | 1 498 652 | 940 970 | 726 459 | 374 219 |
| Sum eiendeler | 1 643 294 | 1 132 120 | 763 159 | 374 219 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 36 700 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 | 24 430 |
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | - | - |
| Annen egenkapital | 698 045 | 424 450 | 273 303 | 201 550 |
| Sum opptjent egenkapital | 698 045 | 424 450 | 273 303 | 201 550 |
| Sum egenkapital | 728 045 | 454 450 | 297 733 | 225 980 |
| Utsatt skatt | 45 | 680 | 1 034 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 45 | 680 | 1 034 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 034 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - |
| Leverandørgjeld | 149 750 | 190 355 | 257 186 | 35 385 |
| Betalbar skatt | 134 441 | 58 432 | 19 397 | 56 847 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 62 302 | 50 607 |
| Skyldige offentlige avgifter | 270 750 | 182 821 | - | - |
| Utbytte | 200 000 | 50 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 160 263 | 195 382 | 125 506 | 5 400 |
| Sum kortsiktig gjeld | 915 204 | 676 990 | 464 392 | 148 239 |
| Sum gjeld | 915 249 | 677 670 | 465 426 | 148 239 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 643 294 | - | 763 159 | 374 219 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,64▲ | 1,39 | 1,56 | 2,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,26▼ | 1,49 | 1,56 | 0,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 43,8 %▲ | 28,0 % | 16,4 % | 69,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,1 %▲ | 7,2 % | 3,5 % | 49,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,0 %▲ | 5,7 % | 2,7 % | 38,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,3 %▲ | 40,1 % | 39,0 % | 60,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 717 501
- Resultat per ansatt, kroner
- 101 382
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 95.290.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars-Ivar Skjermo Iversen | 1997 |
| Styrets leder | Lars-Ivar Skjermo Iversen | 1997 |
| Styremedlem | Roy Hugo Ålberg | 1965 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IVERS HOLDING AS90,0 %Klæbu · 270 ordinære aksjer
- Skjerve Holding AS10,0 %Klæbu · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- IVERS HOLDING AS
- IMONT AS90,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.