- Org.nr.
- 972 423 408
- Telefon
- 95 24 10 27
- Adresse
- Trudvangveien 47, 1368 Stabekk
- Hovedeier
- Melivita AS, 59 %
Driftsresultat797 35735,2 % margin
Årsresultat1 271 76656,2 % margin
Egenkapital745 34730,8 % av eiendelene
Ansatte6i Aa‑registeret
INCA HOLDING AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 1995.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 972 423 408
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 15.01.1995
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Trudvangveien 47, 1368 Stabekk
- Telefon
- 95 24 10 27
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Bærum (1 943)
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- INCA HOLDING AS983 301 851 · BÆRUM6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forretningsutvikling, dvs. utvikle produkter og skape forretninger av tekniske løsninger. Konsulentoppdrag, kjøp og salg av aksjer.
Tidligere navn
- REEL TECHNOLOGY AS12.03.1995 til 25.08.1997
- INCA CONSULTING AS25.08.1997 til 05.11.2007
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 263 100 | 1 400 000 | 1 800 000 | 1 800 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 263 100 | 1 400 000 | 1 800 000 | 1 800 000 | 2 400 000 |
| Lønnskostnader | 1 095 122 | 856 924 | 1 785 962 | 1 555 406 | 2 174 462 |
| Andre driftskostnader | 370 620 | 279 844 | 296 876 | 343 808 | - |
| Sum driftskostnader | 1 465 743 | 1 136 768 | 2 082 838 | 1 899 214 | 2 483 642 |
| Driftsresultat | 797 357 | 263 232 | −282 838 | −99 214 | −83 642 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 648 000 | - | 1 500 000 | 1 200 000 | - |
| Andre finansinntekter | 11 366 | 11 086 | 11 560 | 7 809 | - |
| Sum finansinntekter | 659 366 | 11 086 | 1 511 560 | 1 207 809 | 1 507 674 |
| Andre finanskostnader | 2 | 371 | 492 | 184 | - |
| Sum finanskostnader | 2 | 371 | 492 | 184 | 172 |
| Netto finans | 659 364 | 10 715 | 1 511 068 | 1 207 625 | 1 507 502 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 228 230 | 1 108 411 | 1 423 860 |
| Resultat før skattekostnad | 1 456 721 | 273 947 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 184 955 | 62 963 | −39 439 | −7 940 | 4 188 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 267 669 | 1 116 351 | - |
| Årsresultat | 1 271 766 | 210 984 | 1 267 669 | 1 116 351 | 1 419 672 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 271 766 | 210 984 | 1 267 669 | 1 116 351 | - |
| Totalresultat | 1 271 766 | 210 984 | 1 267 669 | 1 116 351 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 210 984 | 67 669 | 66 351 | - |
| Ordinært utbytte | 1 200 000 | - | 1 200 000 | 1 050 000 | - |
| Tilleggsutbytte | 200 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −128 234 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 271 766 | 210 984 | 1 267 669 | 1 116 351 | - |
| Investering i datterselskap | 78 960 | 66 960 | 63 960 | 63 960 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 78 960 | 66 960 | 63 960 | 63 960 | - |
| Sum anleggsmidler | 78 960 | 101 673 | 161 636 | 122 197 | 114 257 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 286 656 | 512 439 | 2 014 491 | 1 838 935 | - |
| Sum fordringer | 1 286 656 | 512 439 | 2 014 491 | 1 838 935 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 052 078 | 458 036 | 350 020 | 283 918 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 338 734 | 970 475 | 2 364 511 | 2 122 854 | 2 497 790 |
| Sum eiendeler | 2 417 694 | 1 072 148 | 2 526 147 | 2 245 050 | 2 612 047 |
| Utsatt skattefordel | - | 34 713 | 97 676 | 58 237 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 34 713 | 97 676 | 58 237 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 645 347 | 773 581 | 562 597 | 594 928 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 645 347 | 773 581 | 562 597 | 594 928 | 528 577 |
| Sum egenkapital | 745 347 | 873 581 | 662 597 | 694 928 | 628 577 |
| Utsatt skatt | 4 277 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 277 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 277 | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 33 710 | 25 849 | 51 101 | 9 702 | - |
| Betalbar skatt | 145 965 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 156 245 | 91 201 | 213 298 | 140 647 | - |
| Utbytte | 1 200 000 | - | 1 200 000 | 1 050 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 132 150 | 81 516 | 399 151 | 349 774 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 668 070 | - | 1 863 550 | - | 1 983 471 |
| Sum gjeld | 1 672 347 | 198 566 | 1 863 550 | 1 550 122 | 1 983 471 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 417 694 | 1 072 147 | 2 526 147 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,40▼ | 4,89 | 1,27 | - | 1,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,24▲ | 0,23 | 2,81 | 2,23 | 3,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 83,5 %▲ | 15,2 % | 51,5 % | 45,6 % | 54,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 35,2 %▲ | 18,8 % | −15,7 % | −5,5 % | −3,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 56,2 %▲ | 15,1 % | 70,4 % | 62,0 % | 59,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 30,8 %▼ | 81,5 % | 26,2 % | 31,0 % | 24,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 377 183
- Resultat per ansatt, kroner
- 132 893
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
706,3 mill. 107 ansatte 2025
INCA HOLDING AS35,2 %
2,3 mill. 6 ansatte 2025
−20 %02040
BAIN & COMPANY NORWAY AS−6,2 % 422,6 mill.64 ansatte 2025
THE BOSTON CONSULTING GROUP NORDIC AB NUF3,4 % 1 315,1 mill.202 ansatte 2025
MCKINSEY & COMPANY INC NORWAY norsk avdeling av utenlandsk foretak NUF4,7 % 706,3 mill.107 ansatte 2025
INCA HOLDING AS35,2 % 2,3 mill.6 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 70.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sten Werner Osther | 1948 |
| Styrets leder | Sten Werner Osther | 1948 |
| Styremedlem | Fredrik Osther | 1968 |
| Varamedlem | Christian Osther | 1970 |
| Revisor | PEDERSEN & SKOGHOLT AS987 562 765 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Melivita AS59,0 %Stabekk · 59 ordinære aksjer
- Njjord AS39,0 %Oslo · 39 ordinære aksjer
- STEN WERNER OSTHER2,00 %f. 1948 · Fornebu · 2 preferanse aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Melivita AS
- INCA HOLDING AS59,0 %
- ICS SOFTWARE AS70,0 %
- INCA HOLDING AS59,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ICS SOFTWARE AS70,0 %936 640 397 · 21 000 ordinære aksjer
- INCA CONSULTING AS40,0 %992 097 000 · 400 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.