- Org.nr.
- 912 025 284
- Adresse
- Workinntoppen 8, 9016 Tromsø
- Hovedeier
- INDAHL STAR AS, 100 %
- Bransje
- Fiske og fangst i sjø
Driftsresultat183 1638,0 % margin
Årsresultat290 97312,7 % margin
Egenkapital2 449 45745,4 % av eiendelene
INDAHL STAR II AS er et aksjeselskap innen fiske og fangst i sjø, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 025 284
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 27.05.2013
- Registrert
- 29.06.2013
- Adresse
- Workinntoppen 8, 9016 Tromsø
- Kommune
- Tromsø
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- INDAHL STAR II AS912 162 583 · TROMSØ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fiske og fangst, samt det som naturlig står i sammenheng med dette.
Tidligere navn
- HELGE VIDAR AS29.06.2013 til 04.04.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 291 006 | 2 413 190 | 2 246 430 | 2 388 856 | 1 465 198 |
| Sum driftsinntekter | 2 291 006 | 2 413 190 | 2 246 430 | 2 388 856 | 1 465 198 |
| Varekostnad | 1 906 787 | 2 090 868 | 1 996 018 | 2 001 938 | 1 341 207 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | - | - | - | 9 000 |
| Annen driftskostnad | 201 055 | 112 029 | 116 094 | 57 069 | 119 265 |
| Sum driftskostnader | 2 107 843 | 2 202 898 | 2 112 111 | 2 059 007 | 1 469 472 |
| Driftsresultat | 183 163 | 210 292 | 134 319 | 329 849 | −4 274 |
| Annen renteinntekt | 336 709 | 236 714 | 191 375 | 117 737 | 112 431 |
| Sum finansinntekter | 336 709 | 236 714 | 191 375 | 117 737 | 112 431 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 145 937 | 14 900 | 22 031 | - | - |
| Annen rentekostnad | 736 | 24 791 | 225 | - | - |
| Sum finanskostnader | 146 673 | 39 691 | 22 256 | - | - |
| Netto finans | 190 036 | 197 023 | 169 119 | 117 737 | 112 431 |
| Resultat før skatt | - | - | 303 438 | 447 586 | 108 158 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 23 793 |
| Resultat før skattekostnad | 373 199 | 407 315 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 82 226 | 89 960 | 66 756 | 98 446 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 236 682 | 349 140 | 84 365 |
| Årsresultat | 290 973 | 317 355 | 236 682 | 349 140 | 84 365 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 290 973 | 317 355 | 236 682 | 349 140 | 84 365 |
| Totalresultat | 290 973 | 317 355 | 236 682 | 349 140 | 84 365 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 343 681 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 290 973 | 317 355 | 236 682 | 5 459 | 84 365 |
| Sum overføringer og disponeringer | 290 973 | 317 355 | 236 682 | 349 140 | 84 365 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Skip og flytende installasjoner | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sum varige driftsmidler | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Lån til foretak i samme konsern | 5 105 548 | - | 1 962 016 | 1 439 573 | 3 001 227 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 105 548 | - | 1 962 016 | 1 439 573 | 3 001 227 |
| Sum anleggsmidler | 5 105 550 | 2 | 1 962 018 | 1 439 575 | 3 001 229 |
| Andre kortsiktige fordringer | 181 594 | 178 299 | 243 507 | 195 879 | 178 989 |
| Sum fordringer | 181 594 | 178 299 | 243 507 | 195 879 | 178 989 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 103 356 | 5 196 159 | 2 461 686 | 2 712 027 | 86 239 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 103 356 | 5 196 159 | 2 461 686 | 2 712 027 | 86 239 |
| Sum omløpsmidler | 284 950 | 5 374 458 | 2 705 193 | 2 907 906 | 265 228 |
| Sum eiendeler | 5 390 500 | 5 374 460 | 4 667 211 | 4 347 481 | 3 266 458 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 230 000 | 230 000 | 230 000 | 230 000 | 230 000 |
| Annen egenkapital | 2 219 457 | 1 928 484 | 1 611 129 | 1 374 447 | 1 368 988 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 219 457 | 1 928 484 | 1 611 129 | 1 374 447 | 1 368 988 |
| Sum egenkapital | 2 449 457 | 2 158 484 | 1 841 129 | 1 604 447 | 1 598 988 |
| Utsatt skatt | - | - | 4 902 | 6 128 | 4 618 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 4 902 | 6 128 | 4 618 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 510 203 | 804 114 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 510 203 | 804 114 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 510 203 | 804 114 | 4 902 | 6 128 | 4 618 |
| Leverandørgjeld | 2 169 306 | 2 187 367 | 2 289 682 | 2 291 903 | 1 635 055 |
| Betalbar skatt | 82 226 | 94 862 | 67 982 | - | 26 929 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 462 648 | 440 617 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 179 308 | 129 633 | 868 | 4 385 | 868 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 430 839 | 2 411 862 | 2 821 180 | 2 736 906 | 1 662 852 |
| Sum gjeld | 2 941 042 | 3 215 976 | 2 826 082 | 2 743 034 | 1 667 470 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 390 500 | 5 374 460 | 4 667 211 | 4 347 481 | 3 266 458 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,12▼ | 2,23 | 0,96 | 1,06 | 0,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,20▼ | 1,49 | 1,53 | 1,71 | 1,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,7 %▲ | 8,9 % | 7,2 % | 11,8 % | 3,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,0 %▼ | 8,7 % | 6,0 % | 13,8 % | −0,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,7 %▼ | 13,2 % | 10,5 % | 14,6 % | 5,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 45,4 %▲ | 40,2 % | 39,4 % | 36,9 % | 49,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
INDAHL STAR II AS8,0 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
INDAHL STAR II AS8,0 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Nordland Havfiske AS22,9 % 1 061,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
Prestfjord AS24,4 % 954,5 mill.30 ansatte 2025
Nergård Havfiske AS28,6 % 1 020,6 mill.30 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 03.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Kristian Indahl | 1964 |
| Revisor | NORDNORSK REVISJON AS936 929 443 | - |
| Regnskapsfører | LOFOTEN ØKONOMISERVICE AS985 641 803 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INDAHL STAR AS100,0 %Tromsø · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- INDAHL STAR AS
- Lofotværing II AS100,0 %
- Fiskebåtrederiet Torolv AS51,0 %
- INDAHL STAR II AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.