- Org.nr.
- 922 606 390
- Adresse
- c/o Yngve Henriksen, Snertingvegen 40, 7670 Inderøy
Driftsresultat646 20211,5 % margin
EBITDA1 089 323før av- og nedskrivninger
Årsresultat329 9625,8 % margin
Egenkapital1 110 00321,8 % av eiendelene
Inderøy Mosteri AS er et aksjeselskap innen produksjon av juice av frukt og grønnsaker, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 606 390
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 25.02.2019
- Registrert
- 08.04.2019
- Adresse
- c/o Yngve Henriksen, Snertingvegen 40, 7670 Inderøy
- Kommune
- Inderøy
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Inderøy Mosteri AS922 635 064 · INDERØY10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tilby mottak, pressing, foredling og salg av frukt, bær, grønnsaker og ville vekster, og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 638 946 | 5 481 538 | 3 770 028 | 2 392 083 | 2 225 552 |
| Annen driftsinntekt | 3 528 | 107 413 | 50 000 | - | −492 876 |
| Sum driftsinntekter | 5 642 474 | 5 588 952 | 3 820 028 | 2 392 083 | 1 732 676 |
| Varekostnad | 1 764 885 | 2 057 752 | 1 096 330 | 905 865 | 1 069 137 |
| Lønnskostnad | 1 266 260 | 1 009 257 | 800 170 | 564 734 | 224 375 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 443 121 | 358 900 | 191 956 | 127 038 | 172 132 |
| Annen driftskostnad | 1 522 006 | 1 329 952 | 826 385 | 728 004 | 667 012 |
| Sum driftskostnader | 4 996 272 | 4 755 861 | 2 914 842 | 2 325 640 | 2 132 656 |
| Driftsresultat | 646 202 | 833 090 | 905 186 | 66 442 | −399 979 |
| Annen renteinntekt | - | - | 201 | - | - |
| Annen finansinntekt | 3 123 | 5 634 | 781 | 3 | 53 |
| Sum finansinntekter | 3 123 | 5 634 | 982 | 3 | 53 |
| Annen rentekostnad | 224 794 | 203 698 | 176 820 | 110 127 | 50 799 |
| Annen finanskostnad | 1 593 | 7 747 | 1 433 | 62 | 2 311 |
| Sum finanskostnader | 226 387 | 211 445 | 178 253 | 110 189 | 53 110 |
| Netto finans | −223 264 | −205 811 | −177 271 | −110 187 | −53 057 |
| Resultat før skatt | - | - | 727 915 | −43 744 | −453 036 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −80 938 |
| Resultat før skattekostnad | 422 937 | 627 280 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 92 975 | 139 762 | 160 141 | −9 624 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 567 774 | −34 120 | −372 098 |
| Årsresultat | 329 962 | 487 518 | 567 774 | −34 120 | −372 098 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 329 962 | 487 518 | 567 774 | −34 120 | −372 098 |
| Totalresultat | 329 962 | 487 518 | 567 774 | −34 120 | −372 098 |
| Udekket tap | - | - | 299 164 | −34 120 | −265 044 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −107 054 |
| Avsatt til annen egenkapital | 329 962 | 487 518 | 268 610 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 329 962 | 487 518 | 567 774 | −34 120 | −372 098 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 392 974 | 737 061 | 471 316 | 445 916 | 146 916 |
| Maskiner og anlegg | 415 151 | 423 952 | 635 300 | 388 200 | 89 344 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 040 564 | - | 898 047 | 761 557 | 735 785 |
| Sum varige driftsmidler | 3 798 888 | 3 201 577 | 2 004 663 | 1 595 673 | 972 045 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 1 000 | 1 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 1 000 | 1 000 |
| Sum anleggsmidler | 3 798 888 | 3 201 577 | 2 004 663 | 1 684 320 | 1 051 068 |
| Sum varer | 765 687 | 605 534 | 603 981 | 427 583 | 446 447 |
| Kundefordringer | 323 356 | 447 256 | 219 790 | 359 111 | 139 645 |
| Andre kortsiktige fordringer | 82 | 152 829 | 9 401 | −108 756 | 127 000 |
| Sum fordringer | 323 438 | 600 085 | 229 190 | 250 355 | 266 645 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 205 922 | 243 559 | 216 169 | 86 509 | 83 235 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 205 922 | 243 559 | 216 169 | 86 509 | 83 235 |
| Sum omløpsmidler | 1 295 046 | 1 449 179 | 1 049 341 | 764 447 | 796 327 |
| Sum eiendeler | 5 093 934 | 4 650 756 | 3 054 004 | 2 448 768 | 1 847 395 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 87 647 | 78 023 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 87 647 | 78 023 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | - | 299 164 | 265 044 |
| Annen egenkapital | 1 085 573 | 756 128 | 268 610 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 085 573 | 756 128 | 268 610 | −299 164 | −265 044 |
| Sum egenkapital | 1 110 003 | 780 558 | 293 040 | −274 734 | −240 614 |
| Utsatt skatt | 163 268 | 131 134 | 72 494 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 163 268 | 131 134 | 72 494 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 262 334 | 920 216 | 630 346 | 700 000 | 700 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 1 550 368 | 1 680 570 | 1 652 800 | 1 690 133 | 611 036 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 612 025 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 812 702 | 2 600 786 | 2 283 147 | - | 1 923 061 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 975 970 | 2 731 920 | 2 355 641 | - | 1 923 061 |
| Leverandørgjeld | 391 088 | 680 216 | 44 088 | 171 997 | 68 662 |
| Betalbar skatt | 60 841 | 81 122 | - | - | 18 729 |
| Skyldig offentlige avgifter | 88 688 | 113 354 | 130 855 | 14 471 | 15 834 |
| Annen kortsiktig gjeld | 467 345 | 263 586 | 230 381 | 146 901 | 61 723 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 007 961 | 1 138 278 | 405 323 | 333 369 | 164 948 |
| Sum gjeld | 3 983 931 | 3 870 198 | 2 760 964 | 2 723 502 | 2 088 009 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 093 934 | 4 650 756 | 3 054 004 | 2 448 768 | 1 847 395 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,28▲ | 1,27 | 2,59 | 2,29 | 4,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,59▼ | 4,96 | 9,42 | −9,91 | −8,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,3 %▼ | 21,8 % | 32,9 % | 3,1 % | −21,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,5 %▼ | 14,9 % | 23,7 % | 2,8 % | −23,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,8 %▼ | 8,7 % | 14,9 % | −1,4 % | −21,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,8 %▲ | 16,8 % | 9,6 % | −11,2 % | −13,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 564 247
- Resultat per ansatt, kroner
- 64 620
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Inderøy Mosteri AS11,5 %
5,6 mill. 10 ansatte 2025
−5 %051015
A/S Røra Fabrikker−4,9 % 361,7 mill.80 ansatte 2025
ASKIM FRUKT- OG BÆRPRESSERI AS4,4 % 102,2 mill.49 ansatte 2025
Nen-Produkter AS5,3 % 207,6 mill.22 ansatte 2025
Inderøy Mosteri AS11,5 % 5,6 mill.10 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Yngve Henriksen | 1984 |
| Styrets leder | Yngve Henriksen | 1984 |
| Styremedlem | Maren Brekkvassmo Myrvold | 1989 |
| Regnskapsfører | SIRIUS ØKONOMI AS927 411 296 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MAREN BREKKVASSMO MYRVOLD45,0 %f. 1989 · Inderøy · 27 ordinære aksjer
- YNGVE HENRIKSEN45,0 %f. 1984 · Inderøy · 27 ordinære aksjer
- Rodgeir Geving10,0 %f. 1988 · Skogn · 6 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.