- Org.nr.
- 994 545 167
- Adresse
- Industriveien 6, 2020 Skedsmokorset
- Hovedeier
- Heidenreich AS, 100 %
Driftsresultat13 987 98068,2 % margin
EBITDA19 640 214før av- og nedskrivninger
Årsresultat8 502 73641,5 % margin
Egenkapital33 014 03340,0 % av eiendelene
Industriveien 6 A AS er et aksjeselskap innen engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 545 167
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.09.2009
- Registrert
- 21.09.2009
- Adresse
- Industriveien 6, 2020 Skedsmokorset
- Postadresse
- Postboks 84
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyrEngroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Lillestrøm (22)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Industriveien 6 A AS994 551 019 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er utvikling og drift av fast eiendom, samt det som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 20 499 999 | 19 747 668 | 19 025 821 | 17 520 517 | - |
| Sum driftsinntekter | 20 499 999 | 19 747 668 | 19 025 821 | 17 520 517 | 16 692 805 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 4 471 202 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 5 652 234 | 5 536 643 | 5 314 671 | 4 960 211 | - |
| Annen driftskostnad | 859 785 | 698 644 | 1 428 110 | 891 444 | 402 801 |
| Sum driftskostnader | 6 512 019 | 6 235 287 | 6 742 781 | 5 851 655 | 4 874 003 |
| Driftsresultat | 13 987 980 | 13 512 381 | 12 283 040 | 11 668 862 | 11 818 802 |
| Annen finansinntekt | 1 967 | 1 457 | 1 927 | 645 | - |
| Sum finansinntekter | 1 967 | 1 457 | 1 927 | 645 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 109 977 | 411 600 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 979 025 | 2 381 481 | 2 292 710 | 1 566 840 | 1 182 331 |
| Sum finanskostnader | 3 089 002 | 2 793 081 | 2 292 710 | 1 566 840 | 1 182 331 |
| Netto finans | −3 087 035 | −2 791 624 | −2 290 783 | −1 566 195 | −1 182 331 |
| Resultat før skatt | - | - | 9 992 257 | 10 102 667 | 10 636 471 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 340 024 |
| Resultat før skattekostnad | 10 900 945 | 10 720 757 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 398 209 | 2 358 567 | 2 198 297 | 2 222 587 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 7 793 959 | 7 880 080 | 8 296 447 |
| Årsresultat | 8 502 736 | 8 362 190 | 7 793 959 | 7 880 080 | 8 296 447 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 8 502 736 | 8 362 190 | 7 793 959 | 7 880 080 | - |
| Totalresultat | 8 502 736 | 8 362 190 | 7 793 959 | 7 880 080 | - |
| Konsernbidrag | 10 493 689 | 10 002 856 | 9 046 049 | 8 588 677 | 8 296 447 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −1 640 666 | −1 252 090 | −708 597 | - |
| Overført til udekket tap | −1 990 953 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 8 502 736 | 8 362 190 | 7 793 959 | 7 880 080 | 8 296 447 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 16 692 805 |
| Utsatt skattefordel | 1 965 831 | 1 404 281 | 941 529 | 588 375 | 388 515 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 965 831 | 1 404 281 | 941 529 | 588 375 | 388 515 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 89 222 093 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 323 164 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 75 363 834 | 78 398 276 | 80 381 042 | 84 801 568 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 814 924 | 3 869 511 | 4 233 747 | 3 900 559 | - |
| Sum varige driftsmidler | 78 178 758 | 82 267 788 | 84 614 789 | 88 702 127 | 89 545 257 |
| Sum anleggsmidler | 80 144 589 | 83 672 069 | 85 556 318 | 89 290 502 | 89 933 772 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 7 504 147 |
| Konsernfordringer | 6 | 2 057 049 | - | - | - |
| Sum fordringer | - | 2 057 049 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 318 487 | 2 894 416 | 984 819 | 2 212 082 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 318 487 | 2 894 416 | 984 819 | 2 212 082 | 7 504 147 |
| Sum omløpsmidler | 2 318 487 | 4 951 465 | 984 819 | 2 212 082 | 7 504 147 |
| Sum eiendeler | 82 463 076 | 88 623 534 | 86 541 137 | 91 502 584 | 97 437 919 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | - |
| Overkurs | 39 778 390 | 39 778 390 | 39 778 390 | 39 778 390 | 39 778 390 |
| Sum innskutt egenkapital | 39 978 390 | 39 978 390 | 39 978 390 | 39 978 390 | 39 978 390 |
| Annen egenkapital | - | −4 973 405 | −3 332 739 | −2 080 650 | −1 372 053 |
| Udekket tap | −6 964 357 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −6 964 357 | −4 973 405 | −3 332 739 | −2 080 650 | −1 372 053 |
| Sum egenkapital | 33 014 033 | 35 004 985 | 36 645 651 | 37 897 740 | 38 606 337 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 27 982 488 | 32 649 156 | 37 333 324 | 41 999 992 | 46 666 660 |
| Langsiktig konserngjeld | 7 000 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 34 982 488 | 32 649 156 | 37 333 324 | - | 46 666 660 |
| Sum langsiktig gjeld | 34 982 488 | 32 649 156 | 37 333 324 | 41 999 992 | 46 666 660 |
| Leverandørgjeld | - | 170 625 | - | 220 034 | 11 662 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 688 587 |
| Skyldig offentlige avgifter | 851 003 | 774 592 | 756 357 | 164 254 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 13 453 448 | 19 824 175 | - | - | 11 362 044 |
| Annen kortsiktig gjeld | 162 104 | 200 000 | 208 306 | 209 440 | 102 629 |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 466 555 | 20 969 392 | 12 562 162 | 11 604 852 | 12 164 922 |
| Sum gjeld | 49 449 043 | 53 618 548 | 49 895 486 | 53 604 844 | 58 831 582 |
| Sum egenkapital og gjeld | 82 463 076 | 88 623 534 | 86 541 137 | 91 502 584 | 97 437 919 |
| Ak | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,16▼ | 0,24 | 0,08 | 0,19 | 0,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,50▼ | 1,53 | 1,36 | 1,41 | 1,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,4 %▲ | 15,4 % | 13,8 % | 12,4 % | 12,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 68,2 %▼ | 68,4 % | 64,6 % | 66,6 % | 70,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 41,5 %▼ | 42,3 % | 41,0 % | 45,0 % | 49,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,0 %▲ | 39,5 % | 42,3 % | 41,4 % | 39,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Industriveien 6 A AS68,2 %
20,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %020406080
Heidenreich AS−9,2 % 2 237,9 mill.313 ansatte 2025
Brødrene Dahl A/S−0,1 % 7 126,8 mill.902 ansatte 2025
AHLSELL NORGE AS1,6 % 8 302,7 mill.1 199 ansatte 2025
Industriveien 6 A AS68,2 % 20,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %020406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.840.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Geir-Vegar Ellingsen | 1971 |
| Styremedlem | Anita Kristiansen | 1969 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Heidenreich AS100,0 %Skedsmokorset · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- CGH Holding AS
- Heidenreich AS100,0 %
- Vorsetøya 16 AS100,0 %
- LUNES EIENDOM AS100,0 %
- Industriveien 6 A AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.