- Org.nr.
- 980 787 389
- Telefon
- 913 74 575
- Adresse
- Tangen alle 53A, 4817 His
- Hovedeier
- Nidelv Invest Holding AS, 100 %
Driftsresultat369 86465,7 % margin
EBITDA433 841før av- og nedskrivninger
Årsresultat288 09051,2 % margin
Egenkapital273 95315,1 % av eiendelene
Infosørbygget AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1999.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 980 787 389
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.05.1999
- Registrert
- 11.06.1999
- Adresse
- Tangen alle 53A, 4817 His
- Telefon
- 913 74 575
- Kommune
- Arendal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Arendal (574)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Infosørbygget AS998 110 211 · ARENDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygging av næringsbygg for utleie og/eller salg, samt andre formål som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 603 | - | - | 27 489 | 11 402 |
| Annen driftsinntekt | 551 244 | - | - | 624 528 | 603 939 |
| Sum driftsinntekter | 562 847 | 548 908 | 525 522 | 652 017 | 615 341 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 63 977 | - | - | 57 816 | 57 816 |
| Annen driftskostnad | 129 006 | - | - | 139 854 | 81 332 |
| Sum driftskostnader | 192 982 | 165 860 | 200 507 | 197 670 | 139 148 |
| Driftsresultat | 369 864 | 383 048 | 325 015 | 454 346 | 476 193 |
| Resultat før skatt | - | 379 048 | 325 015 | 454 346 | 475 313 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 105 669 |
| Annen rentekostnad | 160 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 358 | - | - | - | 880 |
| Sum finanskostnader | 518 | 4 000 | - | - | 880 |
| Netto finans | −518 | −4 000 | 0 | - | −880 |
| Resultat før skattekostnad | 369 347 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 81 257 | - | - | 99 956 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 354 390 | 369 644 |
| Årsresultat | 288 090 | 295 658 | 253 512 | 354 390 | 369 644 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 288 090 | - | - | 354 390 | 369 644 |
| Totalresultat | 288 090 | - | - | 354 390 | 369 644 |
| Avgitt konsernbidrag | 558 223 | - | - | - | - |
| Overført fra / til annen egenkapital | −270 133 | - | - | 354 390 | 369 644 |
| Sum overføringer og disponeringer | 288 090 | - | - | 354 390 | 369 644 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 764 746 | - | - | 1 956 676 | 2 014 492 |
| Sum varige driftsmidler | 1 764 746 | - | - | 1 956 676 | 2 014 492 |
| Sum anleggsmidler | 1 764 746 | 1 828 723 | 1 892 699 | 1 956 676 | 2 014 492 |
| Kundefordringer | 11 603 | - | - | 101 932 | 14 454 |
| Andre kortsiktige fordringer | 8 213 | - | - | 12 310 | 10 724 |
| Sum fordringer | 19 815 | - | - | 114 242 | 25 177 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 23 942 | - | - | 85 044 | 59 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 942 | - | - | 85 044 | 59 |
| Sum omløpsmidler | 43 758 | 22 661 | 37 764 | 199 286 | 25 237 |
| Sum eiendeler | 1 808 504 | 1 851 384 | 1 930 464 | 2 155 962 | 2 039 729 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | 200 000 | 200 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | 73 953 | - | - | 878 625 | 887 855 |
| Sum opptjent egenkapital | 73 953 | 344 087 | 862 369 | 878 625 | 887 855 |
| Sum egenkapital | 273 953 | 544 087 | 1 062 369 | 1 078 625 | 1 087 855 |
| Utsatt skatt | 96 276 | - | - | 111 696 | 114 299 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 96 276 | - | - | 111 696 | 114 299 |
| Sum langsiktig gjeld | 96 276 | 101 954 | 107 111 | 111 696 | 114 299 |
| Leverandørgjeld | 9 778 | - | - | 85 796 | 36 925 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 428 496 | - | - | 879 845 | 800 650 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 438 274 | 1 205 343 | 760 984 | 965 641 | 837 575 |
| Sum gjeld | 1 534 550 | 1 307 297 | 868 095 | 1 077 337 | 951 874 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 808 504 | - | - | 2 155 962 | 2 039 729 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03▲ | 0,02 | 0,05 | 0,21 | 0,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,60▲ | 2,40 | 0,82 | 1,00 | 0,88 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,2 % | 20,3 % | 15,9 % | 21,7 % | 23,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 65,7 %▼ | 69,8 % | 61,8 % | 69,7 % | 77,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 51,2 %▼ | 53,9 % | 48,2 % | 54,4 % | 60,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,1 %▼ | 29,4 % | 55,0 % | 50,0 % | 53,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Infosørbygget AS65,7 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Infosørbygget AS65,7 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Johan Garcia De Presno | 1978 |
| Styrets leder | Svein Johan Garcia De Presno | 1978 |
| Regnskapsfører | FRISIKT VEST AS991 606 823 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nidelv Invest Holding AS100,0 %His · 1 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nidelv Invest Holding AS
- NIDELV DRIFT AS100,0 %
- Nidelv Invest AS100,0 %
- V&V GROUP AS70,0 %
- RS Utvikling AS51,0 %
- Infosørbygget AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.