- Org.nr.
- 924 827 076
- Adresse
- Kvitlyngveien 10, 9514 Alta
Infura AS er et aksjeselskap innen bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon på land, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 827 076
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 02.03.2020
- Registrert
- 24.03.2020
- Adresse
- Kvitlyngveien 10, 9514 Alta
- Kommune
- Alta
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Infura AS924 858 435 · ALTA18 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon og annen entreprenørvirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Tidligere navn
- MICROTRENCHING NORD AS24.03.2020 til 29.06.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 19 837 064 | 23 587 932 | 22 932 705 | 15 498 627 | - |
| Annen driftsinntekt | 605 661 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 20 442 725 | 23 587 932 | 22 932 705 | 15 498 627 | 13 402 801 |
| Varekostnad | 4 247 431 | 4 972 940 | 5 567 270 | 3 514 641 | 2 982 310 |
| Lønnskostnad | 10 112 621 | 10 242 706 | 8 984 219 | 5 875 925 | 5 110 607 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 434 610 | 410 322 | 306 337 | 94 420 | 53 926 |
| Annen driftskostnad | 7 186 495 | 7 295 708 | 7 247 562 | 5 336 667 | 4 586 529 |
| Sum driftskostnader | 21 981 157 | 22 921 676 | 22 105 387 | 14 821 653 | 12 733 373 |
| Driftsresultat | −1 538 432 | 666 256 | 827 318 | 676 975 | 669 428 |
| Annen renteinntekt | 5 048 | 2 637 | 3 112 | 616 | - |
| Annen finansinntekt | - | −5 103 | 3 494 | 1 374 | - |
| Sum finansinntekter | 5 048 | −2 466 | 6 606 | 1 990 | 119 |
| Annen rentekostnad | 338 808 | 185 793 | 472 866 | 70 440 | - |
| Annen finanskostnad | 8 400 | 3 765 | 2 612 | 31 729 | - |
| Sum finanskostnader | 347 207 | 189 558 | 475 477 | 102 169 | 12 798 |
| Netto finans | −342 159 | −192 024 | −468 871 | −100 179 | −12 679 |
| Resultat før skatt | - | - | 358 447 | 576 796 | 656 749 |
| Resultat før skattekostnad | −1 880 591 | 474 232 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 296 009 | 140 561 | 12 202 | - | 344 144 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 346 245 | 576 796 | - |
| Årsresultat | −2 176 600 | 333 671 | 346 245 | 576 796 | 312 605 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 176 600 | 333 671 | 346 245 | 576 796 | - |
| Totalresultat | −2 176 600 | 333 671 | 346 245 | 576 796 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 333 671 | 346 245 | 576 796 | - |
| Udekket tap | −4 899 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −2 171 701 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 176 600 | 333 671 | 346 245 | 576 796 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 607 883 | - | 1 018 205 | 172 642 | - |
| Sum varige driftsmidler | 224 933 | 607 883 | 1 018 205 | 172 642 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 260 933 | 643 883 | 1 054 205 | 208 642 | 237 342 |
| Kundefordringer | 6 787 283 | 7 333 110 | 3 094 304 | 1 154 372 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 363 407 | 14 000 | 214 830 | 269 479 | - |
| Sum fordringer | 7 150 690 | 7 347 110 | 3 309 135 | 1 423 851 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 684 889 | 2 724 576 | 4 430 288 | 2 993 394 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 684 889 | 2 724 576 | 4 430 288 | 2 993 394 | - |
| Sum omløpsmidler | 8 835 579 | 10 071 686 | 7 739 423 | 4 417 245 | 3 382 127 |
| Sum eiendeler | 9 096 512 | 10 715 569 | 8 793 628 | 4 625 887 | 3 619 468 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | 2 171 701 | 1 838 031 | 1 491 785 | - |
| Udekket tap | 4 899 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −4 899 | 2 171 701 | 1 838 031 | 1 491 785 | 914 990 |
| Sum egenkapital | 95 101 | 2 271 701 | 1 938 031 | 1 591 785 | 1 014 990 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 5 133 626 | 4 202 199 | 2 303 819 | 936 095 | - |
| Betalbar skatt | 296 009 | 140 561 | 12 202 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 257 595 | - | 2 448 861 | 602 903 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 314 181 | - | 2 090 715 | 1 495 104 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 001 411 | 8 443 868 | 6 855 597 | 3 034 102 | 2 604 479 |
| Sum gjeld | 9 001 411 | 8 443 868 | 6 855 597 | 3 034 102 | 2 604 479 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 096 512 | 10 715 569 | 8 793 628 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,98▼ | 1,19 | 1,13 | 1,46 | 1,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 94,65▲ | 3,72 | 3,54 | 1,91 | 2,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −15,5 %▼ | 6,8 % | 12,4 % | 16,5 % | 18,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −7,5 %▼ | 2,8 % | 3,6 % | 4,4 % | 5,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −10,6 %▼ | 1,4 % | 1,5 % | 3,7 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,0 %▼ | 21,2 % | 22,0 % | 34,4 % | 28,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 135 707
- Resultat per ansatt, kroner
- −85 468
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 42.222.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Daniel Lien Johnsen | 1984 |
| Styrets leder | Daniel Lien Johnsen | 1984 |
| Styremedlem | Christer Sundstrøm | 1985 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DLJ Holding AS50,0 %Alta · 100 ordinære aksjer
- Sundstrøm Holding AS50,0 %Alta · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.