- Org.nr.
- 925 226 793
- Adresse
- c/o Inge Marius Skår, Øvre Austevollshella 69, 5384 Torangsvåg
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−96 924ikke oppgitt
Årsresultat−201 691ikke oppgitt
Egenkapital1 702 17350,8 % av eiendelene
INGE MARIUS INVEST AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 226 793
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 26.03.2020
- Registrert
- 27.06.2020
- Adresse
- c/o Inge Marius Skår, Øvre Austevollshella 69, 5384 Torangsvåg
- Kommune
- Austevoll
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Austevoll (137)
- Aksjekapital
- 33 935
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å investere i fiskerirelatert virksomhet eller i selskap som eier og driver fiskefartøy, samt hva dermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 96 924 | - | - | 358 913 | 332 103 |
| Sum driftskostnader | 96 924 | 171 087 | 264 552 | 358 913 | 332 103 |
| Driftsresultat | −96 924 | −171 087 | −264 552 | −358 913 | −332 103 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 496 376 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 29 288 | 496 376 | - |
| Annen rentekostnad | 104 767 | - | - | 29 072 | 14 207 |
| Sum finanskostnader | 104 767 | 85 457 | 64 478 | 29 072 | 14 207 |
| Netto finans | −104 767 | −85 457 | −35 190 | 467 304 | −14 207 |
| Resultat før skatt | - | −256 544 | −299 742 | 108 391 | −346 310 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 108 391 | −346 310 |
| Resultat før skattekostnad | −201 691 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −201 691 | −256 544 | −299 742 | 108 391 | −346 310 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −201 691 | - | - | 108 391 | −346 310 |
| Totalresultat | −201 691 | - | - | 108 391 | −346 310 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 450 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −201 691 | - | - | −341 609 | −346 310 |
| Sum overføringer og disponeringer | −201 691 | - | - | 108 391 | −346 310 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 500 | - | - | 1 500 | 1 500 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 351 041 | - | - | 3 351 041 | 3 351 041 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 352 541 | - | - | 3 352 541 | 3 352 541 |
| Sum anleggsmidler | 3 352 541 | 3 352 541 | 3 352 541 | 3 352 541 | 3 352 541 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 448 500 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 448 500 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 45 888 | - |
| Bankinnskudd | 77 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 77 | - | - | 45 888 | - |
| Sum omløpsmidler | 77 | 77 | 43 672 | 494 388 | 0 |
| Sum eiendeler | 3 352 618 | 3 352 618 | 3 396 213 | 3 846 929 | 3 352 541 |
| Aksjekapital | 33 935 | - | - | 33 935 | 33 935 |
| Sum innskutt egenkapital | 33 935 | 33 935 | 33 935 | 33 935 | 33 935 |
| Annen egenkapital | 1 668 238 | - | - | 2 469 715 | 2 811 324 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 668 238 | 1 869 929 | 2 126 473 | 2 469 715 | 2 811 324 |
| Sum egenkapital | 1 702 173 | 1 903 864 | 2 160 408 | 2 503 650 | 2 845 259 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 25 000 | - | - | 28 125 | - |
| Utbytte | - | - | - | 450 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 625 445 | - | - | 865 154 | 507 282 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 650 445 | 1 448 754 | 1 235 805 | 1 343 279 | 507 282 |
| Sum gjeld | 1 650 445 | 1 448 754 | 1 235 805 | 1 343 279 | 507 282 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 352 618 | - | - | 3 846 929 | 3 352 541 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,00 | 0,04 | 0,37 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,97▲ | 0,76 | 0,57 | 0,54 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,9 %▲ | −5,1 % | −6,5 % | 3,8 % | −9,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 50,8 %▼ | 56,8 % | 63,6 % | 65,1 % | 84,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Inge Marius Skår | 1980 |
| Regnskapsfører | FORVIS MAZARS OUTSOURCING AS828 044 702 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INGE MARIUS SKÅR100,0 %f. 1980 · Torangsvåg · 13 574 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Austevoll Havfiske AS25,0 %924 366 036 · 7 500 ordinære aksjer
- Skårungen II AS4,96 %923 489 010 · 13 574 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.