- Org.nr.
- 913 417 151
- Adresse
- Helge Ingstads veg 1, 7600 Levanger
Driftsresultat3 409 46757,2 % margin
EBITDA3 462 772før av- og nedskrivninger
Årsresultat4 428 94174,3 % margin
Egenkapital17 982 19490,4 % av eiendelene
Innherred Øyeklinikk AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 417 151
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 28.02.2014
- Registrert
- 26.03.2014
- Adresse
- Helge Ingstads veg 1, 7600 Levanger
- Postadresse
- Postboks 123
- Kommune
- Levanger
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Levanger (22)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Innherred Øyeklinikk AS992 011 955 · LEVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Øyelege samt det som naturlig står i forbindelse med dette
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 621 338 | 2 562 906 | 2 395 543 | 2 173 103 | 2 150 226 |
| Annen driftsinntekt | 3 341 758 | 3 195 753 | 2 930 496 | 2 886 363 | 2 659 103 |
| Sum driftsinntekter | 5 963 096 | 5 758 659 | 5 326 039 | 5 059 466 | 4 809 329 |
| Varekostnad | 9 159 | 26 547 | 26 499 | 32 071 | 16 739 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 1 363 232 | 1 586 647 | - |
| Lønnskostnad | 1 463 732 | 1 447 855 | - | - | 1 455 825 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 212 450 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 53 305 | 100 471 | 183 792 | 205 550 | - |
| Annen driftskostnad | 1 027 434 | 842 956 | 860 425 | 680 243 | 750 143 |
| Sum driftskostnader | 2 553 629 | 2 417 828 | 2 433 948 | 2 504 511 | 2 435 157 |
| Driftsresultat | 3 409 467 | 3 340 831 | 2 892 091 | 2 554 955 | 2 374 172 |
| Annen renteinntekt | 199 936 | - | 159 620 | 46 041 | 6 826 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 607 679 |
| Annen finansinntekt | 3 612 | 2 032 | - | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 1 619 188 | 1 546 669 | 905 433 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 1 822 736 | 1 692 772 | 1 065 053 | 46 041 | 614 505 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 | 421 121 | - |
| Annen rentekostnad | 1 634 | 2 321 | 634 | 49 | - |
| Annen finanskostnad | 9 691 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 11 325 | 2 321 | 634 | 421 170 | - |
| Netto finans | 1 811 411 | 1 690 451 | 1 064 419 | −375 129 | 614 505 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 2 988 677 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 523 821 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 464 856 |
| Resultat før skattekostnad | 5 220 878 | 5 031 281 | 3 956 510 | 2 179 826 | - |
| Skattekostnad | 791 937 | 766 679 | 671 376 | 572 220 | - |
| Årsresultat | 4 428 941 | 4 264 603 | 3 285 134 | 1 607 606 | 2 464 856 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 2 464 856 |
| Ordinært utbytte | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 800 000 | 800 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 664 856 |
| Annen egenkapital | 3 528 941 | 3 364 603 | 2 385 132 | 807 606 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 3 285 132 | 1 607 606 | 2 464 856 |
| Utsatt skattefordel | 35 007 | 41 746 | 35 639 | 13 332 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 35 007 | 41 746 | 35 639 | 13 332 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 56 075 | 74 275 | 121 283 | 305 075 | - |
| Sum varige driftsmidler | 56 075 | 74 275 | 121 283 | - | 510 625 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 91 082 | 116 021 | 156 922 | 318 407 | 510 625 |
| Kundefordringer | 0 | 6 135 | 7 214 | 4 625 | 8 329 |
| Andre kortsiktige fordringer | 44 031 | 23 314 | 5 801 | 32 824 | 32 652 |
| Sum fordringer | 44 031 | 29 449 | 13 015 | 37 449 | 40 981 |
| Markedsbaserte aksjer | 12 041 560 | 10 428 451 | 4 885 054 | 3 979 621 | 3 900 742 |
| Sum investeringer | 12 041 560 | 10 428 451 | 4 885 054 | 3 979 621 | 3 900 742 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 5 059 527 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 722 704 | 5 789 334 | 7 866 258 | 6 038 706 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 722 704 | 5 789 334 | 7 866 258 | 6 038 706 | 5 059 527 |
| Sum omløpsmidler | 19 808 295 | 16 247 234 | 12 764 327 | 10 055 776 | 9 001 250 |
| Sum eiendeler | 19 899 377 | 16 363 256 | 12 921 249 | 10 374 183 | 9 511 876 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 510 625 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −18 000 | −18 000 | −18 000 | −18 000 | −18 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 |
| Annen egenkapital | 17 970 194 | - | 11 076 651 | - | 7 883 912 |
| Sum opptjent egenkapital | 17 970 194 | 14 441 253 | 11 076 651 | 8 691 518 | 7 883 912 |
| Sum egenkapital | 17 982 194 | 14 453 253 | 11 088 651 | 8 703 518 | 7 895 912 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 9 177 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 9 177 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | 9 177 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 14 003 | 19 309 | 19 716 | −16 066 | - |
| Betalbar skatt | 785 198 | 772 786 | 693 683 | 594 729 | 541 872 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 106 706 |
| Skyldige offentlige avgifter | 73 927 | 77 776 | 98 887 | 133 731 | - |
| Utbytte | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 800 000 | 800 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 144 055 | 140 131 | 120 313 | - | 158 209 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 917 183 | - | 1 832 599 | 1 670 665 | 1 606 787 |
| Sum gjeld | 1 917 183 | 1 910 002 | 1 832 599 | 1 670 665 | 1 615 964 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 899 377 | - | 12 921 250 | 10 374 183 | 9 511 876 |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,33▲ | 8,51 | 6,97 | 6,02 | 5,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▼ | 0,13 | 0,17 | 0,19 | 0,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,9 %▼ | 34,4 % | 34,0 % | 26,2 % | 31,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 57,2 %▼ | 58,0 % | 54,3 % | 50,5 % | 49,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 74,3 %▲ | 74,1 % | 61,7 % | 31,8 % | 51,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,4 %▲ | 88,3 % | 85,8 % | 83,9 % | 83,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Innherred Øyeklinikk AS57,2 %
6,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %0204060
Klinikk Hausken AS−2,3 % 100,8 mill.42 ansatte 2025
Memira AS13,0 % 279,2 mill.56 ansatte 2025
Moloklinikken AS15,0 % 109,9 mill.41 ansatte 2025
Innherred Øyeklinikk AS57,2 % 6,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars-Reidar Hermansen | 1969 |
| Styrets leder | Lars-Reidar Hermansen | 1969 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lars-Reidar Hermansen100,0 %f. 1969 · Levanger · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.